Nejnovější ošetření vlasů botoxem – je to dobré nebo špatné?

Úvod

Když slyšíme termín „botox“, první věc, která nás napadne, je procedura zahrnující jehly a injekce. Ale botox na vlasy není to, co si myslíte, že je. Týká se to hloubkové kondicionační léčby, která může být provedena v salonu pro zlepšení zdraví vlasů; není to rušivý postup.

Díky rostoucí popularitě na sociálních sítích a počtu influencerů, kteří jej vyzkoušeli, se botox na vlasy stal slavným klíčovým slovem v kosmetickém průmyslu.

Přečtěte si více o tom, co je botox na vlasy a zda je bezpečný nebo ne.

Co je botox na vlasy?

Ošetření botoxem je postup používaný k přetvoření obličejových charakteristik, které se mohou s věkem zhoršovat. Jde v podstatě o proceduru proti stárnutí. V podobném duchu je vlasový botox procedurou proti stárnutí, která se používá k obnově i těch nejvážněji poškozených vlasů. Na rozdíl od kožního botoxu se však vlasový botox týká hlubokého kondicionování vlasů, které je podáváno lokálně, aby odstranilo jakýkoli stres, který vlasy zažily.

Jedná se o chemické ošetření bez formaldehydu, na rozdíl od typického ošetření keratinem nebo cysteinem v salonu. Aby se omezilo krepatění a dodal lesk, metoda zahrnuje potažení vlasů látkami, které jsou k vlasům šetrné.

Ačkoli toto ošetření pomáhá při opravě poškozených vlasových spojů, nemá žádné výhody pro narovnání vlasů. Dodává však vlasům hedvábný, lesklý vzhled, který je rovnější než jejich přirozená struktura.

Jak funguje botox na vlasy?

Přestože se přesné složky použité v procesu mohou lišit, běžně zahrnují proteiny, peptidy, aminokyseliny, vitamíny, vitamín B5, látky příbuzné kolagenu a lipidy. Je známý jako vlasový botox, protože směs těchto látek se používá k vyplnění vlasů zastavit vypadávání vlasů.

Krok 1

Abyste se zbavili všech nečistot nebo usazenin produktu, které by mohly pokrývat pokožku hlavy a vlasy, vlasy pečlivě vyčistíte. Chcete-li připravit vlasy na proceduru, je to hotovo. Po šamponu se navíc nepoužívá žádný kondicionér. Navíc to usnadňuje otevírání vlasových kutikul pro zlepšení vstřebávání terapie.

Krok 2

Ošetření vlasovým botoxem se provádí po vyfénování vlasů a ponechá se v nich minimálně 45 minut. Kúra se aplikuje od kořínků ke konečkům a následně se odstraní bezsulfátovým čističem vlasů.

Krok 3

Vlasy se po smytí narovnávají pomocí tepelného nástroje, aby léčba zůstala na místě.

Pokud jsou vlasy narovnány, aniž by byly vysušeny, aby se umožnila větší penetrace ošetření, může se to lišit salon od salonu.

Jak účinný je botox na vlasy?

Použitím nechemického hloubkového kondicionování botoxové ošetření vlasů dosahuje následujícího:

 • Odstranění krepatění a posílení poškozených vlasů posílí vaše vlasy.
 • Chrání pokožku hlavy před lupy, lupénkou a dalšími poruchami pokožky hlavy
 • Zabraňuje problémům s roztřepenými konečky, řídnutím vlasů a vypadáváním vlasů
 • Snižuje poškození vlasů po opětovném spojení, vyhlazení nebo posílení
 • Zvyšuje objem vlasů

Některé nevýhody botoxu na vlasy

Ošetření botoxem má různé nevýhody a přitom je bezpečným postupem:

 • Postup může být drahý. Může to stát více než domácí lék nebo jiné salonní ošetření.
 • Terapie je komplexní, následná péče může být zatěžující. Abyste předešli jakémukoli poškození, musíte zajistit, abyste nevynechali žádné kroky.
 • V závislosti na typu vlasů se může výsledek ošetření lišit. V důsledku toho nemusíte mít z terapie stejné výsledky jako jiná osoba, která ji možná vyzkoušela.
 • Lidé s kudrnatými nebo mastnými vlasy nemusí mít z terapie významné výhody kromě toho, že dostanou dobře upravené vlasy, protože nezaručuje výsledky narovnání vlasů.

Tipy na péči po ošetření vlasů botoxem

Narovnání teplem může způsobit poškození vlasů, i když se jedná o ošetření bez chemikálií. Pro správnou péči o vlasy po ošetření dodržujte následující pokyny:

 • Po umytí vlasů používejte kondicionér, abyste zabránili vysoušení, a používejte pouze šampon bez sulfátů a parabenů.
 • Jednou týdně nebo každých 10 dní nanášejte hydratační vlasovou masku, abyste vlasům dodali hloubkovou kondicionér, zabránili vysoušení a vyléčili veškeré poškození způsobené vnějšími agresory. Vždy pamatujte na aplikaci ve směru od špiček masky ke kořínkům.
 • Vyhněte se pravidelnému zahřívání a nechte vlasy vyschnout na vzduchu, místo abyste využívali vysoké teplo. Pokud musíte vlasy upravovat, použijte produkt s tepelnou ochranou, abyste snížili poškození teplem.
 • Buďte opatrní při ochraně vlasů před škodlivými slunečními paprsky. Při venčení je rozumné zakrýt si vlasy hedvábným šátkem nebo čepicí.

Závěrečné myšlenky

Vlasový botox se objevil jako průlomová léčba pro širokou škálu onemocnění, jako je vypadávání vlasů, plešatost a řídnutí vlasů. Jeho schopnost posilovat nebo posilovat vlasy byla přesvědčivě prokázána různými vlasovými odborníky.

Celý postup botoxového ošetření vlasů je podrobně popsán zde.

Měli byste si promluvit se svým lékařem, pokud trpíte vážným poškozením vlasů nebo vypadáváním vlasů, které se nezlepšuje pomocí volně prodejných léků.

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Poškozuje botox přirozené vlasy?

Ne, ošetření botoxem nezpůsobuje poškození přirozených vlasů. Jedná se o bezchemickou úpravu.

Otázka: Mohu použít olej po botoxu na vlasy?

Jednou až dvakrát týdně si vlasy masírujte vlasovým olejem. To zabrání vypadávání vlasů, vyživí poškozené vlasy a dodá jim nový život.

Otázka: Jaký šampon použít po botoxu na vlasy?

Použijte čisticí prostředek na vlasy bez sulfátů, silikonů a parabenů a použijte kondicionér, abyste se vyhnuli vysušení.

Otázka: Co nedělat po botoxu?

Chraňte své vlasy před UV paprsky slunce.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *