Necitlivost a mravenčení? Důvodem může být úzkost!

Úvod

Úzkost je pocit, který může způsobit, že se budete cítit napjatí tím, že budete mít nepříjemné myšlenky. Je nevyvratitelné, že úzkost se v dnešní době stala běžným problémem.

Pocit brnění, bzučení nebo vibrací v celém těle, zejména v chodidlech, rukou, prstech nebo nohou, je známý jako úzkostná necitlivost.

Musíte si být vědomi toho, že existuje souvislost mezi generalizovanou úzkostnou poruchou a jakýmikoli případy brnění nebo necitlivosti ve vašem těle.

Když mluvíme o příznacích a známkách úzkosti, obvykle se odkazujeme na duševní stav, ve kterém může člověk pociťovat strach, obavy, obavy, neklid nebo paniku. Je důležité, abyste pochopili, že úzkost je nemoc, která ovlivňuje víc než jen duševní zdraví.

Může také ohrozit vaše fyzické zdraví, protože způsobí, že váš nervový systém přejde do režimu boj nebo útěk. Jednou z takových reakcí je fyzická necitlivost nebo mravenčení související s úzkostí.

Tento typický příznak úzkosti může postihnout kteroukoli část těla nebo dokonce celé tělo. Například pouze část jazyka, jako je špička, může být necitlivá.

Alternativně může být postižen jeden nebo oba rty nebo pouze část jednoho. Tento pocit necitlivosti a brnění se může vyskytovat často nebo dokonce neustále každý den.

Kromě úzkosti patří mezi běžné příčiny necitlivosti:

  • Dlouhá období strávená ve stejné pozici, ať už stojíte nebo sedíte
  • Vyrážky
  • Nízké hladiny sodíku, draslíku, vápníku nebo vitamínu B-12
  • Nežádoucí účinky léků
  • Konzumace alkoholu

Léky na úzkost by mohly jako vedlejší účinek způsobit bzučení

Několik léků, včetně hlavních psychiatrických léků, může způsobit bzučení v končetinách jako vedlejší účinek (proti úzkosti, antidepresiva, stabilizátory nálady atd.). Kterýkoli z těchto příznaků by měl být uveden ke svému lékaři, aby vám mohl změnit léky, které vám pomohou tyto příznaky přestat.

Stres může být silným důvodem úzkosti

Stres je duševní nebo fyzická zátěž, kterou člověk má, když je konfrontován s náročnými a rozrušujícími myšlenkami nebo okolnostmi, které se zdají být rozrušující. Reakce bitvy, útěku nebo zmrazení na stresory se spouští, protože stres upozorňuje tělo na potenciální hrozby. Dobrý i škodlivý stres je možný.

Třes, chvění a vibrace v těle jsou některé příznaky přetrvávajícího stresu. Dokonce i vaše srdce může začít o závod. V takovém případě se pokuste uvolnit a zhluboka se nadechnout, abyste měli své příznaky pod kontrolou.

Vedlejší účinky stresových hormonů

Kvůli vašemu nervovému chování, které spouští stresovou reakci, která může mít za následek necitlivost a ztuhlost svalů, trpí váš neurologický systém. Odborníci se domnívají, že hormony a nervy přímo ovlivňují svaly a že pokud jeden nebo oba tyto systémy nefungují správně, může to způsobit mírné až střední fyzické příznaky.

Závěrečné myšlenky

Specialisté stále zkoumají pocit bzučení vyvolaného starostí. Předpokládá se, že to má něco společného s tím, jak hormony vašeho těla reagují na pokračující vysokou úroveň stresu. Postarejte se o svou úzkost, protože to je nejlepší způsob, jak zastavit tyto bzučení. Vždy vyhledejte lékařskou pomoc, pokud máte obavy z příznaků úzkosti. Zajistěte, abyste se při hledání svých příznaků vždy nespoléhali na internet a nakonec sami sebe přesvědčili, že máte nejhorší možný stav, protože to ve vás jen způsobí větší úzkost.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *