Návrat Mighty Movember

Je to už nějakou dobu, co jsme napsali blog o mužské péči a mužském zdraví, takže pro ty z vás, kteří zahodili holicí strojky na měsíc listopad, je zde několik zajímavých faktů a čísel o zdraví mužské výživy…

Drž se za vlasy!

Vzhledem k tomu, že Movember je především o vlasech, je vhodný čas zmínit živiny, které podporují zdraví vlasů, a potraviny, ve kterých je lze nalézt. Za prvé, minerál selen přispívá k udržení normálních vlasů. Tento minerál není v naší půdě ani zdaleka tak hojný jako před 50 lety, což bohužel znamená, že mnoho potravin, které jsou přirozeně bohaté na selen, má nyní tendenci nedodávat stejné množství tohoto minerálu. Mezi potraviny bohaté na selen patří para ořechy, oves, houby, hnědá rýže, slunečnicová semínka a špenát. Další na řadě je zinek, minerál, který má spoustu možností pro zdraví mužů, včetně toho, že přispívá k rovnováze testosteronu a zdraví vlasů. Tento minerál lze nalézt v mase, rybách, ořeších a semenech. Konečně, vitaminu podobná látka zvaná biotin, která se nachází ve vejcích, diáři, květáku, lososu, mrkvi, pšeničných klíčcích, arašídech, kuřecím mase a švýcarském mangoldu, je další špičkovou živinou pro zdraví vlasů.

Smysluplný Movember

Soutěžit se svými přáteli nebo kolegy o růst kníru v měsíci listopadu může být skvělá zábava, ale nezapomínejme, že váš měsíc tvorby vousů se zaměřuje na zvýšení povědomí o některých potenciálně život ohrožujících mužských zdravotních stavech. Muži tohoto Movemberu po celé zemi budou pěstovat, upravovat a upravovat si kníry, aby zdůraznili, že je třeba, aby muži začali mluvit o rakovině prostaty a varlat, o duševním zdraví a prevenci sebevražd (a nechat se vyšetřit).

Čas mluvit

Je to šokující statistika, ale 75 % sebevražd ve Spojeném království pochází od mužů a na celém světě každou minutu zemře jeden muž na sebevraždu. Mnoho žen je dobře vybaveno mluvit o svých pocitech a někteří muži by řekli, že ženy jsou extrémně dobré ve vyjadřování svých strastí! Nicméně stigma, které je stále spojeno se silným mužským egem, může být důvodem, proč je pro mnoho mužů neuvěřitelně těžké vyjádřit věci, když jsou stresy života příliš ohromující, než aby je bylo možné řešit. Tento Movember si klade za cíl oslovit někoho, komu důvěřujete, a promluvit si s ním o věcech, které vás trápí. Nebo pokud si myslíte, že se váš bratr, otec, syn nebo přítel stáhli do sebe nebo byli příliš vystresovaní, oslovte je také.

Pravidelný kontakt

Pokud se někoho zeptáte, jak se cítí, ujistěte se, že máte skutečně čas a úmysl vyslechnout si jeho odpověď. Diskutujte s nimi o způsobech, jak by mohli hledat další pomoc nebo podporu, a povzbuďte je, aby si vytvořili akční plán, aby si mohli začít odlehčovat. Problémy s duševním zdravím se obvykle nevyřeší přes noc, takže jakmile projdeme Movemberem, nezapomeňte se s nimi pravidelně hlásit, abyste viděli, jak se jim daří. Tato přátelská podpora může mít skutečnou hodnotu v průběhu měsíců, kdy se sezónní afektivní porucha prosadí.

Formování životního stylu

Nezdravá strava a životní styl mohou být faktorem přispívajícím k problémům duševního zdraví. Cvičení podporuje tvorbu hormonu šťastného mozku serotoninu. Nalezení způsobů, jak posunout svůj životní styl ze sedavého zaměstnání do aktivního režimu, je zdravým krokem pro váš klid. Vstup do kurzů nebo přihlášení do kurzu s osobním trenérem také znamená, že budete mít příležitost komunikovat s ostatními, což vám dává příležitost navazovat přátelství, cítit se propojeni a podporováni ve vaší snaze o kondici.

Náladová jídla

Jíst nezdravá jídla, vynechávat jídla a jezdit na kofeinové a cukrové horské dráze mohou být faktory přispívající ke špatné náladě, depresím a energetickým propadům. Je čas zbavit se harampádí a zvážit, kolik ze svých 5-a-den dosáhnete každý den. Zde je našich 10 nejlepších zdravých stravovacích návyků, které vám pomohou osvěžit váš jídelníček…

Top 10 zdravých stravovacích návyků

 1. Vyměňte zpracované potraviny za čerstvé alternativy
 2. Vyměňte bílé rafinované sacharidy (bílý chléb, bílá rýže, bílé těstoviny) za celozrnné alternativy
 3. Vyměňte sladké snídaňové cereálie za kaši nebo müsli s nízkým obsahem cukru
 4. Slané svačiny vyměňte za syrové ořechy nebo semínka
 5. Vyměňte sladké dobroty za čerstvé ovoce nebo malou hrst sušeného
 6. Červené maso vyměňte za tučné ryby (losos, tuňák, makrela, pstruh) nebo bílé ryby
 7. Vyměňte čaj a kávu za bylinkové čaje nebo vodu, abyste zůstali hydratovaní
 8. Ujistěte se, že jíte tři porce zelené zeleniny denně
 9. Obohaťte potraviny bohaté na tryptofan – krůtí maso, kuřecí maso, ryby, oves, avokádo, banán, tvaroh, slunečnicová semínka a čočka
 10. Jezte přírodní duhu, různé barvy ovoce a zeleniny obsahují různé živiny pro podporu zdraví a pohody

Hero doplňky

Pokud jde o kognitivní zdraví a vyrovnanou náladu, existuje několik doplňků výživy, které pomáhají podporovat zdravé myšlení. Vitamíny B, které se přirozeně nacházejí v potravinách, jako jsou celozrnné výrobky, čočka, luštěniny, hovězí maso, drůbež a vejce, jsou důležité pro mysl, náladu, metabolismus a energii. Denní přísun stravy je důležitý pro každého z nás, protože tato skupina vitamínů se v těle neukládá. Lidé se stresujícím, zaneprázdněným, aktivním nebo náročným životním stylem mohou potřebovat dodatečný přísun těchto vitamínů a Altrient B a Mineral Complex poskytuje šikovný a vysoce vstřebatelný doplněk. Různé vitamíny B mají různé zdravotní přínosy, ale všechny fungují společně, takže je velmi vhodné užívat doplněk, který má celou škálu B, jako je Altrient B a Mineral Complex.

Individuální vitamíny B a zdravotní přínosy

 • Vitamíny B1, B3, B6, B12 a kyselina listová přispívají k normální psychické činnosti
 • Vitamíny B1, B2, B3, B5, B6 a B12 přispívají k normálnímu energetickému metabolismu a normální činnosti nervové soustavy
 • Vitamin B2, B3, B5, B6, B12 a kyselina listová přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání
 • Vitamin B5 přispívá k normální duševní činnosti

Buďte odvážní, odvážní, buďte krásní

Pokud vám nejde o krásu, pak si jen užijte sledování, jak vaši kolegové odhalují své hravé postavy prostřednictvím svého knírového umění – upravené, stočené a divoké! Ale bez ohledu na váš věk nebo schopnost růstu vlasů se ujistěte, že tento Movember máte dost odvahy na to, abyste si s někým o svých problémech promluvili, a dost odvahy na to, abyste podpořili přítele nebo milovanou osobu v jejich zápasech. Společně můžete něco změnit.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *