Naučte se, jak přirozeně zvýšit počet krevních destiček

Úvod

Ztráta krevních destiček je vážný problém, protože vede ke ztrátě krve v našem těle. Jednou ze dvou možností, proč je krevních destiček méně, je, že se jich buď vyrábí příliš málo, nebo se jich příliš mnoho ničí. Aby krevní destičky normálně fungovaly, je pro nás důležité udržovat si dobré fyzické zdraví.

Snížená produkce krevních destiček v našem těle může mimo jiné vést k anémii, virovým infekcím, leukémii, chemoterapii, nadměrnému užívání alkoholu a nedostatku vitaminu B12.

Malé krvinky zvané krevní destičky sídlí ve vaší kostní dřeni. Tyto buňky jsou zodpovědné za srážení krve, když máte ránu. Možná jste si všimli, že když se říznete, krvácení se během pár minut přirozeně zastaví. Účinek provádějí krevní destičky. V případě zranění nám zabrání, abychom zahynuli ztrátou krve.

Zde vám pomůžeme s 5 možnostmi stravování, které vám pomohou přirozeně zvýšit počet krevních destiček.

Jídlo pro zvýšení počtu krevních destiček

Mléko

Všichni víme, že mléko je dobrým zdrojem vápníku a bílkovin a že pomáhá udržovat naše kosti a svaly silné. O to zajímavější je, že mléko obsahuje vitamín K, který je klíčový pro systém srážení krve v našem těle. Kromě toho se předpokládá, že rutinní pití mléka může pomoci zvýšit celkový počet krevních destiček. Pokud tedy hledáte přirozené metody pro zvýšení krevních destiček, ujistěte se, že konzumujete mléko často.

Extrakt z listů papáje

Pravděpodobně nejznámější léčbou nízkého počtu krevních destiček je extrakt z listů papáje. Pravidelná konzumace sklenice nebo dvou extraktu z listů papáje vám může pomoci zvýšit počet krevních destiček, pokud máte horečku dengue. Acetogenin, speciální fytochemikálie nacházející se pouze v listech papáji, prokazatelně zvyšuje počet krevních destiček, což zajišťuje rychlé zotavení. Listy papáje obsahují také řadu přírodních organických látek, včetně flavonoidů a karotenů, které mají antioxidační a protizánětlivé účinky.

Granátové jablko

Tato červená semena jsou nejen chutná, ale jsou také bohatá na železo, které může pomoci zvýšit počet krevních destiček. Semínka granátového jablka mají protizánětlivé, imunitní a antioxidační účinky. V několika studiích byl spojován se zvýšením počtu krevních destiček. Lékaři jej dokonce předepisují, když má pacient nízký počet krevních destiček.

Chcete-li získat podporu, zkuste každý den sníst misku ovoce z granátového jablka. Což může pomoci posílit imunitu a účinně bojovat proti mnoha nemocem.

Pšeničná tráva

V pšeničné trávě je přítomno velké množství chlorofylu, který se fyzicky podobá hemoglobinu v lidské krvi. Poskytuje různé výhody, jako je zvýšení celkového počtu červených krvinek a bílých krvinek v krvi, kromě toho, že je extrémně užitečný pro zvýšení počtu krevních destiček. Pokud hledáte způsob, jak zvýšit počet krevních destiček, čerstvě vyrobená šťáva z pšeničné trávy může být docela užitečná.

Dýně

Dalším jídlem, které zázračně zvyšuje počet krevních destiček, je dýně. To je způsobeno skutečností, že obsahuje vitamín A, který je užitečný při zvyšování počtu krevních destiček vytvářených kostní dření. Mrkev, sladké brambory a špenát jsou některé potraviny s vysokým obsahem vitamínu A, které jsou skutečně prospěšné.

Závěrečné myšlenky

Zdravý jedinec by měl mít více než 100 000 krevních destiček, ale poruchy nebo nemoci jako dengue, anémie, rakovina atd. mohou způsobit pokles počtu krevních destiček. Počet krevních destiček 20 000 nebo méně je považován za nebezpečný.

Úspěšný život je přímo ovlivněn zdravím. Orgány musí být udržovány v dobrém zdraví, aby správně fungovaly. Být v dobrém fyzickém, duševním a sociálním zdraví je důležité, protože to je skutečný význam zdraví.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a udržení řady onemocnění na uzdě.

Často kladené otázky (FAQ)

Q Potraviny, kterým se vyhnout, pokud chcete zvýšit počet krevních destiček

Chcete-li zvýšit počet krevních destiček, měli byste se držet dál od zbytků, konzervovaných potravin a mražených jídel. Cukr.
mléčné výrobky Maso. nápoje na bázi alkoholu.

Jak mohu obnovit své krevní destičky přirozeně?

vyšší konzumace listové zeleniny. konzumace více zdravých tuků a zvýšení příjmu folátu. vyhýbání se alkoholu. konzumovat více citrusů. může být prospěšné pro přirozenou obnovu krevních destiček

Co pít pro zvýšení krevních destiček?

Odborníci se domnívají, že pravidelné pití mléka může zlepšit celkový počet krevních destiček.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *