Mohly by vitamíny B pomoci zahnat náladové únorové blues?

Člověk by si myslel, že v únoru se většina z nás bude cítit o něco veseleji, co s jarem za dveřmi. Únor je ale podle statistik ve skutečnosti měsícem, kdy má počet lidí trpících depresemi tendenci vrcholit. Toto je měsíc, kdy možná zjistíte, že vaše běžné strategie zvládání stresu, nevyrovnaných vztahů, méně denního světla a mrazivého chladného počasí se nezdají být tak účinné.

Pokud se únorové blues zmocnilo vaší nálady, pak je dobré svůj životní styl odlehčit. Začněte tím, že se vyhnete alkoholu, protože je to přirozený prostředek na potlačení nálady, dále se ujistěte, že chodíte každý den na čerstvý vzduch, i když jen na rychlou 15-30minutovou procházku kolem bloku, a pak si vyhraďte nějaký čas na kontrolu jídla. návyky a stav výživy.

Máte dostatek vitamínů B?

Pokud jde o potraviny a živiny, které přispívají k náladě a vitalitě, mnoho odborníků na výživu vás pravděpodobně nasměruje směrem k vitamínům B. Tato rodina vitamínů se přirozeně vyskytuje v komplexních sacharidech a celozrnných výrobcích, ale tyto vitamíny jsou často vyčerpány během stresu nebo když pálíte svíčku na obou koncích.

3 dobré důvody, proč si zkontrolovat Bs

Důvod 1: Začněte tím, že vitaminy B se nacházejí v celozrnných potravinách, takže pokud máte tendenci kupovat bílé potraviny (bílý chléb, bílé těstoviny, bílá rýže) místo celozrnných potravin, můžete svůj stav vitaminu B vyčerpávat. Vitamíny B lze nalézt také v houbách, čočce a luštěninách, takže přidat je do svého týdenního obchodu je chytrý tah.

Důvod 2: Vitamíny skupiny B jsou rozpustné ve vodě, což znamená, že se mohou z potravin během vaření rychle vyluhovat. Například, když vaříte zrna ve vodě a vypouštíte vodu z vaření, některé vitamíny B přicházejí nazmar.

Důvod 3: Protože jsou vitamíny B rozpustné ve vodě, neukládají se v těle, což znamená, že se mohou snadno vyčerpat. Vzhledem k tomu, že tyto vitamíny hrají tolik důležitých rolí v našem zdraví a fyziologii, tělo potřebuje dostatek zásob. To znamená, že denní příjem vitamínů B je velmi důležitý, zvláště pokud si chcete zvednout energii a náladu, protože některé vitamíny B se podílejí na chemii mozku a metabolismu. Podívejte se na tyto úžasné zdravotní přínosy pro všechny různé typy vitamínů B…

  • Vitamíny B1, B2, B5, B6, B12 a niacin přispívají k normálnímu energetickému metabolismu.
  • Vitamíny B2, B6, B12, niacin a folát přispívají ke snížení únavy a vyčerpání.
  • Vitamíny B1, B6, B12, biotin, folát a niacin přispívají k normální psychické činnosti.
  • Vitamíny B1, B2, B6, B12, biotin, folát a niacin přispívají k normální činnosti nervové soustavy.
  • Vitamin B5 přispívá k normální duševní výkonnosti a normální syntéze některých neurotransmiterů.

A co doplňky vitaminu B, jsou lipozomální doplňky nejlepší?

Vysoce kvalitní lipozomální doplněk jako Altrient nabízí celé spektrum vitamínů B a důležitých minerálů včetně zinku, selenu a chrómu. Tyto specifické minerály byly pečlivě vybrány tak, aby doplňovaly recepturu pro zvýšení nálady a energie. Zinek pro jeho příspěvek ke kognitivním funkcím, selen pro jeho příspěvek k funkci štítné žlázy a chrom pro jeho příspěvek k udržení normální hladiny glukózy v krvi – absolutní nutnost, pokud si chcete udržet hladinu energie po celý den.

Nejdůležitější je, že lipozomální doplňky Altrient jsou dodávány do těla ve formě, která je vysoce absorbující pro rychlou cestu do krevního řečiště a rychlý transport do buněk, kde to nejvíce potřebujete.

Nejlepší tipy pro slunnou dispozici

Tip 1 – Podpora mozku!

Mozek je tavící kotel mozkové aktivity, který vysílá důležité signály a pokyny 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a dochází k některým složitým interakcím, které pomáhají vytvářet různé nálady, pocity, emoce a pocit pohody. Všechny jsou tvořeny delikátní rovnováhou mozkových chemických látek zvaných neurotransmitery, všechny s jedinečnými „pocitovými“ znaky – štěstí, relaxace, úzkost, bdělost a napětí, abychom jmenovali alespoň některé.

Vzhledem k tomu, že vitamín B5 přispívá k normální syntéze některých neurotransmiterů, má smysl využívat jeho přínosy pro zdraví mozku. A co víc, vitamíny B1, B6, B12, biotin, folát a niacin, všechny přispívají k normální psychologické funkci, takže pokud chcete zůstat na správné straně „šťastného“ doplňování lipozomálních vitamínů B, může být odpovědí.

Tip 2 – Odbourávání stresu

Není pochyb o tom, že pořádná dávka stresu ve vás může zanechat pocit sražení na stranu a dlouhodobý stres vás může nechat vyčerpat a vyprat. Naneštěstí máme nyní mnohem více stresorů, než se kterým bylo naše fyzické tělo našich předků původně navrženo.

Se stresovou reakcí není žádná cesta na půl cesty – jakmile dojde k aktivaci stresového spínače, spustí se komplexní reakce bojuj nebo uteč! Naštěstí existuje jeden specifický vitamín B, nazývaný kyselina pantotenová nebo B5, který může zachránit situaci. Vitamin B5 přispívá k normální syntéze a metabolismu steroidních hormonů, přispívá k podpoře nadledvinek při produkci stresových hormonů.

Mezi známky únavy nadledvin patří nízká energie, špatná nálada, bušení srdce, točení hlavy, úzkost, letargie a špatný spánek. Péče o své nadledvinky a zároveň podniknutí kroků ke snížení stresových faktorů je dobrým krokem vpřed na cestě k lepší a lepší náladě.

Tip 3 – Měsíční hormony

Naši náladu většinou ovlivňují především vnější faktory, ale u některých žen může příliv a odliv měsíčních hormonů způsobit cyklické výkyvy nálady, které je těžké zvládnout. Ve skutečnosti existuje jedna zvláštní podskupina premenstruačního syndromu známého jako PMS-D, jehož převládajícím příznakem je deprese trvající až 7-10 nebo v některých závažných případech 14 dní před menstruací. Vědci zjistili, že u žen trpících PMS-D kolísající hladiny estrogenu způsobují desenzibilizaci receptorů serotoninu (náš šťastný neurotransmiter) v mozku, což vysvětluje zkušenost deprese během této fáze jejich cyklu. Bylo zjištěno, že živiny, jako je vitamín B6, přispívají k regulaci hormonální aktivity, což může nabídnout určitou podporu během cyklických příznaků.

Tip 4 – Metabolismus mise

Mezi cvičením a náladou existuje přímá souvislost, a proto vám cvičení dává dobrý pocit. Cvičení pomáhá vyrovnávat stres, podporuje metabolismus, okysličuje tělesné buňky a podporuje prokrvení mozku. Mnoho živin, zejména vitamíny B1, B2, B5, B6, B12, niacin a biotin, přispívají k normálnímu energetickému metabolismu, což je přesně to, co potřebujete k vytvoření pohybu a „akci“.

Poslední věc, kterou byste chtěli udělat, pokud se cítíte v depresi, je tlouct na běžeckém pásu nebo uběhnout maraton, ale aktivnější, byť jen svižnou chůzí kolem bloku, může skutečně pomoci zvednout váš metabolismus a náladu.

Tip 5 – Svítání za denního světla

Nemůžete čekat, že všichni budou neustále šťastní! Tato fráze je pravdivá pro ty, kteří trpí sezónní afektivní poruchou, běžně známou jako SAD. Lidé trpící SAD jsou velmi citliví na zkrácení denních hodin, což nastavuje jejich náladový kompas tak, aby ukazoval na depresi od začátku zimy až do příchodu jara. Jedná se o skutečně závažný stav, kdy deprese může často narušovat jejich schopnost pracovat, společensky interagovat a zvládat stresové situace.

Použití denní žárovky by mohlo pomoci zvýšit hladiny vyčerpaného serotoninu, které jsou základem tohoto stavu. Kromě toho vám může pomoci zlepšit náladu strava bohatá na listovou zeleninu, fazole, ořechy a celozrnné výrobky. Vitamíny B1, B6, B12, biotin, folát a niacin jsou důležitými složkami těchto druhů potravin, protože přispívají k normální psychické funkci.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *