Městský životní styl – nezbytnost imunity pro obyvatele měst a osoby dojíždějící za prací

Nástup podzimu přináší mnoho změn nejen do počasí, ale také do našeho zdraví a pohody. Pokud čelíte každodennímu dojíždění do města nebo žijete v přeplněném městském prostředí, pak je pravděpodobnější, že podlehnete nejnovější sezónní chybě ve srovnání s někým, kdo tráví většinu času na venkově. Když si uvědomíte faktory ve vašem městském životním stylu, které by mohly být náročné pro váš imunitní systém, můžete si být v následujících měsících lépe schopni udržet si zářící zdraví.

Imunitní výzvy

Každodenní dojíždění rušnou veřejnou dopravou může výrazně zvýšit zátěž imunitního systému. Strávit hodinu nebo více ve stísněné veřejné dopravě nepochybně zvyšuje vaše vystavení virům nachlazení a chřipky od kolegů dojíždějících za prací. Udušené pracovní prostředí v kanceláři se stoly a okny, které zůstávají zavřené, se zapnutým ústředním topením často vytváří dokonalé prostředí pro cirkulaci bakterií.

Podpora přirozené obrany je skvělým místem, kde začít. Pravidelné mytí rukou po celý den a časté používání antibakteriální ubrousky na kliky kancelářských dveří, klávesnici počítače nebo sdílený kancelářský telefon je dobrým zvykem, se kterým můžete zapojit své kolegy, abyste zabránili šíření sezónních mikrobů po kanceláři.

Praktický sprej s koloidním stříbrem

Co takhle použít šikovný přírodní antibakteriální sprej na ruce, ústa a krk po opuštění MHD? Koneckonců, přemýšlejte o tom, kolik rukou prolezlých choroboplodnými zárodky drželo stejnou podpěrnou tyč na trubici. Dobrým preventivním opatřením může být použití roztoku koloidního stříbra. Předpokládá se, že stříbro použil Hippokrates, otec medicíny, proti široké škále mikroorganismů. Koloidní stříbro je extrémně univerzální a lze jej nastříkat na vnitřní část šátku umístěného přes ústa, na povrchy nebo ruce a do úst. Hledejte koloidní stříbro, které má sílu 10 částic na milion (ppm) nebo více. ACS 200 je dnes nejúčinnější koloidní stříbro. Obsahuje 200 ppm stříbra v ultračištěné vodě a četné studie ukazují, že ACS 200 je mnohotisíckrát účinnější při zabíjení patogenů než jakékoli jiné stříbro.

Městský stres

Rušný životní styl s dlouhou pracovní dobou by mohl způsobit tlak na tělesné zásoby živin a energie. Studie ukazují, že pracovní tlak je zodpovědný za téměř 50 % všech případů stresu1. Stres související s prací může vyvolat pocit, že není čas na sebeobsluhu nebo prostoje, což může vést k ustavení určitých návyků. Sáhnout po kávě nebo sladkém pohoštění, když se během dne cítíte unavení, nebo nalít si sklenku vína, abyste se na konci dne uvolnili, jsou běžné mechanismy, jak vyrovnat stres. Pracovní nebo životní tlak může vést k bezesným nocím. Jak stres, tak špatný spánek mohou negativně ovlivnit imunitní funkce, což vede ke zvýšené náchylnosti k infekcím2.

Dopřát si dvakrát denně 10-15 minut pro sebe je dobrý způsob, jak začít s určitou péčí o sebe. Využijte čas k procvičování všímavosti, poslouchejte řízenou meditaci, čtěte knihu, poslouchejte hudbu nebo se prostě jděte projít. Techniky snižování stresu mohou být klíčové pro podporu mnoha aspektů zdraví a klíčem je najít to, co vám vyhovuje. I když může být lákavé používat intenzivní cvičení k uvolnění mysli, mírné cvičení představuje pro tělo méně fyzické zátěže. Jóga, pilates, plavání a jízda na kole jsou skvělé způsoby, jak jemně procvičit tělo.

Silný protein

Výživové rady pro ty, kteří žijí stresujícím a rušným životním stylem, zahrnují doplňování příjmu bílkovin po celý den, protože to pomáhá podporovat hladinu cukru v krvi a udržitelnou energii a může také omezit touhu po kofeinu a sladkém jídle. Protein se také používá k výrobě základních imunitních buněk a dobré volby zahrnují mastné ryby, bílé ryby, kuřecí maso, krůtí maso, vejce, ořechy a semena.

Vitamin C pro zimní zdraví

Environmentální stres z vystavení městskému znečištění ovzduší může také ovlivnit funkci plic a imunitní reakce na infekce 3. Environmentální znečištění je spojeno s buněčným oxidačním stresem, kde může dojít k přetížení přirozené antioxidační obrany proti škodlivým molekulám volných radikálů (toxinů). Vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem, takže tento klíčový vitamin má v tomto ročním období jistě o práci postaráno.

Lidské tělo nedokáže syntetizovat vitamín C, takže jsme všichni odkázáni na dobrý denní příjem z fialových a červených bobulí, zelené listové zeleniny a citrusových plodů. Ale obyvatelé měst a dojíždějící by bylo moudré doplnit si lipozomální doplněk Altrient Vitamin C, aby byla zajištěna optimální hladina. Tato konkrétní forma vitamínu C je dodávána v praktickém cestovním sáčku, je vysoce vstřebatelná a je šetrná k bříšku, na rozdíl od jiných (často levnějších) forem vitamínu C, jako je kyselina askorbová.

Zimní blues

Není to jen imunitní zdraví, které se mění během chladnějších období, nálada by se také mohla zhoršit. Myšlenka na dojíždění ve tmě nebo cvičení venku v chladnějších teplotách může být odpudivá. Problémy, jako je špatná nálada a motivace nebo sezónní afektivní porucha (SAD), to vše může přispět k pocitu, že chcete hibernovat. Kromě toho může omezení aktivity a cvičení vést ke změnám vaší hmotnosti nebo tvaru těla, které mohou ovlivnit vaši náladu nebo sebevědomí.

Zaměřte se na vystavení dennímu světlu, alespoň 30 minut před polednem, abyste zajistili, že váš přirozený cirkadiánní rytmus bude nastaven. Světlo vstupující do oka je klíčové pro normální spánkový cyklus a pro udržení normální hladiny serotoninu pro šťastnou a uvolněnou náladu4 a pro regulaci hmotnosti v zimě5. Pro další podporu výživy je tu lipozomální Altrient ALA, která obsahuje vysoce vstřebatelnou formu kyseliny alfa lipoové, přirozeně se vyskytující sloučeniny, o které bylo zjištěno, že pomáhá podporovat normální metabolismus7. Ačkoli některá krmiva pro zvířata obsahují kyselinu alfa-lipoovou, doplňková forma může být v tomto ročním období užitečná.

Práce nebo život ve městě může v zimě přinášet nevyhnutelné zdravotní problémy, ale dodržování zdravých návyků v zimních měsících vám může pomoci udržet si zářící zdraví.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *