Máte slabé ledviny? Postupujte podle těchto domácích prostředků

Úvod

Věděli jste, že chronické onemocnění ledvin je šestou nejrychleji rostoucí příčinou úmrtí na celém světě a odhaduje se, že na něj ročně zemře asi 1,7 milionu lidí? Sedavý způsob života, špatné stravovací návyky a základní srdeční problémy mají za následek slabé ledviny.

Slabá ledvina je ta, která v důsledku nemoci nebo poškození nefunguje nejlépe. Naše ledviny udržují zdravou rovnováhu vody, solí a minerálů v těle a zároveň odstraňují odpadní tekutiny. Slabá ledvina není okamžitě patrná, dokud není funkce ledvin vážně narušena. Diabetes, vysoký krevní tlak a onemocnění ledvin, to vše může zhoršit funkci ledvin. V případech chronického onemocnění ledvin se role ledvin neustále snižuje.

Ledviny jsou dva orgány ve tvaru fazole umístěné v zadní části břicha. Hrají klíčovou roli při filtrování odpadu a přebytečných tekutin z krve, které jsou pak vylučovány jako moč. Kromě toho ledviny regulují rovnováhu elektrolytů, uvolňují hormony pro regulaci tvorby červených krvinek a krevní tlak a udržují celkovou rovnováhu tekutin v těle.

Pojďme se dozvědět více o tom, jak ledviny oslabují a jaké jsou některé účinné domácí prostředky na zlepšení funkce ledvin.

Proč ledviny slábnou?

Existuje několik důvodů, proč se ledviny mohou oslabit nebo poškodit, mezi které patří:

Chronické onemocnění ledvin (CKD)

Dlouhodobé stavy, jako je cukrovka a vysoký krevní tlak, mohou vést k postupnému poškození ledvin.

Akutní poškození ledvin (AKI)

To může být způsobeno náhlým a závažným poškozením ledvin, jako je snížení průtoku krve v důsledku zranění, infekce nebo dehydratace.

Genetická onemocnění ledvin

Některá onemocnění ledvin jsou genetická a mohou časem ledviny oslabit.

Toxiny a léky

Vystavení některým chemikáliím, lékům a dalším toxinům může způsobit poškození ledvin.

Ledvinové kameny

Tyto tvrdé usazeniny mohou způsobit ucpání močového traktu, což vede k poškození močového traktu ledviny.

Je důležité udržovat zdravý životní styl a docházet na pravidelné kontroly, které pomohou předcházet a sledovat funkci ledvin. Pokud máte nějaké základní stavy, které by mohly ovlivnit vaše ledviny, je důležité spolupracovat se svým poskytovatelem zdravotní péče na jejich správě a léčbě.

Známky oslabených ledvin

Některé běžné příznaky a příznaky oslabených ledvin zahrnují:

  • Únava a slabost
  • Otoky nohou, kotníků nebo chodidel
  • Suchá, svědivá kůže
  • Ztráta chuti k jídlu
  • Nevolnost
  • Zmatek a potíže se soustředěním
  • Svalové křeče v noci
  • Tmavší barva moči
  • Vysoký krevní tlak

Domácí opravné prostředky ke zlepšení slabé ledviny

Jezte potraviny s vysokým obsahem vitamínu C

Patří mezi ně citrát, sloučenina, která zabraňuje tvorbě vápenatých kamenů. Citrát může také fragmentovat malé kameny, pomáhá ledvinovým kamenům snadno se rozpouštět a umožňuje jim snadno procházet močí.

Vitamíny a minerály jsou také silné antioxidanty.

Konzumujte data

Když jsou datle požity po namočení na jeden den ve vodě, jsou vynikající při odstraňování ledvinových kamenů. Vlákna v Termíny pomoc při prevenci ledvinových kamenů. Datle obsahují řadu minerálů, včetně hořčíku, mědi, manganu a dalších, které podporují zdraví ledvin.

Zaměřte se na hydrataci

Nedostatek vody je hlavním faktorem, který vede ke slabým ledvinám nebo poruchám ledvin. Pijte každý den hodně vody. Voda pomáhá při odstraňování toxinů z vašeho těla. Proto se doporučuje vypít alespoň 8 sklenic vody každý den, aby byly vaše ledviny zdravé. Pokud však trpíte onemocněním ledvin, může vám lékař doporučit, abyste pili méně vody.

Fazole pomáhají slabým ledvinám

Rajma neboli fazole jsou výborným zdrojem bílkovin. Podporují zdravý trávicí trakt, protože obsahují rozpustnou a nerozpustnou vlákninu. Díky nízkému glykemickému indexu jsou fazole prospěšné i pro diabetiky. Funkce ledvin je regulována a odstraňování ledvinových kamenů napomáhá vitamín B, který se nachází v ledvinových fazolích.

Jezte potraviny s nižším obsahem draslíku

Zdravotní odborníci se domnívají, že jablka jsou dobrá při zvládání kyselosti v moči a zabraňují růstu bakterií v ledvinách. Jablka mají protizánětlivé vlastnosti, které poměrně účinně pomáhají při léčbě ledvinových problémů nebo infekcí.

Závěrečné myšlenky

Chronické problémy s ledvinami jsou ve světě běžným zdravotním problémem. Dokud není onemocnění ledvin dostatečně pokročilé, zůstává většinou nediagnostikováno. Bohužel to je situace, kdy by někdo vyžadoval transplantaci nebo dialýzu.

Je důležité poznamenat, že onemocnění ledvin nemusí zpočátku vykazovat žádné příznaky, takže jsou zásadní rutinní prohlídky k vyhodnocení funkce ledvin. Pro důkladné posouzení je důležité poradit se s lékařem, pokud se setkáte s některým z těchto příznaků.

Dodržováním těchto jednoduchých domácích prostředků můžete posílit své slabé ledviny a vyhnout se souvisejícím zdravotním onemocněním.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *