Máte nedostatek vitamínu C? Zde jsou některé varovné signály

Mnoho lidí si pod pojmem kurděje představuje nemoc, kterou se námořníci dostávali zpět v 18. století, způsobenou nedostatkem vitamínu C v důsledku dlouhých cest bez přístupu k citrusovým plodům. Možná vás však velmi překvapí, že kurděje jsou v moderní době populárnější, než byste si mysleli.

Kvůli hrozné dietě nebo poruše příjmu potravy, jako je anorexie nebo bulimie, došlo v poslední době k nárůstu kurdějí mezi dospívajícími. Také lidé, kteří jsou alkoholici, nadměrně užívají léky nebo mají velmi špatnou stravu, mohou také trpět tímto onemocněním.
Kurděje jsou projevem velmi nízkého pH v těle a toto onemocnění způsobuje únavu, letargii, sníženou sílu kostí a svalů a utlumený imunitní systém. Problém je v tom, že zatímco jiná zvířata si dokážou vytvořit svůj vlastní vitamín C, lidé nemají gen pro vnitřní zpracování vitamínu C. Musíme ho získat jinde, jinak velmi onemocníme.

Známky toho, že máte nedostatek vitamínu C

Jak tedy poznáte, že máte nedostatek vitamínu C? Zde jsou některé z prvních varovných signálů, že musíte zvýšit příjem vitamínu C:

  • Cítíte se neustále unavení a jako byste bez energie. Dokonce i pevnost vašich kostí je ovlivněna, takže se cítíte slabý.
  • Začnete se neustále cítit depresivně a apaticky. Nemáš takové nadšení jako kdysi.
  • Máte zánět dásní, vypadávání zubů, krvácení z dásní nebo jiné podobné problémy. Vitamin C je životně důležitý pro produkci kolagenu v těle, který je potřebný pro stavbu a udržení tkáně.
  • Začnete pociťovat rychlé změny nálady, podrážděnost a podrážděnost.
  • Snadno se vám tvoří modřiny a modřiny vydrží velmi dlouho. To může být časnou známkou nedostatku vitaminu C.
  • Vaše vlasy jsou suché a lámavé a snadno se lámou.
  • Pociťujete chronické bolesti kloubů nebo končetin. Pokud je váš nedostatek vitaminu C poměrně vážný, můžete se dostat do bodu, kdy dojde ke krvácení v kloubech, což způsobuje vážnou bolest.
  • Pokud se přistihnete, že onemocníte každou chřipkou nebo nachlazením, které se objeví, možná trpíte nedostatkem vitamínu C. Nedostatek vitamínu C může ovlivnit váš imunitní systém.

Toto je jen několik příznaků, kterých si můžete všimnout, pokud trpíte nedostatkem vitamínu C. Pokud se vás týká více než několik z těchto příznaků, je velmi důležité poradit se se svým lékařem, abyste mohli začít s správná léčba k doplnění vitamínu C do vašeho těla, a to jak prostřednictvím stravy, tak doplňků.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *