Lyposférický vitamín C pro sportovce

Lyposférický vitamín C pro sportovce

Autor: Jenny Tschiesche

Jako někdo, kdo v mládí hodně sportoval, jsem se ‚potácel‘ se spoustou dalších sportujících lidí. Mnozí z nich dosáhli velkých věcí. Ve skutečnosti mnozí z nich sportovali na národní úrovni, ať už jde o kriket, pozemní hokej nebo dokonce závody dračích lodí.

Co mají všichni tito sportovci společného? Tím, že budou sportovat na tak vysoké úrovni a trénovat s frekvencí, kterou potřebují, aby byli nejlepší ve své hře, nepochybně vyčerpají svá těla o vitamín C. Existuje mnoho důkazů na podporu této hypotézy. Dovolte mi, abych vám řekl více, protože toto vědomí vám může pomoci cvičit častěji, získat ze cvičení více a může vám to dokonce pomoci zhubnout. Jak je to tedy s tím, že „trochu znalostí vás zavede dlouhou cestu“?

Pokud jste běžec na dlouhé tratě, triatlonista nebo účastník vytrvalostního sportu, možná znáte četné infekce horních cest dýchacích. Mnoho vytrvalostních sportovců trpí infekcemi horních cest dýchacích. Je to běžná nemoc, kterou trpí takoví sportovci. Zde je tedy další odkaz, který by vás mohl zajímat. Fantastická studie Peterse et al se zabývala možnou úlohou vitaminu C v prevenci těchto infekcí. Zjistil, že 14 dní po ultramaratonu, tj. jeden na vzdálenost delší než 26,2 mil, se u 68 % těch, kteří užívali placebo (nepravou pilulku), rozvinula infekce horních cest dýchacích oproti pouze 33 % těch, kteří užívali doplněk vitamínu C.

Přesto, pokud cvičení vyčerpává vitamín C, je logické, že výkon by mohl být zvýšen zvýšením hladiny vitamínu C. Ano, ano. Chlapík jménem REKeith zhodnotil dvě studie provedené vědcem Namyslowskim. Byl to Namyslowski, kdo zjistil, že „sportovci užívající jeden gram doplňku vitamínu C vykazovali zvýšenou pracovní kapacitu při srdeční frekvenci 170 tepů za minutu“. Je tedy dobré vědět, že zajištěním dostatečné hladiny vitamínu C můžete ze stejného těla skutečně získat více

Ještě více fascinující pro ty z nás, kteří cvičí za účelem hubnutí, je, že pokud máte nižší než optimální hladiny vitamínu C, je méně pravděpodobné, že spalujete tuky. Toto zjištění bylo popsáno v článku Johnstona et al z roku 2006, kde jedinci s mezním stavem vitaminu C spálili o 25 % méně tuku na kg tělesné hmotnosti během testu na běžícím pásu ve srovnání s jedinci s odpovídajícím stavem vitaminu C. Článek naznačoval, že obnovení hladiny vitaminu C doplněním 500 mg znamenalo, že tuková energie vynaložená během stejného cvičení vzrostla 4krát.

Opravdu jednoduchým a účinným způsobem podávání vitaminu C je použití Lypo-spheric Vitamin C v sáčcích. Tyto 1g sáčky jsou extrémně přenosné a lze je používat i při cvičení. Stačí přidat obsah sáčku do oblíbeného nápoje nebo obsah spolknout a zapít vodou. Skvělá věc na Lypo-spheric Vitamin C je, že má speciální povlak, což znamená, že jen velmi málo, pokud vůbec nějaký, vitaminu C se rozloží dříve, než dosáhne bodu v těle, kde je nejvíce potřeba.

Abychom si to ujasnili, vitamin C vám může nejen pomoci zůstat zdravý, což znamená více tréninkových a soutěžních příležitostí, nejen že vám pomůže zvýšit váš výkon, ale může vám také pomoci zhubnout spalováním přebytečného tuku.

Slyšeli jste frázi „když je to dost dobré pro ně, pak je to dost dobré pro mě“? Možná byste rádi věděli, že právě kvůli těmto účinkům vitaminu C na výkon používal kanadský olympijský tým právě tyto doplňky vitaminu C ke zlepšení svých vlastních schopností na letošním Londýně 2012. Jako byste potřebovali více přesvědčivosti!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *