Jsou dermální výplně proti stárnutí a Botox totéž?

Úvod

Jak stárneme, naše pleť se snaží udržet krok, což má za následek vrásky a jemné linky, které nám mohou způsobit pocit sebevědomí. Naštěstí dermální výplně proti stárnutí a botox, dva z nejestetičtějších a nejoblíbenějších neinvazivních kosmetických dermatologických procedur, vám mohou pomoci znovu získat vaši důvěru.

V tomto současném světě se většina jedinců mylně domnívá, že jakákoli injekce proti stárnutí je botox, ale není tomu tak. Lidé si neuvědomují rozdíl mezi botoxem a dermálními výplněmi proti stárnutí.

Botox a dermální výplně pro zlepšení pokožky mají zcela dva různé cíle. Za posledních deset let se nechirurgická řešení pro omlazení obličeje výrazně zlepšila z hlediska bezpečnosti, účinnosti a jemnosti ve srovnání s dřívějšími chirurgickými metodami.

Dermální výplně a botox, dva známé pojmy, se často objevují v periodikách, v televizi a dokonce i v běžných rozhovorech se známými.

Ale kolik z toho, co dělají a jak fungují, opravdu rozumíte?

Divili byste se své neznalosti rozdílů mezi těmito dvěma a pokusům tohoto zápisu zodpovědět všechny vaše dotazy, pochybnosti a domněnky.

Můžete si také přečíst: Dejte sbohem temným kruhům pod očima těmito 4 potravinami

Význam dermálních procesů proti stárnutí

Jedním z nejvíce znepokojivých a časných příznaků stárnutí je vývoj obličejových vrásek. Naše tváře jsou výrazné, takže si jich pravděpodobně všimnete jako první, kdykoli se podíváte do zrcadla, a nakonec si toho všimnou i ostatní lidé.

Ačkoli ženy někdy mohou tyto příznaky překonat pomocí make-upu, může to být nemotorná oprava a tyto příznaky se nepochybně stanou zjevnějšími, když ženy budou stárnout.

U nejnovější generace vrásky nesignalizují špatné zdraví nebo nedostatečnou výživu; spíše jsou pouze normálním a nevyhnutelným vedlejším produktem stárnutí. Stále však mohou mít různé vedlejší účinky, jako je sebevědomí a nedostatek sebedůvěry, stejně jako negativní dopad na celkovou pohodu.

Každý se rád cítí mladě, ale vrásky se mohou začít objevovat brzy a vzbuzovat v nás dojem, že jsme starší, než ve skutečnosti jsme.

Jsme vděční za mnoho nových, bezpečných a účinných dermatologických ošetření, která v dnešní době pomáhají minimalizovat rané známky stárnutí.

Rozdíl mezi dermálními výplněmi proti stárnutí a botoxem

Dermální výplně proti stárnutí

Dermální výplně, jak název napovídá, jsou látky, které jsou navrženy tak, aby se vpichovaly pod kůži, aby dodaly objem a pozvedl vzhled. Tyto kožní výplně se také označují jako výplně měkkých tkání.

Mezi látky v dermálních výplních patří:

  • Kyselina hyaluronová
  • Hydroxylapatit vápenatý
  • Polyalkylimid
  • Polymethyl-methakrylátové mikrokuličky (PMMA)
  • Kyselina polymléčná

Dermální výplně fungují jinak než jiné injekce proti vráskám a léčí různé druhy kožních vrásek, např. statické vrásky.

Statické vrásky se často objevují v důsledku úbytku objemu způsobeného stárnutím a zhoršováním tónu pleti v průběhu času. Kolagen a elastin, dva základní proteiny podporující pokožku, se s věkem postupně snižují, protože je naše tělo přestává produkovat.

V důsledku toho naše pokožka ztrácí významnou část podpůrných struktur, které si udržují její vláčnost, tonus a hydrataci, což nevyhnutelně vede k jemným linkám, vráskám a krepaté pokožce.

Výplně působí proti těmto dvěma procesům tím, že dodávají obličeji ztracený objem, aby jí dodaly mladistvější plnost, a vyplňováním statických vrásek, aby se minimalizoval jejich vzhled a pleť vypadala tonizovaněji a mladistvěji.

Botox

Botoxové ošetření se primárně používá k ošetření vrásek, zejména dynamických. Tyto vrásky se objevují, když svaly opakovaně dopadají na kůži, například vyjadřují emoce, jako je strach, radost, pláč, starosti, smutek, smích, překvapení a dokonce i kýchání, abychom jmenovali alespoň některé.

Neuromodulátor (třída injekčních přípravků), tj. Botox, omezuje obličejové svaly a jejich funkce, což vede ke zlepšení vzhledu a omezení dalšího rozvoje vrásek.

Mýty o dermálních výplních proti stárnutí

Mýtus 1: Injekce dermálních výplní jsou vždy bolestivé

Do dermálních výplní se před použitím na obličej ke zmírnění bolesti přidává anestetikum. Aby byla operace co nejméně bolestivá, používají se také předchozí výplně.

Mýtus 2: Dermální výplně vždy vypadají falešně a plasticky

Obvyklá mylná interpretace je, že výplně mají stejný falešný a plastický dopad jako rozsáhlá kosmetická chirurgie. Dermální výplně mají další výhodu v tom, že jsou reverzibilní pro výplně obličeje, což jim umožňuje omladit vaši pokožku přirozeně bez rušivých rizik nebo nepřirozených výsledků chirurgického zákroku.

Dermální výplně jsou látky, které nahrazují tukovou tkáň, která se ztrácí v průběhu stárnutí. Pleťové výplně jako Juvéderm obsahují molekuly milující vodu nebo upravenou verzi kyseliny hyaluronové, která vám může nejlépe pomoci dosáhnout vašich omlazovacích cílů.

Pokud je procedura prováděna opatrně a podle kompetentního estetického plánu, zažijete omlazené a přirozené výsledky.

Mýtus 3: Dermální výplně jsou nevratné

Jedním z rizik, o kterém se mnoho lidí domnívá, že dermální výplně nesou, je nevratná změna obličeje. Vzhledem k tomu, že proces nevyžaduje chirurgický zákrok a závisí na výplních použitých během postupu, trvá jeden až dva roky.

Mýtus 4: Významné modřiny a prostoje po injekcích dermálních výplní

Po obdržení kožních výplní nastává krátká doba zotavení. Mohou se objevit velmi drobné modřiny nebo otoky, které můžete skrýt pomocí podkladu nebo ošetřit studeným obkladem. Nikdy nedochází k pauze nebo prostoji.

Mýtus 5: Časté dermální výplně jsou nutné, pokud obličej nebude ochabovat

To rozhodně není případ dermálních výplní. Kůže nevyžaduje časté vyplňování, aby se vrátila do normálního stavu, ale po rozpadu dermálních výplní se sama vrátí a zanechá vám stejný vzhled pleti jako předtím.

Mýtus 6: Žádný rozdíl v kůži před a po dermálních výplních

Ačkoli výsledky po aplikaci výplně mohou být jemné, některé výsledky jsou velmi výrazné. Na základě počtu použitých plniv v ošetřovaných oblastech lze určit rozdíly.

Mýtus 7: Dermální výplně mohou nahradit facelifting; výsledek je stejný

To je jeden z největších mýtů o dermálních výplních. Přestože dermální výplně nemohou nahradit to, co pro vás může udělat facelift, výplně vám mohou pouze dodat objem a pozvednutý vzhled, zatímco facelift ovlivní vaše hlubší tkáně a dodá přirozený vzhled a pocit odstraněním přebytečných povolených nebo vrásek. kůže.

Mýtus 8: Dermální výplně se vytahují z kůže

Vaše ochablost pokožky by měla zůstat stejná, pokud je výplň aplikována certifikovaným a zkušeným odborníkem na dermis pomocí renomovaného produktu.

Závěrečné myšlenky

Žádný jediný produkt si nedokáže poradit se všemi vašimi kožními problémy, stejně jako většina kosmetických procedur. Dermální výplně a Botox jsou účinné pro podmínky, pro které byly navrženy a licencovány.

Na jedné straně jsou dermální výplně nejlepší volbou, protože Botox je neúčinný pro léčbu generalizovaných, statických (nesvalových) vrásek, stejně jako Botox je účinný pro ošetření dynamických vrásek.

Na druhou stranu, pro zvýraznění rtů nelze botox aplikovat. Pravděpodobně již vidíte, kam to směřuje: žádná terapie proti stárnutí vrásek nemůže splnit potřeby každého.

Ale pokud jste si vědomi schopností těchto dvou dermálních procesů, měli byste být v lepší pozici, abyste si vybrali, který je pro vás ideální.

Ačkoli výplně a Botox produkují pouze přechodná zlepšení, jsou přesto působivá a mohou přetrvávat několik měsíců. U obou postupů lze injekce naplánovat jako součást běžné údržby, aby se zabránilo vráskám.

Přesto máte potíže s výběrem toho, co bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám? Není problém!

Spojte se s našimi profesionály a nechte se od nich vést cestou k redukci vrásek.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Je výplň na vrásky lepší než botox?

Ans.

Každý dermální proces má svůj vlastní význam. Dermální výplně ošetřují statické vrásky, zatímco botox ošetřuje dynamické vrásky.

Q2. Botox v/s výplň: která je lepší?

Ans.

Botox je účinný pro opakující se pohyby svalů, jako je vyjádření emocí, zatímco dermální výplně jsou účinným způsobem, jak přidat objem obličeji a statické vrásky.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *