Jídla, která vás potěší, smutní a rozzlobí!

Usmívejte se celý den….

Smíchejte misku nakrájených čerstvých bobulí posypaných semínky a ořechy a přidejte velkou porci přírodního jogurtu a máte dokonalý recept na den plný štěstí a vitality. Přidejte hrst ovsa namočeného v jablečné šťávě a máte vítěznou recepturu, která zaručeně rozzáří váš den.

Kombinací ovoce s ořechy získáte řadu živin včetně vitamínu C, hořčíku, vitamínů B a esenciálních mastných kyselin, které vaše tělo využívá k výrobě energie a vyrovnávání nálad. Jogurt poskytuje skvělý zdroj bílkovin, které potřebujeme k produkci neurotransmiterů – to jsou nezbytné pro fungování mozku a udržení nás šťastných.

Oves obsahuje komplexní sacharidy a poskytuje také spoustu vlákniny, což nám dává a stálý přísun energie po celý den a udržuje nadýmání na uzdě tím, že napomáhá pravidelnému vyprazdňování. Celkově vzato, tato kombinace plná živin nám dává spoustu energie, plně funkční mozek a ploché břicho, proč by vám to nevykouzlilo úsměv na tváři?

Cítíte se na smetišti?

Udělejte ze špenátu svého nejlepšího přítele, pokud vás život trápí! Tato na živiny bohatá zelenina spolu s vaječnými bílky, sezamovými semínky, mořskými řasami a drůbežím masem obsahují aminokyselinu zvanou tryptofan, která pomáhá mozku vytvářet serotonin – hormon dobré nálady. Kombinace sacharidů s tryptofanovými potravinami pomáhá dostat více tryptofanu do mozku, takže se ujistěte, že vaše strava obsahuje kvalitní zdroje sacharidů, jako je hnědá rýže, quinoa, oves, celozrnný chléb a těstoviny.

Neurotransmitery v našem mozku, které vysílají šťastné zprávy, se také spoléhají na dobrý přísun esenciálních mastných kyselin. Strava bohatá na tučné ryby, vlašské ořechy, lněná semínka, sezamová, dýňová a slunečnicová semínka udrží vaše neurotransmitery v bzučení! Vejce, sója, arašídy a játra obsahují další chytré tuky zvané fosfolipidy, které obklopují a chrání naše neurotransmitery, zlepšení nálady a udržení duševní výkonnosti. Játra nemusí být šálkem čaje pro každého, ale svačit si denně vařené vejce nebo malou hrst arašídů je snadné a mohlo by to znamenat velký rozdíl.

Ovládání hněvu jídlem

Přísně vzato neexistuje žádné konkrétní jídlo, které by vás přivedlo k divokému vzteku, ale existují druhy potravin, které vás mohou dostat přes okraj a znesnadnit vám ovládat záchvaty vzteku. Podrážděnost a změny nálad mohou být vyvolány změnami hladiny cukru v krvi, takže je nejlepší vyhýbat se sladkým potravinám ve formě rafinovaných produktů, jako jsou čokoládové sušenky, koláče, šumivé nápoje, sladkosti nebo bílé těstoviny/rýže a chléb, protože ty mohou způsobit problémy. Tyto, stejně jako stimulanty, jako je alkohol a káva, podpoří rychlý vzestup hladiny cukru v krvi následovaný návaly inzulínu, jak se tělo snaží samo regulovat.

Bohužel vysoké hladiny inzulinu vedou k dramatickému poklesu množství cukru v krvi a právě toto neustálé yoyování vede k výkyvy nálad a únava. Sáhnout po sladkostech a perlivých nápojích, když se cítíte ve stresu a podráždění, je jako červený hadr na býka!!

Během stresujících období naše tělo spotřebuje hodně vitamínu C, takže místo toho, abychom si vzali kávu a hrst sušenek místo toho jezte nějaké potraviny bohaté na vitamín C. Pomeranče se mohou zdát samozřejmým ovocem, ale můžete také vyzkoušet papája, papriky, brokolici, růžičkovou kapustu a jahody, protože ty jsou obzvláště bohaté na vitamín C.

Je také opravdu důležité, když se cítíme ve stresu a mimo kontrolu, abychom jedli potraviny bohaté na živiny, jako jsou tyto pomáhají našim nadledvinám lépe zvládat stres. Čerstvé ovoce a zelenina, syrové ořechy a semena a celá zrna jsou prospěšné pro obnovení rovnováhy a kontroly nad okolnostmi, které vám mohou utíkat.

V rušných časech, kdy si opravdu myslíte, že bude nemožné udržet dobrou hladinu potravin bohatých na vitamín C, ujistěte se, že užíváte dobře vstřebatelné doplňky, jako je např. Altrient C. (Altrient C je první vysoce pokročilý gelový výživový doplněk na světě. Používá špičkovou technologii liposomálního zapouzdření k zajistit až 98% vstřebávání až do vašich buněk, kde začíná skvělé zdraví.) Mnohem lepší je podpořit svůj jídelníček, než se zcela bez!

Vědění je moc. Provedení několika jednoduchých změn ve vašem jídelníčku může být snadný způsob, jak získat zpět jiskru!

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *