Jídla a kterým se vyvarujte, když vítáme léto!

Úvod

Ve většině částí severní Indie chladná vlna pominula a jaro dalo pocítit svou přítomnost. I když se počasí momentálně umoudřuje a je skvělý čas být venku, změna ročních období může být pro zdraví trochu problematická a mít dopad na imunitu.

Naše stravovací návyky se musí měnit, když se mění roční období, protože nyní můžeme potřebovat méně kalorií než během zimního období.

Snadno stravitelná jídla, jako jsou lesní plody, meloun, máta, saláty, jogurt atd., musí být zahrnuta do každodenní stravy, zatímco komfortní potraviny s vysokým obsahem kalorií, jako jsou těstoviny, brambory a chléb, se musí rozhodně vyhýbat.

Zde jsou některé potraviny, které musíte zahrnout a pokusit se jim vyhnout v parném vedru, abyste si udrželi žaludek v pohodě.

Potraviny mít

Sušené ovoce

Silné antioxidanty jsou důležité pro imunitní systém. Mandle, kešu a vlašské ořechy jsou vynikajícím zdrojem vitamínu E a působí jako silné antioxidanty. Pro udržení zdraví v měnícím se počasí se doporučuje mít mandle. Protože jsou bohaté na bílkoviny a lipidy, které udržují vysokou hladinu energie po delší dobu.

Kokosová voda

Kokosová voda je pro svůj zásaditý obsah jedním z nejvíce osvěžujících a účinných nápojů. Pomáhá také regulovat hladinu žaludeční kyseliny a posiluje imunitu. Pomáhá uklidnit vnitřní výstelku žaludku, udržuje váš žaludek chladný a snadný.

Síla citrusů

Na co čekáte, když jsou hrozny a citrony vaše oblíbené? Začněte s přípravou limonády. Nebo abyste se vyhnuli virům a bakteriím, každé ráno popíjejte sklenici čerstvé hroznové šťávy. Přidejte více citronové šťávy do receptů, které to vyžadují. Jeho obsah vitamínu C posílí váš imunitní systém během měnícího se počasí.

Zelenina se zelenými listy

Brokolice, špenát a další podobná zelená listová zelenina nás obvykle nechytne, ale mějte na paměti, že tato vynikající zelenina je nabitá vlákninou, vitamíny (vitamíny A, C a E), minerály a antioxidanty. Tyto vitamíny a minerály posilují schopnost našeho imunitního systému bojovat s infekcemi. Zelená zelenina dodává bioaktivní látku, která posiluje imunitu střev. Chcete-li zachovat živiny, snažte se vždy konzumovat tuto zeleninu syrovou nebo sotva tepelně upravenou.

Potraviny, kterým je třeba se vyhnout

Sladké nápoje

Jak se mění roční období, je důležité zůstat hydratovaný, proto je nejlepší vyhnout se pití sladkých nápojů, jako je soda, protože mohou způsobit dehydrataci.

Abyste během této změny podpořili své zdraví a pohodu, zaměřte se na vyváženou a pestrou stravu. Kromě toho je důležité zůstat hydratovaný tím, že budete pít hodně vody, abyste podpořili adaptabilitu vašeho těla na teplejší klima.

Nezdravé jídlo

Nezdravé jídlo je pro tělo nevhodné, jak tento termín napovídá. Už víte, že konzumace nezdravého jídla je škodlivá, nicméně v měnícím se období může být ještě nezdravější. Během změn počasí může být obtížné strávit nezdravé jídlo kvůli jeho přísadám, mezi které patří brambory, chléb vyrobený z rafinované pšenice a kuře s pomazánkami a omáčkami. Vaše tělo se může cítit těžké, nafouklé a letargické.

Mořské plody a maso

Pokud nejsou správně zabaleny a skladovány, mohou se mořské plody rychle zkazit. Ideální teplota pro růst mikroorganismů existuje po celou dobu změny počasí. Konzumace mořských plodů, které nejsou čerstvé, může způsobit vážné gastrointestinální problémy a otravu jídlem. Nevegetariánské potraviny se také déle tráví a způsobují přehřátí organismu, což je při změně počasí nepříjemné. Podobně se můžete cítit lehčí a energičtěji, pokud budete jíst méně masa během měnícího se období, protože může v tomto ročním období zhoršit zdravotní problémy.

Pikantní jídla

Kořeněná jídla mohou být chutná a aromatická, ale nepatří mezi nejlepší jídla v měnícím se období. Mezi koření, která zahřejí tělo, patří skořice, černý pepř, kmín, hořčičná semínka, česnek, zázvor, chilli prášek a česnek. Po požití zvyšují tělesnou teplotu. Navíc ovlivňují trávení a urychlují metabolismus. Konzumace příliš velkého množství kořeněných jídel může také způsobit kožní vyrážky a puchýře.

Mléčné výrobky

Měli byste se snažit minimalizovat příjem mléčných výrobků v měnícím se období – zejména ráno – protože mohou být značně přetížené. Vhodnou náhradou může být mandlové mléko. Pokud máte chuť na kravské mléko, měli byste ho nejprve uvařit, zajistit, aby bylo teplé, a můžete přidat i špetku kurkumy nebo zázvoru, aby bylo lépe stravitelné (a méně zahleněné).

Závěrečné myšlenky

Léto se za pár týdnů blíží a to je ten správný čas připravit se na to, abychom si vybrali zdravá rozhodnutí, když se mění roční období.

90 % nemocí lze předejít pitím dostatečného množství vody. Jezte minimálně smažená a tučná jídla, protože tato jídla mají tendenci vás zahřívat. Oves, ječmen a pšenice jsou dobrými příklady potravin s větším množstvím vlákniny, které by měly být konzumovány a jsou lehké.

Pamatujte, že klíčem je umírněnost. Zvažte výše uvedený seznam potravin, které byste měli jíst a vyvarovat se v tomto období, kdy se teplota pomalu zvyšuje, a ujistěte se, že toto období využijete na maximum, aniž byste ohrozili své zdraví.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a udržení řady onemocnění na uzdě.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *