Jednoduché způsoby, jak proplout menopauzou!

Vitamíny B pomáhají kompenzovat epizody menopauzální únavy. Dobrý doplněk vitaminu B, snížení kofeinu a dieta na vyvážení hladiny cukru v krvi vám mohou zabránit, abyste se rozpálili a obtěžovali menopauzou.

Vzhledem k tomu, že téměř všechny ženy procházejí menopauzou, je ohromující, kolik žen je na toto období života nedostatečně připraveno! U většiny žen začíná perimenopauza (počáteční fáze menopauzy) kolem 50. roku věku, ale některé ženy začnou o něco dříve ve 45 a některé mnohem později v 55.

Ti, kteří mají jasno a snaží se během svých 40 let zavést několik změn ve stravování a životním stylu, mají větší pravděpodobnost, že zažijí mírnější, kratší (4 roky) a lépe zvládnutelnou menopauzu.

Avšak ženy, které strkají hlavu do písku, budou mít pravděpodobně mnohem delší (10 let) a obtížnější menopauzu, která zasahuje do jejich každodenního života.

Hormonální změny

Během menopauzy vaječníky zastaví produkci estrogenu, progesteronu a testosteronu. Tato fáze vypínání bývá trochu hrbolatá a jsou dny, kdy hladiny hormonů bez zjevného důvodu klesají, což způsobuje stres hypotalamu.

Hypotalamus má na starosti váš vnitřní termostat a stres způsobený klesajícími hladinami hormonů vytváří poruchy, které způsobují, že hypotalamus věří, že se tělo přehřívá a reaguje spuštěním návalů horka, pocení a nočního pocení ve snaze ochladit tělo. dolů.

Kolísající hladina energie

Tyto výkyvy estrogenu a progesteronu také ovlivňují váš metabolismus, funkci štítné žlázy a energetické systémy, což často vytváří dny nevysvětlitelné a extrémní únavy. Tento typ únavy není vyřešen odpočinkem nebo spánkem, takže máte pocit, že i ten nejmenší úkol je příliš zdrcující a vyčerpávající a způsobí, že váš každodenní život bude pozastaven!

Existuje několik dietetických faktorů a faktorů životního stylu, jako je pití velkého množství kofeinu a alkoholu a neaktivita, které mohou tyto dny únavy ještě zvýrazňovat.

Výměna kávy za bylinkové čaje, omezení cukru a aktivnější cvičení nebo pravidelné cvičení jsou kroky správným směrem.

B-vitamíny na záchranu

Pokud existuje jedna skupina vitamínů, které vám mohou pomoci znovu nabít a nabít energii – jsou to vitamíny B! Tyto vitamíny působí jako kofaktory v enzymatických reakcích, které přeměňují sacharidy z naší potravy na jednotky energie zvané ATP, které mohou využít všechny naše buňky.

Problém je v tom, že tělo si tyto vitamíny neumí ukládat, protože jsou rozpustné ve vodě, takže potřebujeme dobrý denní příjem, abychom udrželi energii a metabolismus nastartovaný!

Vitamíny B se nacházejí především v komplexních nebo nerafinovaných sacharidech, jako je hnědá rýže, tmavý chléb, celozrnné výrobky a luštěniny. Pokud máte tendenci volit rafinované sacharidy, jako je bílá rýže, bílé těstoviny, bílý chléb, koláče, sušenky a sladké pečivo a sladké snídaňové cereálie, pak možná nedostáváte všechny vitamíny B, které potřebujete během fáze svého života, takže jste zranitelní. k epizodám menopauzální únavy.

Lipozomální vitaminy B

Jedním z nejchytřejších způsobů, jak dát svému tělu velkou dávku „B“, je užívat doplněk, který obsahuje lipozomální formu vitamínů B, jako je Altrient’s Vitamin B Complex.

Tento vysoce biologicky dostupný produkt předčí mnoho jiných standardních produktů B komplex díky svému vysoce kvalitnímu složení, pokročilému lipozomálnímu transportnímu systému a pečlivě vybraným podpůrným živinám; Chrom, selen a zinek.

Je to lipozomální faktor, který pomáhá přeměnit tyto esenciální vitamíny na snadno vstřebatelný a rychle působící doplněk, který rychle a efektivně zasáhne unavené a polámané tělesné buňky.

A co víc, vitamíny B jsou také důležité pro zdravou náladu, mysl a paměť, které jsou také zranitelné, když procházíte menopauzou.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *