Jednoduché tipy na zvýšení počtu hemoglobinu doma

Úvod

Nejzákladnější definice hemoglobinu je, že jde o protein bohatý na železo, který se nachází v červených krvinkách a který primárně transportuje kyslík do každé buňky vašeho těla. Po uvolnění kyslíku je hemoglobin také zodpovědný za transport oxidu uhličitého z červených krvinek do plic. Transport kyslíku a oxidu uhličitého je tedy závislý na hladinách hemoglobinu a počtu červených krvinek. Proto, pokud máte nízké hladiny hemoglobinu, vaše tělo bude mít potíže s prováděním těchto základních funkcí efektivně.

Nízké hladiny hemoglobinu mohou být způsobeny řadou faktorů, včetně:

  • nedostatek železa, tj. anémie
  • krevní poruchy, které ovlivňují schopnost těla vytvářet hemoglobin a červené krvinky
  • Infekce močových cest
  • Nedostatek základních živin, jako je železo a vitamíny B12 a B9
  • Nedostatečná tvorba červených krvinek v těle
  • genetické poruchy, jako je srpkovitá anémie a autoimunitní poruchy
  • Ztráta krve v důsledku zranění nebo nemoci.

Navíc někteří lidé mají přirozeně nízké hladiny hemoglobinu bez zjevného důvodu. Jiní mají nízký hemoglobin, ale nevykazují žádné příznaky.

V tomto příspěvku budeme diskutovat o několika super účinných tipech, jak zvýšit počet hemoglobinu v krvi bez jakýchkoli léků.

Pokud tedy máte podezření nebo víte, že máte nízké hladiny hemoglobinu, čtěte dále a zjistěte přirozené způsoby, jak obnovit hemoglobin na normální hladinu.

Tipy, jak zvýšit počet hemoglobinu doma

Oprava nízkého počtu hemoglobinu doma

Obecně platí, že konzumace dobře vyvážené stravy bohaté na základní živiny je nejlepším způsobem, jak udržet zdravé červené krvinky a hemoglobin. Zde jsou některé dietní a životní styly, které vás posílí hladina hemoglobinu a bojovat s anémií.

Jezte jablko nebo granátové jablko

Jablka a granátová jablka jsou bohatá na železo a další zdravotně nezávadné složky, které jsou nutné pro zdravý počet hemoglobinu. Takže každodenní konzumace jablka nebo granátového jablka vám může pomoci udržet normální hladinu hemoglobinu a podpořit zdravý průtok krve ve vašem těle.

Pijte bylinkové čaje

Bylinné čaje, jako je kopřivový čaj, ibišek, zázvorový čaj, mátový čaj a čaj shatavari, nejsou jen běžné bylinky; ale mají také vysoký obsah vitamínů B, železa a vitamínu C. Podle zdravotníků a lékařů mohou tyto čaje pomoci zvýšit hladinu hemoglobinu u člověka.

Konzumujte šťávu z červené řepy

Konzumace červené řepy je účinný a spolehlivý způsob, jak si ji udržet hladina hemoglobinu v normálních mezích. Červená řepa má vysoký obsah draslíku, vlákniny a kyseliny listové, kromě toho má vysoký obsah železa.

Přidejte na talíř více zeleniny

Špenát, šalgam ka saag, hořčice, brokolice a chilli jsou dobrými zdroji železa. Pravidelná konzumace této zeleniny pomáhá zvyšovat hladinu hemoglobinu a počet červených krvinek.

Jezte datle a rozinky

Dodejte energii své ranní snídani dobrotou datlí a rozinek. To poskytne vašemu tělu základní živiny, jako je železo, hořčík, měď, vitamín A a vitamín C na celý den.

Přidejte do jídla hnědou rýži

Hnědá rýže je považována za superpotravinu, která vás může ochránit před řadou nemocí, včetně žaludečních problémů a problémů s cholesterolem. Nejen to, hnědá rýže má vysoký obsah železa, což vám může pomoci udržet zdravé hladiny hemoglobinu.

Jezte více tmavé čokolády

Tmavá čokoláda je považována za černého koně v boji s nedostatkem železa. Kromě vysoké koncentrace železa obsahuje surové kakao v hořké čokoládě antioxidanty zvané flavonoidy. Pokud tedy chcete udržet hladinu hemoglobinu stabilní, měli byste začít jíst hořkou čokoládu častěji.

Vyhněte se inhibitorům železa

Pokud si chcete udržet zdravé hladiny hemoglobinu, měli byste se vyvarovat konzumace potravin, které inhibují schopnost vašeho těla absorbovat železo. Nápoje jako čaj, káva, víno, pivo a kolové nápoje brání vstřebávání železa z potravy.

Cvičit pravidělně

Pokud jde o celkové zdraví, význam cvičení nelze přeceňovat. Když cvičíte, vaše tělo produkuje více hemoglobinu, aby pokrylo zvýšenou potřebu kyslíku v celém těle. Pokud máte nízké hladiny hemoglobinu, měli byste si pravidelně dopřávat středně až vysoce intenzivní cvičení, abyste si udrželi hladinu hemoglobinu v těle.

Konzumujte jídlo připravené v železném nádobí

Několik studií prokázalo, že potraviny vařené v litinovém nádobí mohou mít nesmírné zdravotní přínosy. Je to proto, že železné nádobí přidává železo do vašeho jídla, takže je účinnější pro lidi s nízkou hladinou hemoglobinu.

Závěrečné myšlenky

Počet hemoglobinu můžete zvýšit změnou stravy a užíváním doplňků. V některých případech však nelze nízký hemoglobin upravit pouze dietou a doplňky stravy a vyžaduje lékařskou intervenci. Pokud se neléčí, může přejít do nedostatku železa známého jako anémie.

Pokud zaznamenáte některý z následujících příznaků při pokusu o zvýšení hladiny hemoglobinu, poraďte se se svým lékařem:

· Bledá kůže a dásně

· Únava

· Časté bolesti hlavy

· Dušnost

· Rychlý nebo nepravidelný srdeční tep

· Časté nebo nevysvětlitelné modřiny

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *