Jednoduché prostředky, jak se zbavit edému

Úvod

Otékají vaše prsty na rukou a nohou v zimě? To je ve skutečnosti nejtypičtější problém, se kterým se lidé během zimy potýkají. Někdy se nazývá „omrzlina“ a skládá se většinou z podráždění kůže a otoků způsobených chladnými teplotami. Navzdory skutečnosti, že jsou k dispozici léky k řešení problému, tj. otoku, lze také zkusit přirozené metody ke zmírnění nepohodlí.

Edém nebo edém, tj. otok způsobený přebytečnou tekutinou zachycenou v tkáních vašeho těla, je problém, který pravidelně postihuje mnoho lidí, zejména v zimě.

Může to být způsobeno řadou věcí, včetně zánětu, nahromadění tekutiny ve vašich tkáních nebo orgánech a suché kůže. Některé otoky sice mohou vymizet samy, ale chronické otoky musí lékař okamžitě léčit.

Edém často postihuje nohy nebo chodidla, ačkoli může také postihnout obličej a břicho. Mezi další příčiny patří těhotenství, volba životního stylu, zranění nohou nebo kotníků atd.

Pojďme si přečíst o několika jednoduchých lécích a jak se zbavit oteklých prstů na rukou a nohou:

Jednoduché prostředky a zbavte se v zimě oteklých prstů na rukou a nohou

Udržujte se hydratované

I když možná nebudete chtít během zimy pít mnoho vody, edém (oteklé prsty na rukou a nohou) jsou známkou toho, že se vaše tělo pokouší udržet vodu, kterou již má, a může naznačovat, že jste dehydratovaní. Zkuste každý den vypít osm nebo více sklenic vody, ideálně deset, pokud můžete. Méně než osm sklenic tekutiny může zhoršit edém kotníků a nohou.

Nadmořská výška

Zkontrolujte, zda jste dlouho stáli a zda vám nezačnou otékat nohy a kotníky. Pokud ano, zastavte se a uvolněte se kopáním nohou nahoru. To pomůže snížit edém. Kromě toho si můžete vyzkoušet několik jógových pozic. Lehněte si na podložku na bok, hýždě blízko k povrchu stěny. Otočte se na záda a zvedněte nohy tak, aby se opřely o zeď. Přitáhněte hýždě co nejblíže ke zdi. Zůstaňte v póze 5 až 10 minut. Toto je jedna z nejlepších pozic, kterou lze přijmout při snaze minimalizovat edém.

Namočte nohy do měsíčkové vody

Vezměte několik květů měsíčku, namočte je do vody a přidejte do této vody trochu soli. Abyste minimalizovali otoky, ponořte nyní ruce nebo prsty na nohou do této vody. Pokud to budete dělat pravidelně, otok se zahojí.

Konzumujte potraviny bohaté na hořčík (tofu, špenát, kešu oříšky)

Podle lékařů mohou být otoky a zadržování vody příznaky nedostatku hořčíku. Pokud ano, zvýšení příjmu potravin s vysokým obsahem hořčíku může být vynikajícím řešením vašeho bolestivého problému.

Potravinové zdroje s vysokým obsahem hořčíku zahrnují:

  1. semena a ořechy (mandle, kešu, lněné semínko, arašídy a dýňová semínka)
  2. Luštěniny (černé fazole, fazole lima) (černé fazole, fazole lima)
  3. celá zrna s vysokým obsahem vlákniny (quinoa)
  4. mléčné výrobky s nízkým obsahem tuku (mléko, jogurty)
  5. Zelení (špenát) (špenát)
  6. hořká čokoláda

Pravidelné masáže chodidel

Masáž může pomoci snížit stres a být prospěšná při otocích nohou. Masírujte chodidla silnými tahy a mírným tlakem. To může pomoci při odstraňování tekutiny z oblasti a zmírnění otoku.

Vyhýbejte se alkoholu

Konzumace alkoholu je jedním z často přehlížených faktorů, které přispívají k otokům nohou. Užívání alkoholu, zejména nadměrné, má potenciál přimět lidi k zadržování vody v těle. Lidé mohou v důsledku tohoto zvýšeného zadržování vody pociťovat edém nohou. Vyhýbání se konzumaci alkoholu je jedním ze způsobů, jak vyléčit oteklé prsty na rukou a nohou.

Naneste černý pepř

Po dostatečném zahřátí misky lze také použít špetku prášku z černého pepře. Po vychladnutí nanášejte na otékající prsty na rukou a nohou.

Čtěte také: Zdravotní přínosy sladkých brambor v zimě

Naneste cibuli

Cibule podporuje zdravější krevní oběh díky svým antiseptickým, protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem. Aplikujte šťávu ze syrového plátku cibule, který byl nakrájený na tenké plátky, na postižená místa, abyste rychle zmírnili svědění.

Závěrečné myšlenky

Otoky kotníků a nohou jsou neobvyklé. Existuje příčina, pokud si všimnete, že vaše dolní končetiny jsou edematózní nebo naplněné tekutinou. Je možné, že máte vysoký krevní tlak, problémy s ledvinami, jste těhotná nebo jste dokonce dehydratovaná, ale chladné počasí je také jedním z důvodů otoků nohou a prstů.

Edém může postihnout kteroukoli oblast těla, nejčastěji však postihuje ruce, paže, nohy a chodidla. I když edém jen zřídka bolí, může být nepříjemný. Mohlo by to způsobit, že boty začnou svírat a ponožky se budou zdát nepříjemně těsné. Dobrou zprávou je, že nyní existují metody, které můžete použít k léčbě otoku doma, pokud jste jím postiženi.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *