Je to nejlepší doplněk péče o pleť proti stárnutí?

S tolika nápoji, tabletami a prášky slibujícími věčné mládí je humbuk kolem produktů, které tvrdí, že podporují mladší pleť, každým rokem hlasitější. Produkty pro vnitřní krásu, jako jsou kolagenové nápoje, doplňky stravy na vlasy, pokožku a nehty a všechny druhy antioxidačních prášků, které můžete přidat do smoothies, se rychle stávají nezbytným doplňkem kosmetických režimů žen v celé Velké Británii.

I když však spousta těchto nápojů a tablet nepochybně nabízí výsledky, některé z nich mohou být pěkně drahé a často vás stojí více než 100 liber za měsíční zásobu.

Existuje tedy alternativa? Když půjdete hlouběji do vědy o tom, co tvoří zdravý kolagen na prvním místě, objevíte vitamín C. Ano, běžný, běžný nebo zahradní vitamín C – látky, které získáváme z pomerančů a rajčat. Ukázalo se, že je to jeden ze základních stavebních kamenů kolagenu, který udržuje pokožku skvělý a zároveň je zásadní pro vaši celkovou pohodu.

„Vitamín C je v podstatě palivo pro vaše tělo – potřebuje ho tolik procesů od hlavy až k patě,“ říká Dr. Thomas E Levy, světově uznávaný odborník na vitamín C (www.peakenergy.com).

„Nejen, že pomáhá při tvorbě kolagenu, ale také pomáhá vašemu tělu detoxikovat, z čehož většina probíhá přes vaši pokožku, když se potíte. Není to jediný antioxidant, který pomáhá, ale určitě je jedním z nejdůležitějších,“ dodává.

Se zájmem zjistit na sobě jeho účinky, podstoupil jsem tříměsíční zkoušku vysoce účinného vitaminu C pomocí lipozomálního doplňku s názvem Altrient C. Každý sáček obsahuje 1 000 mg neboli jeden gram vitaminu zapouzdřeného v želé podobné látce. .

Lidem se často doporučuje užívat udržovací dávku 1 000 mg denně, ale já jsem si vzal 3 000 mg – nebo tři sáčky (no, když jsem si vzpomněl. Nejsem nejlepší v dodržování pravidel, takže některé dny to bylo dvakrát nebo jednou nebo velmi příležitostně vůbec ne – pravděpodobně potřebuji také doplněk na posílení paměti nebo soustředění!)

CO JE LIPOSOMÁLNÍ VITAMIN C?

Většina běžných tablet, kapslí nebo práškových forem vitaminu C bývá složena z kyseliny askorbové, což je nejběžnější forma vitaminu C. Vysoké dávky nad 1 000 mg denně mohou u některých citlivých osob mít vedlejší účinky řídké stolice , protože může dráždit žaludeční sliznici, ale to je jediný vedlejší účinek, který můžete zaznamenat.

„Ve skutečnosti neexistuje žádná horní bezpečná hranice vitamínu C – nikdo nikdy netrpěl vážnými vedlejšími účinky, i když užíval opravdu vysoké dávky. Musíte jen najít dávku, která vám vyhovuje, což znamená, že ji budete brát na hranici snášenlivosti střev, tedy do bodu, kdy vám začne uvolňovat plynatost a mírně řídkou stolici,“ říká doktor Levy.

Naštěstí jsem u Altrientu C nezaznamenal žádné vedlejší účinky, protože se liší od prášků, takže nezpůsobuje podráždění žaludku. Místo toho je vitamin suspendován v lipozomálním roztoku – což znamená, že je uložen v mastné, rosolovité látce.

Altrient C se přidává do vody, ale nerozpouští se

„Tento způsob dodávání umožňuje vitaminu, aby se skutečně dostal přímo do vašich buněk přes buněčnou membránu, kde kyselina askorbová lépe detoxikuje vaše střeva,“ říká Dr Levy. To je možná důvod, proč je lipozomální vitamín C chválen pro své blahodárné účinky na pokožku, protože se ve skutečnosti dostane tam, kde je potřeba.

Ale zatímco se Altrient stal oblíbeným pro celebrity, jako je Gwyneth Paltrow, o které se říká, že jej používá na letech, aby odvrátil suchou pokožku a také všechny brouky povalující se v zatuchlém vzduchu v kabině, mě osobně to moc nezajímá. doporučení celebrit – vždy dávám přednost tomu, abych věci vyšetřoval sám, než abych to považoval za slovo celebrity (ne že bych Gwyneth nevěřil – ona zjevně ví něco o zdraví!).

JAKÉ ÚČINKY MĚL VITAMIN C NA MOU POKOŽKU?

Než jsem zahájil svou zkoušku, nechal jsem si udělat několik neuvěřitelně podrobných testů, včetně úplného komplexního krevního testu od akupunkturisty a lékaře bylinné medicíny Jonathana Orcharda (www.wimbledon-acupuncture.co.uk), abych změřil hladiny vitamínů a minerálů a také hormonů, cholesterol a všechny možné zdravotní ukazatele (vážně, pokud se chcete dostat na dno jakéhokoli zdravotního problému, TOHLE je test, který potřebujete – je nejlepší).

Navštívil jsem také Santi Spa v Kensingtonu (www.santilondon.com), kde mají jediný přístroj Cortex ve Spojeném království, který měří úrovně hydratace, elasticity, kolagenu, TEWL (to je transepidermální ztráta vody – množství vlhkosti ztracené kůží) a erytém (zarudnutí) do nejmenších detailů.

Vzhledem k tomu, že moje pleť byla vždy neuvěřitelně suchá – většinu času bych řekl, že připomíná poušť – a nyní náchylná k mnoha jemným vráskám, rozhodně jsem čekala, zda Altrient C udělá nějaké znatelné rozdíly.

Po třech měsících jsem musel být upřímný a říct, že nevidím žádné masivně viditelné změny. Nebyl jsem přesvědčen, že se elasticita zlepšila, nicméně opakovaný test krve a kůže ukázal některé docela neuvěřitelné výsledky.

Obrázek kožních buněk před a po po 3 měsících vitaminu C – zlepšená tloušťka bílých krvinek

Pružnost mé kůže vystřelila nahoru 89 procent (Tariq, který prováděl testy v Santi Spa, řekl, že to byl největší nárůst, jaký kdy viděl); kolagen se zvýšil o 39 procent – ​​opět mi bylo řečeno, že je to obrovské zlepšení; TEWL se snížil o 16 procent – ​​dobrá věc, protože nechcete ztrácet vodu; úroveň hydratace se zvýšila o 17 procent a erytém (zarudnutí) se také snížil o 16 procent.

Možná proto, že jsem si na změny postupně zvykal, nevnímal jsem je, nebo že se odehrávaly hlouběji. Řeknu, že se můj ekzém v průběhu kurzu zlepšil – i když za to připisuji i probiotika, protože od začátku minulého roku se můj ekzém zdá být mnohem lepší.

Co na mě vlastně udělalo největší dojem, byla vnitřní vylepšení. Užívání vysokých dávek vitamínu C má četné zdravotní přínosy, z nichž většina je pravděpodobně mnohem důležitější než tloušťka kůže…

Každý sáček je malý a lze jej sbalit do kabelky

PODPORA VÁS PROSTŘEDNICTVÍM STRESU

Za prvé, vitamín C se vyčerpává, když jste ve stresu, protože nadledviny ho potřebují, aby fungovaly. Čím více jste vystresovaní, tím více vitaminu C (a vitaminů B) spotřebujete – vaše nadledviny to podle Dr Levy doslova vypijí.

Vzhledem k tomu, že jsem ve svých 20 letech prošel spoustou chronického stresu – většinou jsem se neustále obával, zda dělám věci „správně“, což je takový zloděj štěstí a radosti – nebylo žádným překvapením, když v roce 2014 Udělal jsem krevní test a bylo mi řečeno, že mám únavu nadledvinek 2. stupně (zřejmě existují tři úrovně).

Vaše nadledviny jsou to, co pumpuje adrenalin a kortizol, aby dostal stres pod kontrolu, a moje tělo bylo asi 13 let na plné obrátky, zapnuto a vypnuto. Vysoká hladina cukru v krvi také vystavuje vaše tělo většímu stresu a způsobuje uvolňování inzulinu a kortizolu. Ironií je, že když jste ve stresu, máte tendenci přejídat se sladkými jídly – ​​alespoň já –, která, i když poskytují okamžitou útěchu, pouze zhoršují účinky stresu v průběhu času.

ÚKLID STRAVY

Od roku 2015 se snažím masivně snížit příjem cukru z mnoha důvodů: méně zatěžovat své tělo, udržovat nízkou hladinu cukru v krvi, pomáhat svým zubům (mám tolik plomb, které obviňuji ze svého předchozího dlouhodobého dieta s vysokým GI) a také moje pleť. Vím jistě, že kdykoli sním najednou hodně cukru, ekzém se mi rozhoří. Většina konvenčních lékařů popírá spojitost mezi jídlem a kožními onemocněními, ale znovu a znovu jsem pozoroval, že obojí spolu souvisí.

Kde tedy do toho všeho Altrient C přichází? No a při opakovaném krevním testu se mi zlepšily hormony štítné žlázy a stresové hormony, stejně jako pohlavní hormony (první sloupec, který je stále příliš vysoký). Nedělal jsem nic jiného – a dokonce jsem během zkoušky snědl nějaké „špatné“ potraviny (měl jsem se potýkat s Vánocemi!), takže vnitřní zlepšení mohu připsat pouze vitamínu C.

ZLEPŠENÍ IMUNITY

Během zkoušky jsem také několikrát pocítil bolest v krku a nachlazení. Bylo mi doporučeno zvýšit dávku na 5-6 sáčků denně – na tohle opravdu nemůžete OD. A úplně to zafungovalo – bolest v krku se zmenšila a nepřerostla v pořádnou rýmu.

Existují také studie, které ukazují, že vysoké dávky vitaminu C (vyšší než množství, které jsem užíval) mohou odvrátit nebo zvrátit rakovinu, o čemž se můžete dozvědět více v knize Dr. Levy The Primal Panacea (dostupné na www.peakenergy). com). Knihu jsem zhltla na dovolené a doporučuji vám, abyste udělali totéž, pokud se chcete o tomto neuvěřitelném vitamínu dozvědět více. Je to již nejběžněji kupovaný doplněk ve Spojeném království, ale odborníci na výživu a odborníci na funkční medicínu tvrdí, že doporučená množství jsou žalostně nedostatečná a musí být minimálně 1000 mg denně.

TAJEMSTVÍ VELKÉHO ZDRAVÍ A MLADŠÍ PLETI?

Měl bych pokračovat v užívání Altrientu C? Absolutně. Ve skutečnosti jsem si po soudu objednal rok (www.abundanceandhealth.co.uk). Ano, je to drahé, ale při hromadné objednávce získáte slevu – obvykle je to kolem 35 GBP za měsíc, ale sníží se na 28 GBP, pokud si koupíte 12, což jsem udělal já.

A pokud to děláte pro boj proti stárnutí a redukci vrásek, necelých 340 liber ročně je méně než třetina ceny většiny kolagenových nápojů a navíc získáte spoustu stejných výhod. Nechápejte mě špatně, kolagenové nápoje také dokážou zázraky, ale jsou to investice, z hlediska nákladů.

Všichni potřebujeme celé spektrum vitamínů a minerálů, abychom byli zdraví. Ale pokud byste letos udělali jen jednu zdravotní změnu nebo volbu, Opravdu bych doporučil přidat Altrient C nebo jinou lipozomální formu vitaminu C do vašeho režimu. Nejsem placen, abych to řekl; Opravdu si myslím, že z toho plyne tolik zdravotních výhod: boj proti nachlazení, zvládání stresu, detoxikace, vnitřně obecně proti stárnutí – lépe vypadající pleť je jen třešničkou na dortu bez cukru.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *