Je pro diabetiky bezpečné podstoupit operaci šedého zákalu? Zjistěte několik běžných tipů, jak se vyhnout komplikacím!

Úvod

Diabetes je běžné onemocnění životního stylu, které může poškodit jiné orgány těla a oči jsou jedním z hlavních orgánů, které mohou být cukrovkou vážně postiženy.

Výzkum ukázal, že u pacientů s diabetes mellitus je vyšší riziko vzniku šedého zákalu, jedné z hlavních příčin slepoty na celém světě.

Katarakta je zakalení oční, obvykle čiré čočky, která zhoršuje vidění. Je však důležité si uvědomit, že pokud máte cukrovku, může se to stát mnohem dříve v životě, i když je častější u starších lidí.

Katarakta je dvakrát až čtyřikrát častější u pacientů s diabetem než u pacientů bez diabetu. Hlavním důvodem pro provádění operace šedého zákalu u diabetiků je buď zlepšení špatného vidění, nebo léčba diabetické retinopatie.

Před provedením operace šedého zákalu si však diabetici musí pamatovat některé věci:

Varovné příznaky a příznaky katarakty

  • Rozmazané nebo nejasné vidění
  • Snížené noční vidění
  • Zvýšená citlivost na světlo
  • Neschopnost číst ve slabě osvětlených prostorách
  • Dioptrické brýle se často mění

Kontrolujte hladinu cukru v krvi

Před operací šedého zákalu musí mít člověk dobře kontrolovanou cukrovku, pravidelný půst a hladinu cukru v krvi po obědě. Moč by neměla obsahovat žádné známky cukru. Kromě toho by tělo nemělo vykazovat žádné známky infekce. Tato důležitá akce může zaručit zotavení po operaci šedého zákalu bez jakýchkoli komplikací.

Před operací proveďte důkladné oční vyšetření

Pacienti s diabetem by měli podstoupit kompletní oční vyšetření stejným způsobem jako ostatní pacienti. Zásadní je také zjištění, zda existuje diabetická retinopatie. Pokud je například přítomen makulární edém – otok v centru sítnice, měl by být nejprve léčen. Po zvládnutí makulárního edému by měla být naplánována operace katarakty.

V závislosti na stupni diabetické retinopatie může být nutné i laserové ošetření sítnice. Pokud je nutné laserové ošetření sítnice, mělo by být provedeno před operací šedého zákalu. U diabetického makulárního edému je možné kombinovat injekci Anti VGEF s jinými terapiemi.

Nutriční požadavky

Před operací šedého zákalu by pacienti s cukrovkou měli počkat několik hodin na lačný žaludek. Proto je vhodnější plánovat operaci relativně brzy během dne. To se provádí, aby se zabránilo nadměrnému kolísání hladiny cukru způsobenému prázdným žaludkem.

Nechte to ležérní a zdržte se make-upu

V den vaší operace by se měl pacient s cukrovkou obléknout do pohodlného, ​​praktického oblečení. Nejlepší možností jsou ploché boty s pevným, protiskluzovým běhounem. Kromě toho důkladně umyjte oblast kolem ordinace, aby byla zbavena nečistot nebo kosmetiky.

Závěrečné myšlenky

Celosvětově nejrozšířenějším chirurgickým zákrokem je operace šedého zákalu. Ve většině případů zlepšuje váš zrak. Vzhledem k tomu, že s jakýmkoli chirurgickým zákrokem jsou spojena rizika, můžete tato rizika minimalizovat tím, že se budete řídit pokyny svého očního lékaře, budete řídit hladinu cukru v krvi pomocí několika tipů a budete užívat jakékoli předepsané léky podle pokynů.

Lidé s diabetem mají větší pravděpodobnost, že budou pociťovat potíže a následný pokles zraku, a to navzdory skutečnosti, že operace šedého zákalu může u těchto pacientů stále přinést vynikající výsledky. Diabetici mohou podstoupit úspěšnou operaci šedého zákalu s pečlivým chirurgickým plánováním, pečlivou fakoemulzifikací a pozorným pooperačním pozorováním.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a udržení řady onemocnění na uzdě.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *