Jak si udržet zdraví srdce v zimním období

Úvod

Když teplota během zimy prudce klesne, zejména brzy ráno nebo v noci, riziko srdeční zástavy a dalších mimořádných událostí souvisejících se srdcem drasticky stoupá.

Zdravotníci zdůrazňují, že v těchto chladných dnech je potřeba udržovat zdraví srdce.

Hrozné následky zimního ochlazení mohou podle odborníků trpět nejen senioři, ale i mladí. Srdeční infarkty jsou častější v zimě, a přestože jsou častější u starších lidí, nyní jsou často pozorovány i u mladších lidí.

Krevní sraženiny, které se vyvíjejí v koronárních tepnách, způsobují infarkty. Během zimy stoupá hladina fibrinu v našem těle až o 23 %. Zvyšuje se také počet krevních destiček. V důsledku toho se mohou tvořit krevní sraženiny, které mohou vyvolat srdeční infarkt.

Méně slunění a pokles fyzické aktivity, která způsobuje zadržování soli, jsou hlavními důvody, které zvyšují krevní tlak v zimě. Kromě pravidelných receptů se lidem se srdečními chorobami doporučuje konzumovat malá jídla, teple se oblékat a věnovat se pravidelné fyzické aktivitě, aby se snížilo riziko infarktu.

Zde vám pomůžeme s několika tipy, které byste měli dodržovat, abyste byli v zimě v bezpečí.
Vyhněte se nadměrnému pití a kouření

Pití příliš velkého množství alkoholu vás může zahřát více, než potřebujete, což může být problematické, když jste venku v mrazu. Vzhledem k tomu, že adaptace na tělesnou teplotu je postupný proces, měli byste pít s mírou. Během chladných zimních měsíců kouření skokově zvyšuje šance na infarkt. Nejlepší je přestat kouřit úplně, protože je to jeden z hlavních rizikových faktorů srdečních onemocnění.
Cvičení uvnitř

Poruchy životního stylu, jako je diabetes a hypertenze, jsou většinou výsledkem neaktivního životního stylu. Jít ven v chladných ranních hodinách může být špatný nápad. Zkuste si tedy ve svém obývacím pokoji vybrat základní rutiny nebo se oddávat vnitřním aktivitám, jako je jóga.

Těžké cvičení může také dostat srdce pod přílišný tlak a problém ještě zhoršit. Rovněž se doporučuje dopřát si pouze středně intenzivní fyzickou aktivitu.
Držte se lehké diety

Potraviny, které nás vyživují a udržují v teple, jsou to, po čem naše tělo v zimě touží. Abychom toto nutkání uspokojili, potřebujeme jídla, která jsou domácí a lehká na žaludek.

Jezte hodně ovoce a zeleniny a zároveň omezte příjem tuků a soli. Vyvarujte se jídla z restaurací a držte se méně kořeněných a mastných jídel, protože potraviny s vysokým obsahem cholesterolu mohou v zimních měsících zvýšit riziko infarktu.
Dejte si sprchu ve vlažné vodě

Je třeba se vyhnout studeným sprchám, protože vlažná voda pomáhá udržovat tělesnou teplotu. Vlažná voda zvyšuje tělesnou teplotu a podporuje krevní oběh.
Závěrečné myšlenky

Extrémní zima v zimě způsobuje stahování krevních cév. To může zvýšit váš krevní tlak a zvýšit riziko srdečního infarktu a mrtvice. Angina neboli bolest na hrudi v důsledku ischemické choroby srdeční se může zhoršit i v zimě, kdy se v chladu stahují koronární tepny.
Také kvůli chladu musí vaše srdce pracovat extra tvrdě, aby si udrželo zdravou tělesnou teplotu. Zimní vítr to může ztížit, protože způsobuje, že vaše tělo ztrácí teplo rychleji. Pokud vaše tělesná teplota klesá příliš často, může to poškodit váš srdeční sval.

Dávejte pozor na svůj životní styl. Zůstat dlouho vzhůru, pracovat pozdě, jíst nepravidelně, vystavovat tělo stresu a únavě a spát méně nebo dokonce celý den, to vše může mít vliv na fungování vašeho srdce. Nezapomeňte také na pravidelné sledování krevního tlaku a hladiny cukru, abyste si užili chladné počasí a nebyli ve stresu.

Q Jak mohu chránit své srdce v zimě?

Ujistěte se, že jezte potraviny zdravé pro srdce.
Ujistěte se, že budete často cvičit.
Abyste udrželi svůj krevní tlak, cholesterol a hladinu cukru v krvi v normálním rozmezí, mějte na paměti své naměřené hodnoty a spolupracujte se svým lékařem.
Jednejte okamžitě, abyste zvládli svůj stres.

Otázka: Je studený vzduch dobrý pro vaše srdce?

Vaše riziko kardiovaskulárních problémů a problémů s krevním oběhem, včetně infarktu a mrtvice, se může během chladného počasí zvýšit.

Otázka: Může chladné počasí stáhnout váš hrudník?

Podobně jako studený vzduch stahuje svaly plic, mohou nízké teploty stáhnout vaše tepny a zvýšit krevní tlak.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *