Jak se dožít 100 let

Jak se dožít 100 let

9 super jednoduchých lekcí, které vás zavedou do velkého stáří!

Zdá se to jako nemožný cíl, že? Ale mohlo by to být možné s malou pomocí silných antioxidantů, jako je glutathion a kyselina alfa-lipoová.

Samozřejmě to není tak jednoduché, existuje několik dalších klíčových faktorů, které jsou nezbytné k tomu, abyste dosáhli dlouhého a zdravého života. Ale pokud to se snahou zadržet zub času myslíte opravdu vážně, možná budete chtít číst dál…

Za prvé je důležité zdůraznit, že jen velmi málo lidí umírá na stáří. Častěji onemocní a zemřou dříve, než příroda zamýšlela.

Příčiny onemocnění v západním světě pro většinu lidí jsou způsobeny faktory životního stylu, jako je kouření, špatná výživa a nedostatek pohybu.

Průměrná délka života žen v této zemi je asi 82 ​​let au mužů je to méně, kolem 75 let. Studie však naznačují, že je možné, abyste se dožili 110 až 120 let, ale jak toho můžete dosáhnout?

Skupina výzkumníků našla po celém světě řadu komunit, které žijí mimořádně dlouhý a zdravý život. Všichni staletí, které studovali, zjevně zahrnují do svého života určité praktiky, které jim pomáhají dosáhnout zlatých let s méně nemocemi a vysokou úrovní vitality a dobrého zdraví.

To, co musíte udělat, abyste dosáhli stejných výhod proti věku, nemůže být jednodušší. Stačí začlenit tyto přímočaré životní lekce bez jakýchkoliv nesmyslů do své každodenní rutiny a můžete být mezi těmi šťastlivci, kteří obdrží svých 100čt narozeninové přání od královny!

Být aktivní

– Pointa je, že se musíte začít hýbat! Vyberte si snadnou činnost – pořiďte si naše zrezivělé kolo a projeďte se s ním, věnujte se zahradničení, tancujte po domě při své oblíbené hudbě nebo se místo jízdy projděte po obchodech.

– Všichni úspěšní stoleté chodí. Rychlá chůze má ve skutečnosti stejné kardiovaskulární výhody jako běh, bez problémů s klouby. Také zmírňuje stres a může pomoci trávení po jídle.

– 20 minut třikrát týdně pomáhá snižovat krevní tlak, tonizovat srdce, zlepšovat zdravou hladinu cholesterolu a snižovat sklon ke srážlivosti krve.

Přestaňte jíst, když už nemáte hlad

– Používejte malé talíře, zbytky skladujte a ihned skladujte

– Jezte pomaleji, žvýkejte!

– Při jídle seďte a zároveň si nečtěte ani nesledujte televizi

– Vyzkoušejte doplněk Alpha Lipoic Acid. Výsledky nedávné studie zjistily, že může pomoci kontrolovat vaši chuť k jídlu tím, že podporuje sytost a také pomáhá při hubnutí a tuku.

Vyhýbejte se masu a průmyslově zpracovaným potravinám

– Omezte maso na dvakrát týdně nebo méně

– Jezte malé množství bílkovin při každém jídle, abyste udrželi rovnováhu krevního cukru a snížili hlad a chutě. Tofu je téměř dokonalé jídlo…nízký obsah kalorií, vysoký obsah bílkovin, bohaté na minerály, bez cholesterolu, kompletní s aminokyselinami potřebnými pro lidskou výživu a bohaté na fytoestrogeny

– Zařaďte do svého jídelníčku každý den fazole, luštěniny, čočku, celozrnné výrobky, zeleninu a ovoce

– Jezte 4-6 zeleniny denně a 1-2 porce ovoce. Zelenina a ovoce obsahují různé vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro dobré zdraví. Zaručují také dobrý přísun četných antioxidantů, které v těle působí v harmonii.

Doplňte špatnou stravu

Přiznejme si to; dostat do svého jídelníčku dostatek čerstvého ovoce a zeleniny není vždy snadné. Vaření také ničí mnoho důležitých antioxidantů.

Existují dobré důkazy, že narušená antioxidační obranyschopnost významně přispívá ke špatnému zdraví, takže je důležité, abyste se snažili udržovat normální hladiny. Pokud víte, že vaše strava není opravdu na nulu, možná budete muset zahrnout nějaké doplňky.

Po kterých byste tedy měli jít? Pokud jde o anti-aging, glutathion a kyselina alfa-lipoová jsou klíčovými antioxidanty v závodě s časem.

Kyselina alfa-lipoová (ALA)

Pokud jde o zvýšení hladiny energie do vysokého věku a udržení zdravého srdce a mozku spolu s dobrým zrakem, s ALA neuděláte chybu.

Tento silný antioxidant hraje zásadní roli při přeměně sacharidů na energii a funguje jak v tuku, tak ve vodě, takže je schopen chránit všechny části buněk před poškozením volnými radikály.

Jedinečné antioxidační vlastnosti ALA jsou neocenitelné pro potlačení účinků zánětu. Pokračující zánět často vede k běžným zdravotním stavům a špatné kvalitě života.

Vědci zjistili, že ALA má také příznivý vliv na kontrolu hladiny cukru v krvi. Výzkumy ukazují, že diabetici a lidé trpící cirhózou a srdečními chorobami mají nižší hladiny, než je obvyklé.

glutathion

Glutathion je často označován jako hlavní detoxikační prostředek kvůli jeho ústřední úloze při ochraně buněk vašeho těla před poškozením volnými radikály.

Pomáhá udržet si mládí tím, že účinně detoxikuje škodlivé látky ve střevech dříve, než se dostanou do krevního oběhu.

Hraje také důležitou roli při vytváření úspěšných imunitních reakcí, když je vaše tělo v ohrožení, a je životně důležité pro kontrolu zánětu – známého rizikového faktoru mnoha chronických onemocnění, která ohrožují vaši dlouhověkost.

S věkem se vaše schopnost produkovat antioxidant Glutathion stává méně efektivní. To vás činí zranitelnějšími vůči poškození buněk volnými radikály, které je považováno za klíčové pro proces stárnutí.

Denně pijte červené víno nebo hroznovou šťávu

– Červené hrozny, červené víno a hroznová šťáva jsou vynikajícími zdroji resveratrolu, o kterém se předpokládá, že má antioxidační a protirakovinné vlastnosti.

– 1 nebo 2 (125 ml) sklenice červeného vína denně jsou prospěšné – více je na škodu.

Udělejte si čas na uvolnění stresu

– Relaxujte a socializujte se

– Udržujte silnou síť podpory.

– Meditujte denně, začněte na 10 minutách a pracujte až 30 minut.

Mít smysl života

– Proč ráno vstáváš? pro co jste vášnivý?

– Naučte se něco nového, malujte, hrajte na klavír, jděte na hodiny tance, vyzkoušejte nový jazyk.

Udělejte z rodiny prioritu

– Investujte čas a energii do svých dětí, partnera a rodiny.

Obklopte se těmi, kteří sdílejí vaše hodnoty

– Vybírejte si lidi, kteří podporují vaše zdravé návyky a psychicky vás vyzývají, a ty, na které se můžete v případě potřeby spolehnout.

– Vybudujte si s těmito lidmi pevné vztahy, pravidelně se scházíte

– Sociální propojení a podpůrné sítě jsou nezbytné pro dlouhý život a štěstí

„Přijměte proces stárnutí – nepřidávejte jen roky k životu, přidejte život k letům“

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *