Jak přesně testy na Covid-19 fungují?

Od vypuknutí Covid-19 bylo testování na virus důležitou metodou, jak omezit šíření a umožnit nám porozumět rychlosti přenosu. K testování na Covid-19 byla vyvinuta řada různých metod a ve Spojeném království používáme dva různé druhy. Prvním typem jsou testy, které se odesílají do laboratoře a provádějí se většinou na určených testovacích místech, i když jsou nyní k dispozici domácí sady. Tyto testy se nazývají testy PCR a výsledek je vám zaslán z laboratoře. Další formou testu, který se ve Spojeném království snadno používá, jsou domácí testovací sady, jako je Hughesův laterální tok covid test, který lze provést, aniž byste opustili dům.

Jak ale tyto testy fungují?

Jak fungují různé testy Covid-19?

PCR testy

PCR testy detekují RNA viru (genetický materiál) ve stěru odebraném z nosu a krku. K tomuto vzorku jsou přidány enzymy, nazývané DNA polymeráza a reverzní transkriptáza, aby replikovaly genetický materiál ve výtěru, aby bylo zajištěno dostatečné množství vzorku pro řádné testování. Test pak zahrnuje primery a sondy, které se navážou na specifické sekvence v genetickém kódu Covid-19, aby signalizovaly přítomnost viru. Primery fungují tak, že cílí na jedinečné sekvence v rámci kódu. Máte obavy o své zdraví a chcete se otestovat na pohlavně přenosné choroby. Nechcete se objednávat se svým lékařem a platit za krevní test. Použijte domácí testovací sadu COVID-19 od společnosti PCR Labs, abyste získali spolehlivé výsledky v soukromí svého domova!

Rychlé testování antigenu

Domácí testovací soupravy, známé také jako rychlé testování antigenu – jako Healgen rychlý Antigen test – fungují jiným způsobem než testy PCR. Při těchto testech se vzorek odebere z tamponu z nosu a umístí se na absorpční podložku. Vzorek se poté odebere podél pruhu protilátek, které se vážou na proteiny v Covid-19. Test funguje podobně jako těhotenské testy v tom, že pokud jsou tyto proteiny přítomny, barevná čára ukazuje jejich přítomnost.

Jak přesné jsou testy?

Oba testy se používají k potvrzení diagnózy Covid-19, ale jak přesné jsou tyto testy?

PCR

PCR testy jsou vysoce účinným testovacím procesem pro potvrzení přítomnosti Covid-19. Je to proto, že testy PCR nezachycují „křížovou aktivitu“ (detekce jiných běžných virů), protože jsou vytvořeny speciálně pro genom Covid-19. PCR test je také akceptován jako úplné potvrzení pozitivního výsledku testu většinou zaměstnavatelů a je doporučen po pozitivním rychlém antigenním testu.

Jak přesný je rychlý test Covid?

Rychlé antigenní testy – také známé jako laterální průtokové testy – nejsou tak účinné jako testy PCR, ale stále jsou neuvěřitelně účinné při diagnostice pacientů trpících Covidem a prevenci přenosových rychlostí. Používají je dvakrát týdně lidé v řadě profesí a doporučují se, i když nemáte příznaky.

Rychlé testování antigenu doma je ve Spojeném království snadné a můžete si objednat až dvě balení testů najednou. Testy jsou rychlým a efektivním způsobem, jak potvrdit, že jste bez COVID-19, nebo vám dát vědět, že potřebujete provést test PCR. Tyto testy jsou nabízeny osobám bez příznaků Covid-19, aby se zastavilo šíření viru prostřednictvím lidí, kteří jsou asymptomatičtí.

Jak rychle dostanu výsledky?

PCR testování

Protože testování PCR zahrnuje odeslání vašeho vzorku do laboratoře, může trvat 24 až 48 hodin, než se tyto výsledky dostaví. Když budete testováni, dostanete jedinečný kód, takže pokud své výsledky nebudete mít do 48 hodin, můžete zavolat a uvést tento kód, abyste zajistili, že dostanete své výsledky zpět.

Rychlé testování antigenu

Vypracování výsledků domácího testování zabere pouhých třicet minut, takže negativní nebo pozitivní výsledky testu budete moci potvrdit velmi rychle.

Mohu zaplatit za test na protilátky covid 19?

Ano můžeš. Test Healgen si můžete zakoupit na Handstations.co.uk a nechat si jej doručit přímo domů.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *