Jak poznat kvalitní lipozomální vitamíny

LivOn Labs jsou již mnoho let průkopníkem ve výzkumu výrobních procesů a formulací lipozomálních vitamínových doplňků. Spolupráce s předními světovými odborníky na liposomy, kteří dokážou analyzovat procento a kvalitu zapouzdření liposomů v jakémkoli produktu. To se provádí testováním účinnosti zapouzdření liposomů, testy přísad a analýzou velikosti částic. LivOn Labs zajišťuje, že jejich produkty zůstanou lídry v kvalitě a účinnosti na tomto rychle se rozvíjejícím trhu. I když možná nebudete schopni provést tuto analýzu doma, existuje několik věcí, na které byste si u kvalitního produktu měli dát pozor.

1. Lipozomální vitamínové doplňky musí používat vhodné fosfolipidy.

Při výrobě stabilních a silných liposomů, které se zapouzdřují, se doplňují a rychle se nerozpadají, je nezbytné přidat fosfolipidy odebrané z purifikovaného zdroje s přírodní směsí fosfolipidů. Procento fosfatidylcholinu a fosfatidylethanolaminu musí být vysoké. Fosfolipidy jsou typicky komerčně dostupné jako sójový nebo slunečnicový lecitin a kanolový olej. Bohužel, kvůli ekonomice, je mnoho lipozomálních doplňků vyráběno s nekvalitními lecitiny, které mají nepřijatelná množství fosfatidylcholinu a fosfatidylethanolaminu k výrobě lipozomů. Tyto nekvalitní lecitiny jsou levné a obvykle se používají jako přísady do potravin a jsou neúčinné při výrobě liposomů.

2. Kvalitní lipozomální vitamínové doplňky vyžadují stejný poměr fosfolipidů k ​​živinám.

V ideálním případě byste měli mít stejný poměr živin k fosfolipidům. Nezávislá analýza většiny lipozomálních doplňků na trhu i domácích přípravků ukázala, že většina nepoužívá vhodné množství a/nebo kvalitu fosfolipidů pro zapouzdření liposomů, což vede k emulzím. To není nic jiného než suspenze jedné kapaliny v jiné kapalině. Při výrobě emulze se často používá emulgátor, jako je lecitin, jako stabilizátor, který brání separaci kapalin. Jde o to, že pouhé použití složek, které se používají v lipozomálním produktu a jejich smíchání, snadno vytvoří emulzi, ale to by nemělo být zaměňováno s lipozomálním doplňkem.

Některé společnosti skočily do rozjetého vlaku liposomů a frustrujícím způsobem vydělávají emulze a označit je jako liposomální doplňky. Tyto emulze vydávající se za lipozomální produkty jsou levné a snadno vyrobitelné a nejsou o nic biologicky dostupnější, než když se jednotlivé složky užívají samostatně. Prosazujeme regulaci tohoto trhu a tím certifikujeme pravost pravých lipozomálních produktů.

Jedním ze způsobů, jak rychle zjistit, zda je produkt pravděpodobně emulzí, je zkontrolovat množství lecitinu nebo fosfolipidů uvedených v produktu. Pokud nejsou kvantifikovány nebo uvedeny jako další složky, pak není dostatek materiálu pro výrobu lipozomů. Zejména byste měli zkontrolovat lipozomální produkty prodávané ve formě kapslí, protože mnohé nemají dostatek lecitinu nebo fosfolipidů.

3. Lipozomální vitamínové doplňky Je třeba připravit a uchovávat v prostředí bez kyslíku.

Lipozomy jsou nestabilní a je třeba je chránit před teplem a oxidací, které je oba rychle rozloží. To je důvod, proč laboratoře LivOn používají balení Uni-dose, protože jiné způsoby balení budou trpět oxidací. Jednodávkové balení chrání produkt před kyslíkem až do chvíle, než je spotřebováno, a udržuje jej bezpečný a účinný po dobu trvanlivosti produktu. Produkty v lahvích jsou opakovaně vystaveny kyslíku, takže je třeba je rychle spotřebovat. Pokud byly produkty lahvovány v prostředí s přítomným kyslíkem, začne oxidace probíhat ještě před otevřením.

4. Jaké jsou fyzické příznaky nekvalitního lipozomálního vitaminového doplňku:

  1. Konzistence
    Vodnatý produkt by naznačoval, že není dostatek fosfolipidů nebo že kvalita fosfolipidů neodpovídá standardu pro lipozomy. Hustá pasta by naznačovala nedostatek vody pro tvorbu liposomů. To platí zejména ve formách kapslí, protože kapsle by se rozpustily, pokud by bylo přítomno dostatečné množství vodného materiálu pro produkci lipozomů.
  1. Jednotnost
    Zkontrolujte jednotnost produktu, pokud vidíte, že se odděluje do vrstev, pak by to znamenalo problém. Pokud cítíte hrudky nebo zrnitou krupici, je to způsobeno tím, že živiny tvoří krystaly a již nejsou zapouzdřeny v liposomech.
  1. Hlasitost
    Dávka 1 000 mg lipozomálního vitaminu C při správném zapouzdření v liposomech by měla být přibližně 5 ml nebo čajová lžička.

Vývoj lipozomálních vitamínů je vzrušující, nicméně některé společnosti budou upřednostňovat zisk před kvalitou a v některých případech jednoduše přilepí úspěch produktu tím, že svůj produkt označí jako lipozomální, i když tomu tak zdaleka není.

Podporujeme ty na trhu, kteří usilují o dokonalost v kvalitě: Věříme, že výše uvedené informace pomohou spotřebitelům učinit informovanou volbu a pomohou chránit pokračující vývoj vysoce kvalitních geniálních lipozomálních doplňků.

Pro více informací o liposomech a lipozomální enkapsulaci se podívejte na naše Ultimate Guide to Liposomes nebo další podrobnosti v sekci Kvalita.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *