Jak může vitamin C pomoci zmírnit zápal plic

Jste připraveni na konec léta?

Jak se naše nádherné anglické léto blíží ke konci, teplý vzduch vystřídá chladný vlhký podzimní vzduch.

Spojte tuto změnu se skutečností, že nyní čelíme méně hodinám denního světla, a to je znamení, které vaše tělo potřebuje, aby uvedlo váš imunitní systém do pohotovosti, aby bylo připraveno odrazit jakékoli bakteriální nebo virové infekce nosu, krku nebo plic.

Čas na ochranu

Pokud býváte někým, kdo chytne podzimní nebo zimní nachlazení, kašel nebo bolest v krku, pak je čas zvýšit svou ochranu.

Nejprve se ujistěte, že jste si umyli ruce antibakteriálním mýdlem, abyste minimalizovali své šance na přenos infekce od někoho nebo něčeho, čeho jste se dotkli.

Dále vyměňte kapesník za kapesníčky a ujistěte se, že použité kapesníky dáte do koše, místo abyste je schovávali do kapes!

Jedním ze způsobů, jak nastartovat imunitní systém, je zařadit do svého jídelníčku nějaké ohnivé potraviny. Čerstvý kořen zázvoru lze nakrájet na plátky a přidat do bylinkových čajů nebo horké vody a citronu nebo jej lze nastrouhat a přidat do smaženice či kari spolu s chilli a česnekem, které všechny pomáhají posílit imunitní systém.

Užívání denního doplňku vitamínu C je také moudrým krokem během podzimních a zimních měsíců.

Jak tedy vitamín C pomáhá vašemu tělu bojovat s infekcemi? Vitamín C má antivirovou aktivitu, což znamená, že pomáhá aktivovat, posilovat a zvyšovat počet specializovaných imunitních buněk (fagocytů a lymfocytů), které vaše tělo používá k boji proti infekcím.

Působení těchto imunitních buněk pomáhá zabránit tomu, aby se virus stal silnějším, takže můžete začít vyhrávat svůj boj a vrátit se k dobrému zdraví.

Pozor na plicní infekce

Pokud se nemůžete dostat přes rýmu nebo kašel, pak se tyto drobné infekce mohou rozšířit do hrudníku a způsobit závažnější plicní infekce, jako je bronchitida a pneumonie.

Podíváme-li se zpět do historie, pak dostaneme jedno velmi velké vodítko, jak si nejlépe pomoci, když čelíme zápalu plic nebo jakékoli plicní infekci. Počátkem 20. století provedl americký pediatr Alfred Hess průlomovou práci na kurdějích, kožním onemocnění způsobeném vážným nedostatkem vitaminu C.

Hess poznamenal, že existuje přímá souvislost mezi kurdějemi a zápalem plic a jeho práce se stala tak známou, že ve 30. letech 20. století byl vitamín C používán jako možnost léčby zápalu plic a dalších plicních onemocnění.

Nyní víme, že během plicní infekce se buňky v plicích dostávají pod velký „oxidační stres“, který přispívá k dalšímu poškození plicní tkáně. Vitamin C působí jako silný antioxidant, který tlumí „oxidační stres“ a umožňuje buňkám zotavit se a zároveň pomáhá posilovat imunitní buňky a aktivně pomáhá bojovat s infekcí.

Získání nejlepšího vitamínu C

Pokud tedy chcete posílit svou ochranu, abyste snížili své šance na nakažení infekce, nebo pokud potřebujete infekci skutečně posunout, moje rada by byla zvolit doplněk vitamínu C.

Při výběru vitamínu C je důležité hledat takový, který se dobře vstřebává, funguje rychle a je účinně dodáván přímo do buněk, které jsou ve stresu.

Altrient C je lipozomální forma vitaminu C a právě tato forma je považována za vědecky nejpokročilejší. Lipozomální jednoduše znamená, že vitamín C je chytře zabalen do vrstvy nebo bubliny fosfolipidů.

Vzhledem k tomu, že všechny naše buňky také obsahují vnější vrstvu nebo membránu fosfolipidů, mohou se tyto dvě látky snadno a rychle spojit, což umožňuje rychlé vstřebání vitamínu C do krevního řečiště a rychlé a hbité dodání do buněk, které to potřebují.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *