Jak funguje kyselina alfa-lipoová?

Kyselina alfa-lipoová (jinak známá jako ALA) je účinný doplněk, který bojuje proti volným radikálům ve vašem těle. Jsou to buňky, které mají nepárové elektrony – které napadnou jiné molekuly, aby dosáhly stability. Když to uděláte, poškodí to DNA těchto molekul a rozšíří nemoc.

Antioxidanty pomáhají bojovat proti volným radikálům. Jsou to, co tělo používá jako obranný systém, který zabraňuje volným radikálům spouštět destruktivní řetězové reakce škodlivé buněčné mutace, které mohou vést k řadě chronických onemocnění, jako je rakovina, Parkinsonova choroba, srdeční choroby a Alzheimerova choroba.

Jedním z nejúčinnějších antioxidantů bojujících proti volným radikálům je kyselina alfa-lipoová, což je látka, která se přirozeně vyrábí ve vašem těle a také se vstřebává z určitých potravin, včetně špenátu, červeného masa, brambor, jam, brokolice, mrkve, droždí. a řepa. Někteří lékaři si myslí, že ALA má potenciál pomoci zpomalit proces stárnutí.

Jak tedy přesně tato látka ve vašem těle funguje? Pojďme se podívat na to, jak tato mastná kyselina funguje a jaké výhody může potenciálně nabídnout.

Jak funguje kyselina alfa-lipoová v těle?

Kyselina alfa-lipoová je mastná kyselina, která může být užívána jako doplněk, absorbována z potravin, které jíte, nebo produkována vaším tělem. Když ALA vstoupí do vašeho těla a naváže se na určité proteiny, pomůže to zlepšit váš metabolismus ovlivněním Krebsova cyklu, což je proces, který vaše tělo používá k přeměně sacharidů na energii. Na rozdíl od jiných antioxidantů je ALA rozpustná v tucích a ve vodě, což znamená, že bude působit v celém těle.

Průměrné lidské tělo obvykle produkuje dostatek ALA pro svou roli, často v různých koncentracích ve všech vašich svalech a vnitřních orgánech. Pokud však ve svém systému dokážete vytvořit přebytek, který je větší než základní množství, které vaše tělo potřebuje – navíc bude volně fungovat jako axi-oxidant. To znamená, že bude cirkulovat po celém těle a deaktivovat volné radikály. Pomůže také regenerovat další prospěšné antioxidanty – například vitamín E a vitamín C.

Kyselina alfa-lipoová se s věkem snižuje

Jak stárnete, vaše hladiny ALA budou klesat. To je důvod, proč se doporučuje užívat doplňky ALA ke zpomalení procesu stárnutí. Ukázalo se, že tento doplněk nabízí mnoho skvělých výhod, zejména starším lidem. Mnoho vědců zjistilo, že udržuje zdravou funkci mozku a stabilizuje zhoršování mozkových buněk, a to i u pacientů s Alzheimerovou chorobou.

Pokud si chcete chránit zdraví svého mozku a udržet se bystrý až do vysokého věku, možná budete chtít zvážit užívání doplňku ALA jako součást své každodenní rutiny.

Jaké studie byly provedeny na kyselině alfa-lipoové

První studie na zvířatech ukazují, že ALA může pomoci při léčbě Alzheimerovy choroby a dalších degenerativních onemocnění mozku a nervového systému.

Jiné studie ukázaly, že kombinace ALA a dalších antioxidantů pomohla znovu získat chuť k jídlu a váhu u lidí, kteří se zotavují z nemoci.

Mnoho studií zjistilo, že ALA má příznivý vliv na metabolismus glukózy, citlivost na inzulín a diabetickou neuropatii.

Doplňky ALA mohou také pomoci snížit hromadění plaku ve vašich tepnách.

Další studie ukázala, že ALA byla účinná při snižování poškození srdce, které bylo způsobeno léky.

Byly také provedeny testy na krysách, které ukázaly, že ALA účinně pomáhá regulovat metabolismus a inhibuje přibírání tuku – tyto účinky však ještě nebyly testovány na lidech, takže účinnost této látky musí být ještě stanovena.

Kyselina alfa-lipoová se stále studuje a je toho hodně, co o ní vědci a odborníci na výživu ještě nevědí. Má velký potenciál a může být pro lidské tělo velmi prospěšný – možná ještě více, než víme. Jen čas ukáže, co o ALA a výhodách, které nabízí, objevíme.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *