Hubnutí – nevegetariánská vs vegetariánská strava Která z nich je lepší?

Úvod

Která je nejlepší dieta ztráta váhy se už nějakou dobu diskutuje. Každý, kdo chce zhubnout, se potýká s rozhodnutím, zda přijmout vegetariánskou nebo nevegetariánskou stravu. Nedávný průzkum Institutu Maxe Plancka pro lidské kognitivní a mozkové vědy zjistil, že vegetariánská strava je pro dosažení cíle v oblasti hubnutí poměrně mnohem jednodušší a jednodušší.

Vědci zjistili, že jedinci, kteří konzumovali rostlinnou stravu, měli často nižší index tělesné hmotnosti (BMI) a v důsledku toho nižší tělesné hmotnosti.

Nyní se běžně uznává, že vegetariánství je nejlepší dietou pro redukci hmotnosti, protože stále více sportovců a celebrit přechází na vegetariánský způsob života.

Nejúčinnější dostupné diety – jako je keto dieta a cyklování sacharidů – se však soustředí na nevegetariánská jídla a ponechává jen málo vegetariánských alternativ. S ohledem na to pojďme odhalit záhady kolem klíče k hubnutí v případě, že si nejste jisti, jakou dietu dodržovat.

Jaký je princip hubnutí?

Proteiny, sacharidy nebo doplňky na odbourávání tuků nejsou tajemstvím hubnutí; jsou to kalorie. Základním principem hubnutí je konzumovat méně kalorií, než každý den spálíte, jinými slovy udržovat kalorický deficit.

Jakákoli dieta, kterou zvolíte, by proto měla být nízkokalorická, protože dieta bez snížení kalorií je k ničemu. Začněme srovnáním vegetariánství s nevegetariánstvím, abychom zjistili, co je lepší.

Vegetariánská strava pro hubnutí

Pokud jde o indický vegetariánský dietní plán, existuje mnoho dostupných alternativ zdravého vegetariánského jídla. Proto indický vegetariánský dietní plán může být docela účinný při hubnutí a zároveň vám poskytne životně důležité živiny rostlinná jídla. Indický vegetariánský dietní plán zahrnuje řadu neuvěřitelně výživných potravin, včetně čerstvého ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, luštěnin, ořechů, zdravých olejů a luštěnin.

Také vegetariánská strava obsahuje vlákninu a má pozitivní vliv na mikrobiom ve střevě.

Nicméně, ne všechna vegetariánská jídla jsou dobrá volba, když se snažíte shodit přebytečná kila. Vyhněte se potravinám vařeným v extra ghí nebo smaženým jídlům, jako jsou hranolky a zeleninové samosy.

Nevegetariánská strava pro hubnutí

Pokud chce člověk zhubnout, doporučuje se konzumovat více bílkovin a méně sacharidů a mírné množství tuku. Na druhou stranu, všechny tyto vlastnosti jsou přítomny v nevegetariánské stravě. Má hodně bílkovin, málo sacharidů a dobré tuky. Ale i když má každý gram bílkovin a sacharidů 4 kalorie, každý gram tuku obsahuje 9 kalorií. Kulturisté jsou objemní, protože konzumují hodně kuřecího masa a vajec, které jsou většinou zdrojů libových bílkovin a mají vysoký obsah tuku, což zvyšuje vaši spotřebu kalorií.

Takže, pokud nejste vegetarián, je čas snížit porce a příjem kalorií.

Co je pro hubnutí lepší – vegetariánská nebo nevegetařská strava?

Ať už se jedná o vegetariánskou nebo nevegetariánskou stravu; Konečným cílem je zhubnout, což je dlouhodobý proces, který závisí na třech věcech – vaší výživě, rutině cvičení a spánkovém cyklu. Každý člověk reaguje na každou dietu jinak, takže to, co funguje pro jednoho, nemusí nutně platit pro druhého.

Mějte na paměti, že zlepšení ve vaší stravě nezačnete, pokud nebudete důslední.

Výhody vegetariánské stravy při hubnutí

  • Vegetariánská strava vás zasytí na delší hodiny díky vysokému obsahu vlákniny.
  • Silné trávení je klíčem k hubnutí. Vegetariánská strava podporuje lepší trávení. Konzumace ovoce a zeleniny udržuje vaše střeva šťastná a hladká.
  • Vegetariánská strava upravuje hladinu cukru v krvi, zlepšuje citlivost na inzulín a pomáhá při hubnutí. V důsledku toho může přechod na vegetariánství snížit riziko cukrovky 2. typu.
  • Vegetariánská strava pomáhá snižovat špatný cholesterol a příjem nasycených tuků, což nakonec vede k rychlému hubnutí.

Nevýhody nevegetariánské stravy při hubnutí

  • Nezeleninová strava blokuje trávicí systém. Obsahuje značné množství bílkovin více, než tělo potřebuje. Nevegetariánské jídlo má vyšší obsah bílkovin a je hůře stravitelné. Konzumace nevegetariánských potravin může způsobit zácpu a kyselý reflux.
  • Nasycené tuky, které jsou v masných výrobcích bohaté, kromě toho, že způsobují hromadění tuku v těle, zvyšují riziko srdečních onemocnění. Nevegetariáni mají podle studií nižší délku života a jsou náchylnější k chronickým onemocněním. Mají sklon k rozvoji srdečních problémů, hypertenze a cukrovky. Proto je důležité sledovat příjem porcí a způsob vaření. Maso a kuře vařte na menším množství oleje a koření.

Závěrečné myšlenky

Je otázkou debaty, která dieta je pro hubnutí lepší. Pokud jste vegetariánem už nějakou dobu a cítíte se fyzicky i psychicky dobře, zůstaňte u toho a jednoduše si hlídejte porce a příjem kalorií. Podobně jako toto, nemusíte přestat jíst maso, pokud ho máte rádi, jednoduše proto, že někdo jiný se zaměřil na umírněnost, protože může zvýšit váš denní příjem kalorií.

Mnoho vědců tvrdí, že vegetariánská strava je lepší než nevegetariánská strava, protože vegetariánská strava má srovnatelně méně kalorií než nevegetariánská strava.

Kromě toho může změna vaší stravy vést k rozdílu ve vaší hmotnosti na váze. Mějte na paměti, že váha by se neměla používat k měření stupně vaší kondice. Změňte svůj životní styl tím, že budete dostatečně spát, pít dostatek vody a často cvičit. Svého cíle v hubnutí můžete dosáhnout důsledností a omezeným denním příjmem kalorií.

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Jak rychle zhubnout?

Dodržování vyvážené stravy, omezení rychlého občerstvení a pravidelné cvičení může pomoci při rychlém hubnutí.

Otázka: Co když přestaneme jíst bez zeleniny?

Pokud jednoho dne náhle přestanete jíst maso, můžete se cítit unavení a slabí.

Otázka: Měli bychom každý den jíst bez zeleniny?

Vysoké množství bílkovin v kuře je prospěšné pro vaše tělo, zvláště když cvičíte. Každý má rád texturu a je snadno stravitelná. Konzumace kuřete jednou denně může vašemu tělu pomoci rychleji vyvinout svaly a posílit je. Každodenní konzumace masa však může také zvýšit riziko kardiovaskulárních onemocnění a rakoviny.

Dotaz: Hubnou vegetariáni rychleji než masožravci?

I když se obě skupiny držely nízkokalorických dietních plánů, nový výzkum odhalil, že vegetariáni zhubli téměř dvakrát tolik než jedlíci masa. Vegetariánská strava podle studie také pomohla snížit subfasciální a intramuskulární tuk, což podporuje zdravý metabolismus.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *