Hořčík a spánek: vše, co byste měli vědět

Jak jste možná slyšeli, Neutrient Magnesium nedávno získalo stříbrnou cenu za nejlepší produkt pro spánek v soutěži Your Healthy Living Awards 2023 a my nemůžeme být šťastnější! Jak pokračujeme v oslavách, chceme se podělit o spojení mezi hořčíkem a spánkem a dát vám několik tipů, jak vybrat ten nejlepší doplněk hořčíku pro spánek.

Hořčík na spaní

Hořčík je přírodní minerální sedativum, které pomáhá dekompresi nervového systému a reguluje melatonin, který řídí cykly spánku a bdění ve vašem těle. Pokud vás práce, vztah nebo životní styl způsobily, že se cítíte unavení, přetížení a trápí vás, pak by hořčík mohl být dokonalým regeneračním elixírem. Naturopaté a nutriční terapeuti znají hořčík jako přírodní sedativum, protože je schopen nabídnout pohodlí a podporu v náročných časech nebo když se váš životní styl stal rušným a náročným. Zklidňující účinky tohoto minerálu jsou způsobeny tím, jak hořčík přispívá k normální psychické činnosti a normální činnosti nervové soustavy.

Hořčík pro spánek a úzkost

Pokud jde o formování vaší nálady, hořčík je důležitým kofaktorem pro produkci hormonu šťastného mozku, serotoninu. Když je serotonin nízký, vaše nálada se může zhoršit a úzkost může být výraznější. Relaxační vlastnosti hořčíku jsou připisovány jeho podpůrnému vztahu s GABA, neurotransmiterem, který pomáhá rozpouštět stres, zklidňovat nervovou aktivitu a povzbuzovat k klidné noci. Pokud vám pořádný spánek uniká, protože vaše mysl je přebuzená, víří vám myšlenky, takže jste neklidní a neklidní, pak je na čase přidat do své rutiny před spaním hořčík.

Důkazy naznačují, že hořčík může také pomoci, když se cítíte ohromeni, napjatí a napjatí tím, že podporuje nervový systém a psychologické funkce, povzbuzuje tělo, aby se začalo uvolňovat a vracelo se do stavu rovnováhy. A konečně pokračující stres a napětí mají tendenci rychle vyčerpat hladinu hořčíku.

Jaké druhy hořčíku existují?

Existuje mnoho různých typů hořčíku a některé jsou mnohem účinnější než jiné, zde je několik příkladů:

Malát hořečnatý: horní část seznamu pro svaly a energetické systémy

Bisglycinát hořečnatý: nejlepší míra absorpce a dobrá všestrannost

Taurát hořečnatý: používá se v klinických studiích zkoumajících nervový systém a mozek

Citrát hořečnatý: dobré pro obecnou podporu hořčíku a energii

Hořčíkové soli (oxid, uhličitan, chlorid): mají nižší rychlost absorpce, ale některé obsahují působivou hladinu elementárního hořčíku.

Kombinace čtyř chelátů, jako je taurát hořečnatý, bisglycinát, malát a citrát, pomáhá zlepšit vstřebávání tím, že transportuje hořčík do těla pomocí čtyř různých transportních kanálů. Po vstřebání nabízejí čtyři cheláty VIP expresní službu, dodávají hořčík do oblastí těla, kam se jiné standardní formy hořčíku jen těžko dostávají.

Kdy užívat hořčík na spaní

Existuje celá řada způsobů, jak můžete využít hořčík pro spánek, ale doporučujeme vám užívat doplněk hořčíku v různých denních dobách, abyste zjistili, co je pro vás a váš životní styl nejlepší. Někteří lidé zjišťují, že doplňky hořčíku na spánek fungují nejlépe, když je užívají jen pár hodin před spaním. Pokud však máte náročnou práci, nabitý program nebo prožíváte stresující životní událost, možná zjistíte, že užívání hořčíku ráno by pro vás mohlo být nejlepší.

Jak si vybrat doplněk hořčíku?

Výběr silného, ​​vysoce účinného, ​​rychle působícího hořčíkového doplňku může udržet hladinu hořčíku na doplnění v dobách neklidného spánku. Vyhněte se hořčíkovým doplňkům, které obsahují uhličitan hořečnatý, protože mají tendenci se špatně vstřebávat a mohou způsobit zažívací potíže. Místo toho hledejte doplněk hořčíku, který obsahuje čtyři cheláty hořčíku (bisglycinát, taurát, citrát a malát), protože mají vyšší míru vstřebávání, jsou šetrné ke střevům a zasahují do oblastí těla, kam se standardní formy hořčíku jen těžko dostávají.

Kolik hořčíku byste měli konzumovat?

Zprávy Světové zdravotnické organizace odhalují, že 60 % Evropanů nedosahuje denního příjmu hořčíku v potravě, což ukazuje na rozšířený nedostatek.

Dospělí potřebují 375 mg hořčíku denně. Jíst více zelené listové zeleniny, ořechů a semen pomáhá zvýšit dietní hořčík.

Potravinové zdroje hořčíku

Pokud jde o hořčík, je třeba si uvědomit, že potraviny, které mají přirozeně vysoký obsah vlákniny, mívají také vysoký obsah hořčíku. Dalším vodítkem pro hořčík je, že zelená listová zelenina, ořechy a semena mají vysoké skóre v žebříčcích hořčíku.

• Zelenina – špenát, kapusta, mangold, zelí

• Zelený salát – hlávkový salát, řeřicha, rukola

• Ořechy – mandle, kešu, arašídy, vlašské ořechy

• Semínka – chia, dýňová, sezamová, slunečnicová

• Obiloviny – hnědá rýže, oves, quinoa, pohanka

• Luštěniny – sója, hřbet, pinto, čočka, cizrna

• Ovoce – avokádo, banán, sušené fíky

• Ryby a maso – halibut, losos, kuřecí maso, hovězí maso

• Ostatní – jogurt, hořká čokoláda, mořské řasy, mořská sůl

Zdravotní přínosy hořčíku:

  • Normální činnost nervového systému

  • Normální psychologická funkce

  • Normální energetický metabolismus

  • Snížení únavy a vyčerpání

  • Normální funkce svalů

  • Udržování normálních kostí a zubů

  • Rovnováha elektrolytů

  • Normální syntéza bílkovin

  • Proces buněčného dělení

Existuje mnoho výzkumů, které ukazují, že hořčík se podílí na uvolnění mysli a svalů a nabízí podporu nervové soustavě. Tento minerál se také může podílet na mechanismech, které pomáhají regulovat tělesné hodiny a může působit jako kofaktor pro neurotransmitery, které ovlivňují náladu a spánek.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *