Glycerin Pro Pleť V Zimě

Úvod

Proč většina ženských rutin péče o pleť zahrnovala glycerin tak dlouho? Glycerin, také známý jako glycerol, je přirozeně se vyskytující a netoxická chemická látka extrahovaná z rostlin a živočišného tuku.

No, když začnou foukat studené zimní větry, váš šatník musí být zásobený pohodlnými svetry, bundami a pulovry, stejně jako režim péče o pleť.

Glycerin byl od nepaměti důležitým produktem v kosmetických rutinách našich matek a babiček. . Tato zázračná tekutina, která má množství neuvěřitelných výhod v péči o pleť, si pro sebe vytvořila své místo dlouho předtím, než byl trh zaplaven drahými krémy, pleťovými vodami, hydratačními přípravky a séry.

Zde vám pomůžeme s několika nezbytnými tipy, jak používat glycerin tuto zimu pro lepší pleť:

Glycerin jako zvlhčovač

Pokud má vaše pokožka tendenci se během zimy vysušovat a loupat se, použití glycerinu může zlepšit úroveň vlhkosti pokožky. Přitahuje vlhkost z prostředí a zachycuje ji ve vaší pokožce, aby vypadala zdravě, jemně a hydratovaně. Glycerin může pomoci zkrotit otupělost a udržuje pokožku pružnou a jemnou.

Glycerin jako odstraňovač černých teček

Jsou případy, kdy vám žádné úsilí nepomůže zbavit se nevzhledných černých teček. Černé tečky vypadají špatně. Naštěstí je tu pomoc po ruce, protože glycerin je jednou z těch zázračných složek, která také funguje na černé tečky jako zázrak.

Předchází vzniku akné

Glycerin je bez oleje a nekomedogenní, kromě toho má silné zvlhčující a hydratační vlastnosti. Pro pleť, která je mastná a má sklony k akné, je skvělým hydratačním prostředkem. Kromě zklidnění stávajícího akné, aby se zabránilo jeho zhoršování, pomáhá při prevenci ucpaných pórů. Akné se dobře léčí glycerinem.

Naneste kapku glycerinu a citronové šťávy na postiženou oblast, nechte působit 5–10 minut a poté opláchněte.

Glycerin bojuje proti kožním onemocněním

Lupénku a další kožní onemocnění lze léčit glycerinem. Podle studií pomáhá glycerin při pravidelném zrání kožních buněk. To je důležité, protože lupénka způsobuje tlustou, šupinatou kůži, protože kožní buňky se začínají zbavovat dříve, než jsou plně zralé. Aplikace glycerinu zabraňuje abnormálnímu vylučování a umožňuje buňkám plně dozrát. Tato vlastnost glycerinu pomáhá také při procesu hojení ran. Tím, že glycerin pomáhá v procesu opravy a regenerace pokožky, stimuluje hojení kůže a pomáhá v boji proti plísňovým stavům, jako je ekzém.

Glycerin zajišťuje, že je vaše pokožka hydratovaná a jemná

Glycerin je silný prvek v čisticích prostředcích, protože tvrdě pracuje na udržení vlhkosti pokožky, snižuje podráždění pokožky procesem čištění a udržuje ji měkkou a vláčnou, zejména v zimě. Primárně pomáhá přitahovat částice obsahující vlhkost z prostředí do pokožky, což snižuje suchost a udržuje pokožku jemnou, hladkou a zářivou.

Závěrečné myšlenky

V tomto klimatu, kdy je pravděpodobnější, že pokožka bude matná a suchá, je glycerin pro vaši pokožku velmi důležitý. Pomáhá hydratovat pokožku zevnitř ven a je silnou látkou. Díky své schopnosti sladit je tato ve vodě rozpustná složka široce používána jak v potravinářském, tak farmaceutickém průmyslu.

Glycerin pochází z lipidů, především triglyceridů, které se nacházejí v rostlinách, jako je sója nebo palma, a také v živočišném tuku. I když je glycerin jemný k pokožce, přesto je dobré před použitím prozkoumat jeho malou skvrnu na těle a zkontrolovat případné alergie.

FAQ Často kladené otázky

Q Jak mohu použít glycerin k rozzáření obličeje?

Přidejte jednu lžičku glycerinu do tří lžiček mléka.

Opatrným promícháním vytvořte roztok.

Naneste tuto směs na obličej a poté odpočívejte přes noc.

Druhý den to setřete.

Q Je 100% glycerin dobrý na obličej?

Přirozená vlhkost vaší pokožky může být uzamčena glycerinem, který zabraňuje přesušení. Pokud máte kožní problémy, jako je akné, může to být obzvláště užitečné.

Q Je glycerin lepší než kyselina hyaluronová?

Obě složky mají své výhody. Kyselina hyaluronová je dobrou volbou pro přirozeně mastnou pleť, zatímco glycerin dodává pokožce vlhkost, pružnost a rovnováhu.

Q Mohu aplikovat glycerin přímo na obličej?

Glycerin lze použít jako zvlhčovač, ale protože je hustý, aplikace glycerinu na obličej nemusí být chytrý nápad. Přitahuje se k ní prach, což může způsobit pupínky a akné. Před použitím na obličej vždy nařeďte, můžete naředit vodou nebo růžovou vodou.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *