Glutathion – lék na kocovinu, na který jsme všichni čekali!

Žádné ceny za hádání, že alkohol je hlavním viníkem spouštějícím kaskádu reakcí v těle, které vedou k nepříjemným příznakům, které známe jako kocovinu!

Při nadměrném příjmu alkoholu dochází k výraznému vyčerpání glutathion úrovně. To zastaví játra v plném fungování a tělu zanechá vysoce toxickou sloučeninu (mnohem toxičtější než alkohol v původním stavu), která způsobuje mnoho nepříjemných vedlejších účinků.

Co způsobuje kocovinu?

Pití alkoholu ovlivňuje mechanismy v těle, které vás nutí více močit, což vede k dehydrataci. Následný nedostatek vody v mozku zanechává ten rozmazaný, unavený pocit a je zodpovědný za ohromnou touhu hltat litry vody!

Metabolismus alkoholu v játrech produkuje toxické vedlejší produkty zvané acetaldehydy. Protože jsou tyto sloučeniny mnohem toxičtější než samotný alkohol, způsobují pocity nevolnosti a také vedou ke zrudnutí, pocení a zvracení.

Nadměrné pití také poškozuje váš imunitní systém – spouští zánětlivou reakci. Špatná koncentrace, ztráta chuti k jídlu, bolesti svalů a problémy s pamětí jsou často způsobeny látkami produkovanými při zánětlivé reakci.

6 nejlepších tipů na kocovinu

  • Zřeďte účinky alkoholu
    Zabraňte dehydrataci naplněním vody mezi alkoholickými nápoji. Před spaním vypijte další velkou sklenici vody.
  • Naplňte si boty!
    Nedostatek potravy v žaludku, akorát urychluje vstřebávání alkoholu a může způsobit větší podráždění žaludku. Takže jezte, než půjdete ven, a svačinu při pití. Středomořské zvyky podávat malé občerstvení s alkoholickými nápoji je dobrou praxí, kterou je třeba dodržovat!
  • Vyhněte se tmavším druhům alkoholu
    Čiré alkoholy jako vodka, gin a bílé víno obsahují méně kongenerů než nápoje jako červené víno a whisky, takže pravděpodobně způsobí méně negativních účinků.
  • Uvědomte si, kdy přestat pít!
    Když začnete pociťovat ten nadměrný, svištící pocit, je to signál, že vaše játra se s alkoholem příliš nevypořádávají a váš mozek je ovlivněn. Toto je vhodný čas přestat pít nebo výrazně zpomalit a přejít na vodu, aby vaše játra měla šanci alkohol metabolizovat.
  • Cvičení
    Hýbejte se! Kardiovaskulární cvičení pravděpodobně není něco, co se vám normálně vybaví uprostřed kocoviny, ale stojí za to se zapotit a pomoci tělu odstranit toxiny. Ujistěte se, že se vyhnete další dehydrataci tím, že při cvičení budete pít hodně vody.
  • Dopřejte si pořádnou dávku glutathionu
    Doplnění 1 – 2 sáčky lipozomálního glutathionu denně by mělo poskytnout vašim játrům potřebnou pomocnou ruku.

Co je glutathion a jak pomáhá?

Pravděpodobně jste nikdy neslyšeli o glutathionu a přemýšlíte, co to proboha je. Bezpochyby jej lze považovat za matku všech antioxidantů.

Glutathion má mnohostranné využití v celém těle, ale je pravděpodobně nejznámější pro své detoxikační účinky. Neúnavně působí v jaterních buňkách, aby zneškodnil toxické látky. Tyto silné vlastnosti mu vysloužily titul „hlavní detoxikátor“.

Je tak životně důležitý pro zdraví, že je přítomen v každé buňce. Játra jako hlavní detoxikační orgán produkují vysoké koncentrace glutathionu, ale ty mohou být vážně vyčerpány během intenzivního pití, což zvyšuje tlak na jejich detoxikační zdroje.

Glutathion se v těle zpravidla recykluje – kromě případů, kdy je toxická zátěž příliš velká. Stárnutí, stres, znečištění, špatná strava, léky, záření a špatné zdraví jsou také považovány za vyčerpávající naše zásoby.

Jak zvýšit hladinu glutathionu

Jako vždy by vaším primárním cílem mělo být zvýšení čerstvého ovoce a zeleniny. Syrové papriky, špenát, cibule, česnek, brambory, jablka, banány a brokolice jsou dobrými zdroji glutathionu.

Pokud s jistotou víte, že svých 5 denně v předvánočním čase nezvládnete a rozhodně budete pít více než obvykle, suplementace glutathionem je skvělý nápad.

Najít účinný doplněk stravy však není vždy snadné. Podle studií nejsou standardní perorální doplňky glutathionu tělem dobře absorbovány. To je důvod, proč je tak důležité zvolit lipozomální formulaci protože se jedná o jeden z nejúčinnějších způsobů, jak jej dodávat přímo do jaterních buněk.

Lipozomální glutathion má tu výhodu, že je chráněn před trávicími šťávami a problémy s vstřebáváním díky chytrému použitému výrobnímu procesu. Glutathion je zapouzdřen v mikroskopické fosfolipidové bublině zvané lipozom, která ho chrání a přenáší přímo do buněk, kde je nejvíce potřeba. Tento jedinečný způsob dodání je téměř 100% biologicky dostupný.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *