Glutathion – hlavní detoxikátor

Pokud si vážíte svého zdraví, měli byste uctívat svá játra! Tento úžasný orgán je hybnou silou činnosti, která vykonává více než 500 funkcí denně, aby si zachovala vaše zdraví a pohodu. Jeho hlavním účelem je detoxikovat četné chemikálie, léky a odpadní produkty, které procházejí vaším tělem, a přeměnit je na neškodné molekuly, které mohou být vyloučeny stolicí. Při plnění těchto každodenních úkolů se játra spoléhají na armádu živin, které přitahují toxiny a deaktivují je, podporují vaši imunitu a chrání vás před nemocemi. Nic z toho není možné bez hlavního detoxikátoru Glutathionu.

Co pro vás může Glutathion udělat?

glutathion je antioxidační enzym, který si vytváříme v každé buňce našeho těla, ale hlavně se vyrábí v játrech. Často se o něm mluví jako o hlavním detoxikačním prostředku kvůli jeho ústřední roli při ochraně buněk těla před poškozením volnými radikály. Jako hlavní detoxikační orgán produkují játra vysoké koncentrace glutathionu. Nejen, že to chrání vlastní buňky, ale také umožňuje stálý přísun glutathionu do každé buňky v těle. Hladiny glutathionu v játrech jsou kriticky spojeny s jejich schopností detoxikace.

Vděčíme glutathionu za:

  • Detoxikuje škodlivé látky ve střevech dříve, než se dostanou do krevního oběhu

  • Hraje důležitou roli v nastolení úspěšných imunitních reakcí, když je tělo napadáno

  • Recykluje další antioxidanty, jako je vitamín C a E, které jsou životně důležité pro neutralizaci poškození volnými radikály v našich buňkách způsobeného toxinovým stresem a špatným zdravím.

  • Kontroluje zánět

  • Hraje zásadní roli při zlepšování našeho energetického metabolismu

  • Chrání nás před virem chřipky

Bohužel s věkem se stáváme méně efektivní při produkci této životně důležité živiny………………………….

Studie zjistily, že lidé s chronickými onemocněními, jako jsou onemocnění jater, srdeční onemocnění, artritida, Parkinsonova choroba a cukrovka, mají nižší hladiny glutathionu. Jak se tomu tedy můžeme vyhnout?

Než se vrhnete do zásob Glutathionových doplňků, je důležité zvážit formu, ve které jsou. Bohužel standardní glutathionové tablety nebo kapsle nemohou odolat trávicím procesům v těle. Glutathion se rychle rozkládá na 3 složky – cystein, glycin a glutamin. Tyto aminokyseliny jsou někdy potřebné k produkci jiných látek v těle, a tak se glutathion ne vždy dostane do buněk neporušený. Intravenózní podání glutathionu se ukázalo být účinnější, ale kromě toho, že je tento způsob dodání nákladný, není pro většinu lidí praktický.

Naštěstí vědci objevili nesmírně úspěšný způsob, jak zajistit, aby se glutathion dostal do buněk tam, kde je potřeba. Tento inovativní proces využili přední výrobci doplňků stravy k výrobě výjimečně dobře vstřebatelných živin. Proces zahrnuje zapouzdření Setria® Glutathion do vrstev esenciálních fosfolipidů – známých jako lipozomy. Ty tvoří ochrannou membránu kolem obsahu a umožňují téměř 100% biologickou dostupnost. Drobné lipozomální bublinky jsou schopny obejít trávicí šťávy a dodávat Glutathion Setria® přímo do buněk. Tato perorální formule nabízí jednoduchý a účinný způsob, jak zvýšit hladinu glutathionu v těle bez nepříjemností a nákladů na intravenózní podání.

Dříve byla schopnost těla absorbovat orální suplementaci glutathionu zpochybňována kvůli nedostatku klinických údajů. Výsledky nedávné studie „zlatého standardu“ však poskytly důkazy o potenciálních přínosech perorální suplementace glutathionem. Tento vzrušující výzkum dokázal prokázat, že Setria® Glutathion – specifická forma L-Glutathionu používaná v Altrient ® GSH se tak dobře vstřebává, že byl účinný při zvýšení tělesných zásob glutathionu o 30-35 % během 6 měsíců.

Glutathion je malá, dobře tolerovaná molekula, takže je bezpečné používat v relativně vysokých dávkách. Užívejte pouze 1 až 2 sáčky denně Altrient ® GSH je vše, co potřebujete k udržení hladiny glutathionu, která bude i nadále chránit nejen vaše játra, ale všechny buňky ve vašem těle.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *