Důvody, proč každý týden měnit povlak na polštář

Úvod

Věděli jste, že povlak na polštář může ovlivnit vaši pokožku? Ano, je to pravda, povlaky na polštáře mohou ovlivnit naše zdraví pokožky.

Vaše noční péče o pleť může být klíčem ke zdravé pleti, ale váš povlak na polštář má také potenciál udělat trik. Pokud nebudete pravidelně měnit povlaky na polštáře, mohou se objevit různé kožní problémy.

Vaše rutina péče o pleť by měla zahrnovat více než jen mytí, tonizaci a hydrataci. Ano, slyšeli jste dobře. Kromě vrstvení produktů na kůži byste měli dodržovat noční rutinu péče o pleť, která zahrnuje výměnu povlaků na polštáře alespoň jednou týdně. Vaše pokožka je v těsné blízkosti polštáře po celou noc, když spíte. Vzhledem k tomu, že vaše pokožka přichází do dlouhodobého kontaktu s povlakem na polštář, když spíte každou noc, jeho čistým se vyhnete různým kožním problémům, jako jsou vyrážky, akné nebo svědění.

Mohou také poskytnout pohodlí a zároveň chránit polštáře před špínou, potem a olejem. Mnoho lidí však ignoruje častou výměnu povlaků na polštáře, což může být škodlivé pro zdraví jejich pokožky i pro životnost jejich polštářů.

Zde vám pomůžeme s 5 důvody, proč je pro vás důležité často měnit povlaky na polštáře, aby byl polštář čistý a šetrný k pokožce.

Zabraňuje alergiím

Roztoči, pyl a další alergeny, které způsobují alergie a příznaky astmatu, mohou být uvězněny v povlakech na polštáře. Hromadění těchto alergenů v průběhu času může být nepříjemné a narušovat váš spánek. Týdenní výměna povlaků na polštáře může pomoci udržet vaši postel čistou a bez alergenů a snížit tak pravděpodobnost alergických reakcí.

Poškozuje vaše vlasy

Povlak na polštář může snížit množství vlhkosti ve vlasech a způsobit lámání, nadměrné maštění a lupy. K tomu dochází, protože tření z bavlněného povlaku na polštář oslabuje prameny vlasů. Vlasy se stárnutím lámou, protože jsou jemné a křehké. Aby nedošlo k poškození vlasů, doporučuje se vždy vyměnit povlak na polštář.

Bakterie na vašem polštáři mohou ovlivnit vaši imunitu

Váš imunitní systém může klesnout v důsledku bakterií na povlaku polštářů. Hedvábné povlaky na polštáře se doporučují, protože na nich nemohou růst bakterie a nemohou poškodit váš imunitní systém. Jakákoli bakterie nebo zárodek má potenciál poškodit naši imunitu. Proto je důležité používat povlaky na polštáře, které jsou bezpečné a nepodporují růst bakterií, a dokonce je často vyměňujte.

Zvyšuje pohodlí

K výrobě povlaků na polštáře se používá celá řada látek, jako je bavlna, hedvábí a satén. To, jak každý materiál pomáhá regulovat teplotu, může mít vliv na úroveň pohodlí. Můžete experimentovat s několika látkami a najít tu, která vám bude nejlépe vyhovovat, častým přepínáním povlaků na polštáře, které zajistí příjemný a klidný spánek.

Kontrola akné

Nečistoty, prach a mastnota obličeje se shromažďují na polštáři, který používáte každý den, což může při delším používání způsobit praskliny. Odumřelé kožní buňky, olej a mikroorganismy se mohou na povrchu polštáře hromadit během několika dní.

Váš povlak na polštář zachytí všechny nečistoty, kožní maz a bakterie z vašeho obličeje. Vaše pokožka má během této doby sklon k podráždění a tvorbě akné z povlaku polštáře.

Závěrečné myšlenky

Útulné, čisté a zdravé prostředí pro spánek závisí na různých faktorech; jedním z takových důležitých faktorů je časté vyměňování povlaků na polštáře. Protože čisté a měkké povlaky na polštáře mohou zvýšit pohodlí a dokonce pomoci udržet zdraví pokožky.

Prachoví roztoči nebo štěnice se mohou časem hromadit ve vašich polštářích, podobně jako špína a oleje. Kromě běžného praní můžete použít také chránič polštáře umístěný mezi polštář a povlak na polštář, což může být prospěšné.

Proto, abyste získali ten nejlepší možný spánek, investujte do vysoce kvalitních povlaků na polštáře a často je měňte. Vždy mějte na paměti, že dobrá hygiena je klíčem k udržení zdravotních problémů na uzdě.

Tímto způsobem můžete udržovat svou ložnici čistý a příjemný, což vám usnadní odpočinek a dobrý spánek.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *