Bolí vás svaly po cvičení? 5 jídel pro urychlení regenerace svalů

Úvod

Těžké tréninky jsou nezbytnou součástí vašeho života, pokud rádi chodíte do posilovny každý den, abyste pracovali na svém svalovém rozvoji a získali tonizované tělo. Po každém tréninku a dokonce i před pokračováním druhého dne tréninku musíte odpočívat. Musíte cvičit nějaké cviky na obnovu svalů, protože cvičení značně zatěžuje vaše svaly a odčerpává energii.

Když se svaly po cvičení hojí, začíná skutečná práce. Nejdůležitější je dávat pozor na to, co dáváte do svého těla po intenzivním cvičení.

Tyto potraviny můžete vyzkoušet, aby pomohly s přirozenou regenerací vašich unavených svalů a zvýšily vaši energii namísto používání doplňků nebo konzumace proteinových smoothies.

5 jídel, která musíte zařadit do své každodenní diety:

Tmavá listová zeleň

Většina tmavé listové zeleniny má vysoký obsah vlákniny, železa, hořčíku, draslíku a vápníku. Tyto živiny výrazně zlepšují sílu a hbitost. Regulují metabolismus a pomáhají při regeneraci svalů a obnově síly.

Skutečnost, že tato zelenina je zdravá pro srdce díky nízké hladině cholesterolu, soli a sacharidů, ji dělá ještě úžasnější.

Tmavá listová zelenina zahrnuje zeleninu, jako je špenát, rukola a brokolice.

Přečtěte si také: Nejlepší potraviny, které uvolňují svaly a uvolňují svalové napětí

Paneer

Nejlepším zdrojem syrovátkového proteinu je paneer, protože obsahuje hodně kaseinu. Jíst paneer jako regenerační jídlo nejen zní chutně, ale je také prospěšné, protože kasein umožňuje regeneraci svalů, i když spíte. Jídlo na bázi kaseinu je skvělý nápad mít po namáhavém tréninku, protože zabraňuje degradaci svalů.

Řecký jogurt s granolou a ovocem

Asi 13 gramů bílkovin a dobrých sacharidů obsahuje šálek řeckého jogurtu s několika bobulemi a granolou navrchu.

Borůvky jsou také dobrým zdrojem vitamínů a minerálů, včetně vitamínu C, vitamínu K a manganu, o kterých je známo, že posilují kosti a svaly a zvyšují imunitu.

Podle odborníků jsou bobule skvělým zdrojem antioxidantů, které bojují s volnými radikály a snižují oxidační stres, pokud se necítíte dobře.

Chia semínka

Tato semínka jsou skvělým zdrojem vlákniny, omega-3 mastných kyselin, bílkovin a sacharidů. Navíc jsou výborným zdrojem vitamínů a minerálů, jako je vápník, hořčík a fosfor.

Chia semínka jsou vynikající volbou pro svalovou rehabilitaci, protože jsou plná živin, které vaše svaly potřebují k regeneraci a prospívání. Sportovci, kteří hledají rychlou energii a regeneraci svalů, by je mohli zvážit, protože jsou také snadno stravitelné a vstřebatelné.

Přečtěte si také: Svalové křeče: 8 úžasných potravin, které pomáhají uvolnit svalové napětí

Vejce

Ve vejcích je dostatek bílkovin. Jsou ideálním jídlem pro rychlejší regeneraci svalů, protože jsou nejen skvělým zdrojem bílkovin, ale jsou také bohaté na živiny. Vejce obsahují aminokyseliny, které pomáhají při regeneraci svalové tkáně.

Konzumace vajec je jedním z nejzdravějších způsobů regenerace svalů, protože jde o zdroj bílkovin bohatý na živiny, který také pomáhá nahradit energii, kterou člověk ztrácí při cvičení.

Závěrečné myšlenky

Když jsou svalům podávány správné živiny a je jim poskytnut dostatek času na odpočinek, svaly se zotaví rychleji.

Bolest svalů může být opravdu bolestivé a může trvat déle, než se svaly zotaví, pokud svému tělu neposkytnete zdroje, které potřebuje.

Naštěstí existuje několik jednoduchých strategií, které můžete použít k urychlení hojení svalů, když se cítíte bolest, jako je konzumace výživné stravy. Pokud vás často bolí svaly, zejména po těžkém tréninku, doporučuje se přidat tyto živiny do vaší stravy.

Často kladené otázky (FAQ)

Q1. Které živiny pomáhají opravit poškození svalů?

Ans.
Potraviny bohaté na bílkoviny, protože bílkoviny jsou základními stavebními kameny mnoha tkání ve vašem těle, včetně svalů.
Potraviny bohaté na vlákninu.
Ovoce a zelenina, které jsou bohaté na vitamín C.
Omega-3 mastné kyseliny.

Q2. Jaký nedostatek způsobuje bolesti svalů?

Ans.
Lidé s nedostatkem vitamínu D mají bolesti svalů v různých částech těla.

Q3.Jaký vitamín vám pomáhá rychleji se uzdravit?

Ans.
Kyselina askorbová (AA), jiný název pro vitamín C, je nezbytná pro všechna stádia hojení ran.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *