Bolesti zad a chiropraktická péče

Chiropraktické ošetření je nejoblíbenější alternativou pro lidi trpící bolestmi zad. Počet Američanů, kteří ročně navštíví lékaře chiropraxe, je asi 22 milionů. Tři čtvrtiny z nich, tedy 77 milionů, trpí zraněními zad z různých důvodů, včetně nehod, sportovních zranění a svalové námahy. Častými stížnostmi jsou také bolesti hlavy a krku, nohou a paží.

Kdo může mít prospěch z chiropraktické péče?

Lékaři chiropraxe léčí pacienty pomocí ručních manipulací s páteří a alternativními metodami. Když jsou páteř a další muskuloskeletální struktury těla správně vyrovnány, nastartují se přirozené léčebné schopnosti těla, aniž by bylo nutné podstoupit operaci nebo léčbu drogami. Když kloub ztuhne v důsledku opakovaných nebo traumatických zranění, jako je pád, nebo neustálého stresu, jako je sezení bez náležité podpory, lze s ním manipulovat, aby se obnovila pohyblivost.

Chiropraktik obvykle léčí svaly, nervy, kosti a další měkké tkáně, včetně vazů, chrupavek a šlach, aby zmírnil bolest. Někteří chiropraktici také poskytují konvenční léčbu, jako jsou léky.

Chiropraktik v Redwood City s označením „DC“ má obvykle ukončený přidružený titul a čtyřletý chiropraktický program.

Bolesti zad mohou chiropraktici léčit mnoha způsoby.

V případě bolesti zad mohou chiropraktici provést důkladnou anamnézu, fyzikální vyšetření nebo klinické zobrazovací testy, aby určili nejvhodnější chiropraktickou léčbu.

Lékaři mohou používat kontrolované, náhlé síly k manipulaci s klouby, aby zvýšili rozsah pohybu a efektivitu pohybu jako součást celkového léčebného programu. Chiropraktická péče může také zahrnovat výživové poradenství a cvičení / rehabilitaci. Chiropraktici se svými léčebnými postupy snaží zmírnit bolesti zad, obnovit funkci a předejít zranění.

Jak vám chiropraktická péče prospívá a jak vám škodí?

Instinktivní bolest v dolní části zad způsobená zvedáním těžkých předmětů nebo zdoláváním lze bezpečně a účinně léčit pomocí manipulace s páteří a chiropraktické péče. Chronická bolest přetrvává déle než 6 týdnů, zatímco akutní bolest zad mizí svým vlastním tempem.

Bylo také prokázáno, že chiropraktická léčba je účinná při řešení bolesti krku a necitlivosti. Chronickou artritidu a fibromyalgii lze také léčit pomocí mírného tlaku pedikéry a specialisty na masáže měkkých tkání.

Studie zjistila, že neexistuje žádný důkaz, že pleuroterapie nebo skleroterapie jsou účinné pro léčbu chronické bolesti zad u chiropraktiků, osteopatických lékařů nebo lékařů, bolesti, která se náhle nebo pomalu rozhoří a trvá tři měsíce nebo déle. Očekává se, že zadní vazy budou posíleny injekcemi s anestetiky nebo cukrovou vodou.

U pacientů s křehkými kostmi, sevřením míchy nebo zánětlivou artritidou, stejně jako u těch, kteří užívají léky na trombózu, se za každou cenu vyvarujte manipulace s páteří. Před provedením manipulace s páteří u jedinců s rakovinou v anamnéze by měl být také konzultován lékař.

Před zahájením léčby musí být přesně diagnostikována bolest zad. Kromě vaší současné anamnézy by si chiropraktik měl být vědom všech traumatických/chirurgických zážitků ve vaší minulosti a také vašeho životního stylu. Ve vzácných případech léčba zhoršila prasklou nebo vykloubenou ploténku nebo poškození míchy v důsledku manipulace s krkem. Před použitím masážní terapie nebo jiných možností zmírnění bolesti se poraďte se svým lékařem, abyste se ujistili, že jsou vhodné pro váš stav.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *