Bohaté výhody vitamínů B

Zažeňte nadýmání, podpořte výkon mozku a zamávejte na sbohem stresu s bohatými výhodami lipozomálních vitamínů B.

Když se procházíte uličkami s doplňky ve vašem místním obchodě se zdravou výživou, pravděpodobně najdete řadu vitamínů B, které se pohodlně usazují mezi různými produkty doporučenými pro zvýšení energie.

Mohlo by vám být odpuštěno, že si myslíte, že to je vše, k čemu jsou dobré, ale ve skutečnosti poskytují obrovskou škálu zdravotních výhod.

Kromě toho, že pomáhají tělu přeměňovat palivo na energii, hrají také hlavní roli v řadě dalších základních funkcí. Vitamíny B-komplexu jsou životně důležité pro to, aby pomohly vašemu tělu efektivně využívat tuky a bílkoviny a také aby vaše trávení, srdce, kůže, klouby a nervový systém byly zdravé a plně funkční.

B pro odstranění nadýmání!

Kombinované úsilí vitamínů B pomáhá udržovat trávicí systém v chodu a efektivně. Vitamin B3 (niacin) je například nezbytný pro metabolismus potravy, tvorbu žaludeční šťávy a vylučování žluči, která je skutečně důležitá pro trávení tuků. Nedostatek může způsobit průjem, poruchy trávení a špatnou chuť k jídlu.

Vitamin B1 (thiamin) se také podílí na tvorbě žaludeční kyseliny a svalového tonusu ve střevech. Nízká žaludeční kyselina může vést k nepříjemnému nadýmání, větrům a špatnému vyprazdňování. Vitamin B2 (riboflavin) posiluje sliznice ve střevě, zatímco vitamin B5 (kyselina pantotenová) pomáhá udržovat střeva v pohybu.

A konečně vitamín B12 (methylkobalamin a kobalamin) je důležitý pro stavbu nervové tkáně. Nedostatek tohoto vitaminu B by omezil přenos zpráv do gastrointestinálního systému, což by mohlo ohrozit vaše trávení a vést k zácpě a střevním nepravidelnostem.

B pro sílu mozku!

Když se zamyslíte nad mnoha funkcemi, které musí mozek vykonávat, není divu, že k udržení jeho špičkové kondice je zapotřebí celá řada vitamínů B.

Udržení kognitivních funkcí, motivace a nálady, stejně jako snížení pravděpodobnosti onemocnění Alzheimerovou chorobou, vyžaduje dobrou směs vitaminu B6 (pyridoxin), B12, B3, B1 a kyseliny listové. Pokrok ve výzkumu zjistil, že tyto konkrétní vitamíny B jsou klíčem ke zpomalení rychlosti kognitivního poklesu a prevenci deprese.

Studie prokázaly, že zdraví a funkce neurotransmiterů jsou závislé na vitaminu B12, který zachovává myelinovou pochvu kolem nervů. Jakmile se toto zmenší, váš nervový systém není schopen odesílat a přijímat zprávu tak efektivně – v důsledku toho trpí koncentrace, paměť a motorické dovednosti.

Váš mozek je závislý na glukóze (jeho preferované palivo), která pochází z metabolismu sacharidů, což je přeměna, kterou umožňuje thiamin. Těžký nedostatek thiaminu může vést k duševnímu zmatku, špatné paměti a depresi.

Kyselina listová může také hrát roli ve špatné náladě, protože studie zjistily, že jedinci trpící depresí mají v těle nízké hladiny folátu.

B je pro tlukoucí srdce!

Kardiovaskulární onemocnění srdce je ojediněle nejčastější příčinou úmrtí před dosažením věku 65 let. Není tedy divu, že zdraví našeho srdce nás s přibývajícím věkem znepokojuje. Jak tedy mohou vitamíny B pomoci?

Výzkumy stále častěji zjišťují, že vysoké hladiny homocysteinu v plazmě jsou důležitým ukazatelem rizika kardiovaskulárních onemocnění. Udržování zdravých hladin homocysteinu je zásadní pro snížení těchto rizik.

Koncentrace homocysteinu jsou do značné míry určeny hladinami vitamínů B v těle (B6, B12 a kyseliny listové). Kromě toho se předpokládá, že vitamín B5 snižuje tuky v krvi, pomáhá snižovat LDL (špatný) cholesterol a zvyšuje HDL (dobrý) cholesterol.

Bylo také zjištěno, že vitamín B3 zvyšuje HDL cholesterol, čímž snižuje riziko aterosklerózy (kornatění tepen), která může vést k infarktu.

B pro vyrovnávání stresu

Vitamíny B jsou životně důležité kofaktory pro specifické enzymy, které se podílejí na produkci hormonů nadledvin. Tyto hormony regulují mnoho procesů ve vašem těle a pomáhají vám adaptovat se na stres a vyrovnat se s úzkostí.

Vaše reakce nadledvin na stres způsobuje zrychlení metabolismu vašich buněk, čímž se zvyšuje množství potřebných živin, což může vést k nedostatkům. Podle výzkumu chronický stres vyčerpává vitamín B6, takže suplementace k udržení zdravé hladiny by mohla být terapeuticky nápomocná.

Nezapomínejme však ani na ostatní vitamíny skupiny B. Každý z osmi vitamínů B, které se nacházejí ve složení doplňku B komplexu, hraje zásadní roli při podpoře funkce nadledvin a je stejně důležitý při usnadňování vhodné reakce na stres.

B3, B5 a B6 se využívají k produkci hormonů, zatímco všechny ostatní vitamíny B pomáhají vytvářet energii. Jako skupina pracující společně jsou mnohem účinnější než jednotlivé vitamíny B samotné.

B pro ohýbání a protahování!

Výzkum ukázal, že vitamín B3 může mít protizánětlivé vlastnosti, které by mohly nabídnout ochranu proti artritickým symptomům a potřebě farmaceutických protizánětlivých léků.

Kromě toho může vitamin B5 pomoci pacientům s revmatoidní artritidou, protože bylo zjištěno, že tito jedinci mají nižší hladiny tohoto vitaminu B v krvi než zdraví lidé.

Vědci zjistili, že čím nižší hladiny B5, tím extrémnější byly příznaky. Další studie ukázaly, že vitamín B5 může zlepšit ranní ztuhlost a bolest spojenou s revmatoidní artritidou.

B pro jasnější vizi!

Postupem času se může zdravotní stav očí zhoršit a někteří lidé mají krátkozrakost a jiní šedý zákal nebo věkem podmíněnou makulární degeneraci (AMD), která může vést ke slepotě. Naštěstí vitamín B2 (Riboflavin) funguje v tandemu s dalšími živinami a pomáhá udržovat normální jasné vidění.

Pokusy na zvířatech ukazují, že u potkanů ​​krmených stravou s nedostatkem riboflavinu se vyvinul šedý zákal a další studie vedly některé výzkumníky k závěru, že nedostatek riboflavinu může také přispívat k šerosleposti.

Velká australská studie zjistila, že muži a ženy ve věku 49 let a starší s vyšším příjmem riboflavinu měli o 50 % nižší pravděpodobnost vzniku šedého zákalu souvisejícího s věkem.

Další vitamíny B byly také navrženy jako nezbytné pro podporu zdraví očí. Výsledky jedné zvláště rozsáhlé studie zjistily, že ženy užívající denně kombinaci kyseliny listové, vitamínu B12 a vitamínu B6 měly snížené riziko rozvoje AMD.

Pokud tedy chcete zahnat nadýmání, zvýšit výkon svého mozku, vyrovnat stres a užít si jasnější vidění, pak jsou vitamíny Liposomal B rozhodně tam, kde to je!

Prémiový lipozomální doplněk, jako je Altrient Vitamin B a Mineral Complex, dodává všechny základní vitaminy B a minerály včetně zinku, selenu a chrómu pro další přínos.

Pokročilá lipozomální technologie, kterou Altrient používá, zajišťuje maximální absorpci, takže si můžete být jisti, že se živiny dostanou do vašich buněk tam, kde je nejvíce potřebujete.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *