Běžná opatření, jak se vyhnout kardiovaskulárním onemocněním

Úvod

Své srdce často přehlížíme, od odmítání běžného nepohodlí na hrudi jako malého gastrointestinálního problému až po přehlížení přetrvávající bolesti na hrudi. Jeden z primárních tělesných orgánů trpí poškozením především v důsledku našeho vlastního nezdravého životního stylu. Srdeční onemocnění nebo kardiovaskulární onemocnění a mrtvice jsou hlavními příčinami úmrtí na celém světě.

Nedostatek odhodlání vést zdravý životní styl srdce je jednou z hlavních příčin těchto důsledků. Jste zodpovědní za udržování zdravého životního stylu, který je také vaší nejlepší obranou proti srdečním chorobám a mrtvici.

Všechny ovlivnitelné rizikové faktory srdečních onemocnění, srdečních infarktů a mrtvice lze snížit dodržováním níže uvedených jednoduchých doporučení.

8 zásadních doporučení, jak udržet srdeční choroby na uzdě

Udržujte zdravý krevní tlak

Již dlouho je známo, že kardiovaskulární problémy mohou být způsobeny vysokým krevním tlakem. Osvojením si návyků, jako je vaření s menším množstvím oleje nebo časté cvičení, můžete kontrolovat svůj krevní tlak. Aby bylo možné krevní tlak regulovat a kontrolovat, měl by každý podstupovat pravidelné kontroly.

Dodržujte zdravou stravu

Zelená zelenina a některé ovoce patří mezi potraviny, které prokazatelně předcházejí kardiovaskulárním poruchám. Abyste udrželi své zdraví pod kontrolou, zařaďte tyto potraviny do svých pravidelných jídel. Zdravá strava je nezbytná a je třeba se vyhnout stravování na místech, kde se při vaření často používá zpracovaný olej.

Dbejte na pravidelné cvičení

Pravidelné cvičení má řadu výhod, jako je snížení krevního tlaku a hladiny cholesterolu a pomoc při udržování zdravé hmotnosti. Kromě toho posiluje srdce a zlepšuje průtok krve tělem. Každá z těchto výhod do značné míry pomáhá v prevenci kardiovaskulárních poruch.

Snížení stresu

S naším rychlým životním stylem se stres stal jednou z hlavních příčin kardiovaskulárních onemocnění v současném světě. Abychom si udrželi vynikající zdraví a minimalizovali riziko srdečních onemocnění, je klíčové udržet hladinu stresu pod kontrolou. Kromě zvýšení rizika srdečních onemocnění vede stres také ke strategiím zvládání, jako je záchvatovité přejídání, kouření nebo nadměrné pití.

Dostatečně se vyspat

Nedostatek spánku zvyšuje riziko kardiovaskulárních poruch, jako je vysoký krevní tlak, obezita a cukrovka. Pro zdravý život a snížení rizika kardiovaskulárních onemocnění je vyžadováno minimálně 7 hodin spánku každou noc.

Omezte hladinu triglyceridů a cholesterolu

Cholesterol byl dlouho spojován s arteriální okluzí, ischemickou chorobou srdeční a srdečními záchvaty. Chcete-li zastavit zvyšování hladiny cholesterolu, je důležité upravit životní styl a v případě potřeby užívat léky. Triglyceridy, jiný typ krevního tuku, mohou zvýšit riziko onemocnění koronárních tepen, zejména u žen.

Kontrolujte svůj diabetes

Diabetes je spojován s vysokou hladinou cukru v krvi, která poškozuje krevní cévy a nervy, které regulují srdce a krevní cévy. Riziko rozvoje diabetické srdeční choroby se zvyšuje s cukrovkou. Lidé musí dostat a Diabetický screening. Pokud skutečně mají cukrovku, je bezpodmínečně nutné upravit životní styl a možná dokonce užívat léky k léčbě nemoci.

Mějte aspirin v peněžence

Vždy mějte Tab Aspirin 300 mg nebo podle předpisu lékaře v kapse nebo peněžence a vezměte si jeden, jakmile pocítíte náhlé akutní nepříjemné pocity na hrudi, které vyzařují do krku nebo levé paže. Nezanedbávejte bolest na hrudi jako gastritidu. Posuzujte a vyhodnocujte pečlivě, protože na tom závisí váš život.

Závěrečné myšlenky

Kardiovaskulární onemocnění se postupem času stala hlavní příčinou úmrtí v Indii.

Vedením zdravého života, dodržováním zdravé výživy a dostatkem pohybu lze preventivní opatření přijmout v dostatečném předstihu.

Výše uvedená doporučení vám mohou pomoci udržet vaše srdce zdravé a aktivní. Udělejte preventivní opatření v rané fázi, abyste se v budoucnu vyhnuli velkým neúspěchům.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a k udržení různých onemocnění na uzdě.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *