Ashwagandha a její výhody

Úvod

Základní bylina v ájurvédském lékařském systému je ashwagandha. Je také známý jako zimní třešeň nebo indický ženšen. Bylina je známá jako Ashwagandha pro svůj výrazný kořen, který voní jako koňský pot.

Jednou z nejdůležitějších bylin ájurvédy, tradiční alternativní medicíny založené na indické víře o přírodním léčení, je ashwagandha.

Je to kvetoucí rostlina, která se po generace používá jako tradiční bylina k léčbě různých onemocnění, jako je únava, poruchy štítné žlázy, artritida, špatný spánek a menstruační problémy. Ashwagandha podporuje rozvoj imunitního systému a zabraňuje rozvoji zánětlivých onemocnění štítné žlázy, jako je Hashimotova tyreoiditida.

Zdravotní přínosy Ashwagandhy

Ashwagandha pro diabetes

Ashwagandha může pomoci diabetikům řídit hladinu cukru v krvi zvýšením produkce inzulínu a zvýšením citlivosti na inzulín.

Podle studií ashwagandha snižuje inzulinovou rezistenci v buňkách. To zvyšuje schopnost buněk využívat glukózu a zlepšuje jejich citlivost na inzulín. Ashwagandha navíc chrání a znásobuje počet buněk, které produkují inzulín, čímž zvyšuje množství vylučovaného inzulínu. Jejich kombinace snižuje riziko vzniku cukrovky.

Ashwagandha na artritidu

Ashwagandha je účinná při léčbě bolesti při artritidě. Je možné, že ashwagandha zmírní artritické potíže. Výzkum ukazuje, že Ashwagandha má analgetické vlastnosti. Withaferin A, který snižuje tvorbu mediátorů bolesti, jako jsou prostaglandiny, se nachází v kořenech a listech Ashwagandha. To snižuje zánět a otok způsobený artritidou.

Ashwagandha pro štítnou žlázu

Dvě nejčastější hormonální onemocnění, která jsou důsledkem dysfunkce štítné žlázy, jsou hypertyreóza a hypotyreóza. Únava, rychlý nárůst nebo ztráta hmotnosti, vypadávání vlasů, oteklé oči, změny nálad, deprese, nepravidelná menstruace a dokonce neplodnost jsou některé z příznaků těchto onemocnění. Zatímco perorální léky se obvykle používají k léčbě problémů se štítnou žlázou, silná bylina známá jako ashwagandha se stala populární jako léčba štítné žlázy.

Ashwagandha pomáhá zvýšit hladiny hormonů štítné žlázy snížením kortizolu (stresového hormonu) a stimuluje endokrinní systém, čímž zlepšuje hladiny hormonů štítné žlázy. Uvádí se také, že snižuje hladinu cholesterolu u lidí s hypotyreózou a normalizuje biomarkery štítné žlázy.

Ashwagandha na vysoký krevní tlak

Nejlepší způsob, jak snížit krevní tlak, je snížit stres a ashwagandha je na to nejlepší bylina. Tato známá ajurvédská bylina má spoustu adaptogenů, které mají uklidňující účinek na mysl a pomáhají zvládat stres a úzkost. Kromě toho může podporovat silnější imunitní systém. Pro udržení normální hladiny krevního tlaku smíchejte 1 čajovou lžičku prášku ashwagandha se sklenicí teplé vody a vypijte ji brzy ráno na lačný žaludek.

Ashwagandha pro poruchy spánku

Ano, ashwagandha je považována za prospěšnou pro nespavost a další stavy související se spánkem. Namísto toho, aby ashwagandha působila jako sedativum, pomáhá uklidnit nervový systém, což zase pomáhá tělu usnout. Jako bylina zlepšuje ashwagandha schopnost člověka zvládat nespavost způsobenou stresem. Uvolňování adrenokortikotropního hormonu (ACTH) se zvyšuje stresem, což zvyšuje hladinu kortizolu v těle.

Závěrečné myšlenky

Ashwagandha je k dispozici v mnoha různých formách. Gumičky, kapsle, kapky a prášky, které můžete přimíchat do nápojů.

Jedna pilulka nebo kapsle ashwagandha, užívaná dvakrát denně s teplou vodou nebo mlékem, nabízí řadu pozitivních účinků. Doporučuje se také, aby člověk zahrnul do stravy hodně zdravých tuků, bílkovin, vlákniny a antioxidantů, než začne s jakýmkoli bylinným doplňkem.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a udržení řady onemocnění na uzdě.

FAQ (často kladené otázky

Otázka Způsobuje ashwagandha přibírání na váze?

Ashwagandha pomáhá při snižování svalové hmotnosti související se stresem. Nezpůsobuje však přibírání na váze.

Otázka Je ashwagandha dobrá na břišní tuk?

Pomáhá nejen při hubnutí, ale nabízí i řadu zdravotních výhod. Jako přírodní antioxidant zlepšuje ashwagandha celkové zdraví.

Otázka: Rozjasňuje ashwagandha pleť?

Antioxidanty v ashwagandha bojují s volnými radikály, abyste vypadali a cítili se mladistvě. Při místní aplikaci na pokožku zklidňuje pokožku, činí ji zářivější a zvyšuje buněčnou energii pokožky.

Otázka: Co dělá ashwagandha s vaším obličejem?

Silný obsah antioxidantů Ashwagandha pomáhá v boji proti známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky, jemné linky, skvrny a tmavé skvrny. Jeho schopnost vyhlazovat vrásky posiluje pleť a dodává jí mladistvý vzhled.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *