Artritida – Glutathion na záchranu!

Glutathion není příliš známý, ale je to životně důležitá živina, pokud chcete vést aktivní život se zdravými klouby.

Jako populace nyní žijeme déle než kdy jindy, takže žít zdravěji je velký problém. Podniknout kroky k lepší budoucnosti znamená postarat se o své klouby a kosti a najít způsoby, jak bojovat s ranými příznaky artritidy, je nezbytné, pokud chcete zůstat na své pohyblivosti a flexibilitě.

Zde je několik užitečných návrhů na přírodní stravu, životní styl a doplňky, které vám pomohou chránit vaše zdraví a dlouhověkost.

Pochopení artritidy

Národní týden artritidy je v plném proudu a jeho cílem je pomoci zvýšit povědomí o běžném onemocnění, které postihuje více než 120 milionů lidí jen v EU.

Existovalo více než 100 různých typů artritidy, z nichž nejčastější byly:

  • osteoartróza (opotřebení kloubů)
  • revmatoidní artritida (autoimunitní stav, kdy imunitní systém napadá kloubní tkáň)
  • dna, kdy se v kloubní tkáni tvoří krystaly, které způsobují bolest a zánět

Všechny tyto kloubní stavy způsobují bolest a zánět, přičemž klouby způsobují bolestivý pohyb a ztěžují cvičení.

Zkoumání přírodních způsobů, jak zmírnit bolest a snížit zánět, jsou nezbytnými kroky při zvládání vašich artritických příznaků.

Holá fakta o osteoartróze

Příznaky osteoartrózy zahrnují zánět a bolest v okolí kloubu, poškození chrupavky způsobující ztuhlost, zablokování a tření v kloubu. Osteoartritida zahrnuje rozpad a postupnou ztrátu chrupavky v kloubu.

Když chrupavka degeneruje, dochází ke tření a opotřebení kostí, což vede k bolestivým a bolavým kloubům. Tento vysilující stav může mít za následek vážně omezenou pohyblivost, zejména v hlavních kloubech nesoucích váhu, jako jsou kyčle a kolena.

Vitamin C pro zklidnění zánětu kloubů

Jedním z pevných doplňku, který stojí za to užívat při osteoartróze, je vitamín C, protože tato živina pomáhá chránit synoviální tekutinu nacházející se v chrupavce, která funguje jako tlumič kloubních prostor.

Vitamin C také pomáhá odstranit oxidační stres způsobený molekulami volných radikálů, které vznikají během přirozeného zánětlivého procesu. Pokud nejsou tyto volné radikály ponechány bez kontroly, mohou ve skutečnosti více poškodit chrupavku a okolní kloubní tkáň, což zvyšuje bolest a zánět, což je důvod, proč lidé s artritidou často trpí trvalými otoky, bolestmi a záněty.

Vitamin C pomáhá tento cyklus přerušit a podporuje přirozené hojení. Problém mnoha forem doplňků vitaminu C (často těch levnějších) je ten, že užívání vysokých dávek často vyvolává žaludeční nevolnosti a rýmu.

Jedním ze způsobů, jak to obejít, je hledat lipozomální formu vitamínu C, jako je Altrient C, která nezpůsobuje žaludeční nevolnosti, protože se rychleji vstřebává. To je mnohem účinnější, takže nemusíte požívat tak vysokou dávku.

Zaměřeno na revmatoidní artritidu

Revmatoidní artritida je druhou nejčastější formou artritidy a je třikrát pravděpodobnější, že postihuje ženy než muže.

Revmatoidní artritida je autoimunitní onemocnění, což znamená, že vaše vlastní imunitní buňky jsou zmatené a napadají synoviální membránu, která se nachází kolem vaší chrupavky, takže se vaše klouby stávají místem, kde dochází k neustálému zánětu, který nakonec vede k poškození chrupavky, destrukci a deformaci kloubů.

Boj s artritidou – Glutathion k záchraně

S přibývajícím věkem existují určité vitamíny a minerály, kterých přirozeně potřebujeme více, a glutathion je jednou z živin, o které byste si určitě chtěli uvědomit, pokud trpíte revmatoidní artritidou.

Glutathion je v těle nejhojnější přírodní antioxidant, který posiluje imunitní systém a pomáhá vyrovnávat fyzické účinky a problémy stárnutí.

Bohužel, naše hladiny glutathionu se s přibývajícím věkem rychle vyčerpávají, což vede k hromadění volných radikálů a zánětu v našich buňkách. Adekvátní hladiny glutathionu jsou potřebné k tomu, aby pomohly imunitnímu systému bojovat s poškozením volnými radikály, infekcí a nemocí.

Glutathion si skutečně přijde na své jako vynikající doplněk při revmatoidní artritidě se svou schopností pomáhat dešifrovat a regulovat imunitní buňky, čímž jim brání v napadání vašich vlastních tělesných tkání a buněk a převádí jejich zdroje, aby mohli pokračovat ve své skutečné práci v boji proti infekcím.

To vytváří okno pro usazení zánětu v kloubních prostorech a pro hojení.

Udržování pružných kloubů

Přestože je artritida progresivní degenerativní onemocnění, správnými změnami stravy a životního stylu as přidaným bonusem správných doplňků výživy můžete pomoci zmírnit příznaky, snížit rozpad chrupavky a mnohem lépe zvládat bolest a zánět.

Udržování zdravé hmotnosti také pomáhá zajistit, že oslabené klouby nebudou zbytečně zatěžovány a spíše jemné než nárazové cvičení může pomoci udržet klouby v pohybu.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *