Ájurvédské produkty a jak mohou prospět vašemu zdraví

Je považována za „sesterskou vědu“ jógy a starověkou vědu, která je holistická. Ájurvéda jako starověká věda stará více než 5000 let se zaměřuje na vaši psychickou a fyzickou pohodu. Věříme, že jídlo ovlivňuje naši celkovou pohodu a může nás učinit šťastnými nebo nešťastnými. To, zda jsme energičtí a energičtí, přímo závisí na tom, co jíme. Sattvické přístupy jsou jako takové uznávány.

S těmito bylinami je spojeno několik zdravotních výhod. Některé z výhod zahrnují:

1) Prevence (preventivní péče): Západní medicína soustředí většinu svého času na léčbu nemocí. Zatímco západní medicína se snaží držet krok s tradiční ajurvédskou medicínou, praktici mají nástroje k udržení zdraví po tisíce let. Přizpůsobení naší stravy a životního stylu tak, aby odpovídaly našim individuálním konstitucím, je nezbytné pro udržení zdravé rovnováhy v nás samých. Udržování dobrého zdraví je prvním krokem v prevenci nemocí.

2) Detoxikujte své tělo – Jíme jídlo, abychom žili. Kdykoli tělo nejí, cítí se slabé a vyčerpané. K detoxikaci nemusíte chodit na syrovou stravu nebo jíst pouze ekologicky pěstované potraviny. V procesu detoxikace se z těla odstraňují škodlivé toxiny. Pokud se nám nepodaří odstranit odpad včas, naše těla se nahromadí toxickým materiálem. Abyste zůstali na správné cestě, musíte si vytvořit i tyto návyky. Byliny používané v ajurvédě také usnadňují očistu celého těla a podporují zdravé trávení. Všechny nečistoty jsou odstraněny v Panchakarmě. Masážní a ájurvédské oleje jsou účinné při odstraňování těchto nečistot.

3) Hormonální rovnováha – Ájurvéda reguluje hormony, což podporuje zdravý menstruační cyklus a těhotenství. Předmět studie v roce 2010 zkoumal účinnost esenciálních olejů při vyrovnávání hormonů. Terapeutické vlastnosti ajurvédy působí v boji proti hormonální nerovnováze ve všech jejích projevech.

4) Snižuje stres– To, jak se cítíte, závisí na tom, co jíte. Špatně fungující trávicí systém vás zanechá unavený a nepohodlný, což nepříznivě ovlivňuje váš výkon a to, jak se cítíte. Přidáním stravy přizpůsobené vašim potřebám můžete zlepšit své tělo i mysl. Protože Ayurveda Produkte Schweiz podporuje meditaci, snižuje také stres obecně.

5) Krásná pleť- Zdravá pleť může být velmi atraktivní. Používáním agresivních chemikálií v produktech péče o pleť můžeme způsobit poškození naší pokožky a zároveň maskovat škody, které jsme způsobili.

Abychom mohli lépe pečovat o naši pokožku, měli bychom nejprve porozumět své pleti. Starověké přírodní ošetření pro váš typ pleti, které podpoří zdravou, krásnou pleť a vyrovná tyto vlastnosti, lze nalézt, pokud tyto vlastnosti znáte. Dodržování těchto ajurvédských praktik bude mít za následek přirozeně vyváženou pleť a vyvážené tělo, které je zdravější.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *