9 úžasných výhod pití guavového džusu, které musíte znát!

Úvod

Copak jsme si všichni nevychutnali guavy na talíři s chaat masalou posypanou navrchu? Nic se nevyrovná dekadentní šťávě, džemům, želé a murabbě prosycené návykovou silně sladkou vůní. Bezesporu je to ovoce, které si naše babičky vždy dostatečně pochvalovaly. Vnitřek guavy je nabitý drobnými, pevnými semínky, kvůli kterým je někdy obtížné je pořádně rozžvýkat, takže šťáva z guavy je lepší a pohodlnější možností, jak tyto živiny a minerály přijmout.

Guava byla uznána jako jedno ze super ovoce pro své četné zdravotní výhody a výraznou chuť a vůni. Je to opravdu výživná elektrárna. Tato nenáročná ovocná šťáva má neuvěřitelně vysoký obsah antioxidantů, které jsou dobré pro pokožku, vitamínu C a lykopenu. Kvajáva také obsahuje hodně manganu, který pomáhá tělu vstřebávat další základní prvky z potravy.

Přečtěte si více, abyste věděli o zdravotních výhodách a nutričních výhodách šťávy z guavy.

Nutriční hodnota šťávy z guavy:

Výhody šťávy z guavy nejsou skryté. Takto vypadají hodnoty živin –

Složky živin Hodnota/100 g
Energie 56 kcal
Uhlohydrát 14 g
Cukr 13 g
Vláknina 0,5 g
Sodík 12 mg
Vitamín C 24,0 mg

9 výhod pití guavového džusu

Zdravé pro srdce

Kolísání krevního tlaku je způsobeno nerovnováhou hladin sodíku a draslíku. Jednou z výhod šťávy z guavy je, že vyrovnává sodík a draslík úrovně k ovládání krevní tlak. Pomáhá také kontrolovat hladinu cholesterolu v krvi, což je klíčové pro udržení zdravého srdce.

Pomáhá při trávení

Kvajáva jsou bohaté na vlákninu, jednu z nejvýznamnějších živin. Vláknina napomáhá zdravému fungování trávicího systému a pomáhá zmírňovat příznaky zácpy. Antibakteriální vlastnosti guavové šťávy také pomáhají při příznacích úplavice resp průjem. Ovoce guava byste měli konzumovat denně, abyste získali všechny výhody jeho živin.

Udržuje zdraví ústní dutiny

Zařaďte ovoce do svého jídelníčku pro skutečné výhody šťávy z guavy, ale můžete také velmi profitovat z jeho listů. Jednou z výhod šťávy z listů guavy je, že podporuje orální zdraví předcházením problémům, které vedou k nepříjemnému zápachu z úst.

Funguje dobře jako léčba bolestí zubů, vředů v ústech a oteklých dásní. Antioxidační vlastnosti guavy jsou užitečné při léčbě bolestí zubů.

Čtěte také: Zdravé výhody rajčatové šťávy

Kontroluje hladinu cukru v krvi

Jednou z hlavních výhod pití šťávy z guavy je, že pomáhá při kontrole hladiny cukru v krvi. Kvajáva je nutností pro diabetiky, protože její nízký glykemický index umožňuje absorbovat přebytečný cukr.

Účinně kontroluje hladinu draslíku v těle, který je nezbytný pro zdravé srdce.

Omlazení pleti

Šťáva z guavy je neuvěřitelně bohatá na vitamíny, minerály a prvky, které podporují obnovu pokožky a udržují ji zářivou. Antioxidační vlastnosti guavy zabraňují stárnutí pokožky tím, že potlačují volné radikály. Mezi jeho zdravotní výhody patří také zlepšení zářivosti a sjednocení tónu pleti.

Pomáhá při vývoji plodu

Šťáva z guavy obsahuje kyselinu listovou a vitamín B9, které jsou oba vhodné pro těhotné ženy, protože podporují správný růst plodu. Jejich přítomnost chrání kojence před neurologickými problémy.

Šťáva z guavy navíc splňuje denní potřeby těhotných žen na životně důležité vitamíny a minerály. Chcete-li být v bezpečí, zeptejte se lékaře před konzumací guavy v jakékoli formě, protože může příležitostně způsobit těhotným ženám plynatost, plynatost a bolesti žaludku.

Dobré pro zdraví očí

Kvajáva mají vysoký obsah vitamínu A, který je nezbytný pro udržení zdraví očí, protože pomáhá při prevenci šedý zákal a makulární degenerace. Navíc pomáhá chránit oční buňky a zastavuje buněčné stárnutí. Jednou z nejdůležitějších výhod konzumace šťávy z guavy je zlepšení zdraví očí.

Čtěte také: Tipy pro péči o zrak pro seniory

Podporuje hubnutí

Kvajávová šťáva vám pomůže zůstat ve formě a udržet si zdravou váhu, aniž byste se ochudili o potřebné vitamíny, vlákninu a bílkoviny. Udrží vás spokojenou na delší dobu a sníží chutě mezi jídly, proto má zdravotní výhody.

Chcete-li poradit, kolik šťávy konzumovat, promluvte si s dietologem, protože vysoký obsah cukru může způsobit, že přiberete (v některých případech).

Nejlepší lék na rýmu a kašel

Tento nápoj bohatý na vitamín C vám může pomoci bojovat proti sezónní chřipce, nachlazení a kašli. Šťáva z guavy pomáhá při odstraňování hlenu, který brání toku slin a kyslíku z dýchacího systému, stejně jako choroboplodných zárodků a virů. Jako adstringent zabraňuje růstu bakterií a zmírňuje přetížení plic.

Ačkoli má šťáva několik zdravotních výhod, riskujete, že dostanete bolest v krku, pokud se napijete vody ihned po konzumaci ovoce nebo vypití šťávy.

Závěrečné myšlenky

Guava šťáva je fantastický nápoj, protože bylo prokázáno, že nejvíce zlepšuje celkové zdraví těla. Zdravotních výhod šťávy z guavy je nespočet, od posílení imunity až po poskytnutí okamžité energie při zklidnění nervů a svalů.

Tajemstvím dobrého zdraví je mít zdravá střeva a šťáva z guavy vám může pomoci udržet zdraví střev tím, že zabrání trávicím onemocněním. Nyní, když jste si vědomi výhod jeho šťávy, na co ještě čekáte? Rozhodněte se a zařaďte šťávu z guavy do svého pravidelného wellness režimu.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *