8 kroků k nejlepšímu pobytu ve stylu regeneračního ústupu

Cestovní karanténa po prázdninách vyvolala u některých z nás pocit, že pobyt je bezpečnou volbou pro léto 2020, ale to nemusí být nutně špatná zpráva. Nutriční terapeutka Jackie Newson navrhuje způsoby, jak využít příležitosti omladit, rozhýbat a hýčkat své tělo domácím lázeňským pobytem ve stylu ústupu.

Pokud byly vaše původní plány odletět někam do exotiky na lázeňskou dovolenou nebo se objednat do ústraní, pravděpodobně máte pár nápadů, čeho byste chtěli během svého zdravého pobytu dosáhnout. Možná se chystáte dokončit detoxikační dietu, zaměřit se na fitness a pravidelné lekce cvičení nebo si dokonce dopřát pár kosmetických procedur. Takže, kdo by řekl, že si nemůžete všechny tyto věci zorganizovat sami a užít si báječnou lázeňskou dovolenou v pohodlí svého domova. Získáte všechny výhody za zlomek ceny a bez stresu z dlouhého cestování.

Zde je několik nápadů, jak začít:

1. Restorativní jóga

Není žádným překvapením, že většina zdravotních pobytů zahrnuje plný rozvrh lekcí jógy, protože tato tradiční indická forma cvičení v kombinaci s dýcháním je hluboce regenerační disciplína. Jóga má obrovské výhody pro celé tělo a lze ji snadno přizpůsobit vašim vlastním schopnostem. Abychom vám pomohli začít, existuje spousta bezplatných online relací od začátečníků po pokročilé. Pokud si na začátku a na konci dne naplánujete krátké sezení, můžete se na konci týdne cítit mnohem více soustředění a v pohodě.

Jaké jsou výhody jógy?

Podle výzkumů jsou terapeutické účinky jógy četné1. Jednou z méně známých výhod jógy je to, že v kombinaci se standardními léčebnými postupy podporuje zotavení ze závislosti2. Mezi obecnější výhody, se kterými může jóga pomoci, patří:

 • flexibilita
 • svalovou sílu
 • kardiovaskulární funkce
 • Deprese
 • stres
 • chronická bolest
 • spát
 • úzkost

2. Kardio výzva

Pokud vám nedostatek prostoru nebo motivace způsobil, že se nemůžete prosadit přes uzamčení, nyní, když jsou parky a pláže opět otevřené, neexistuje žádná omluva pro přeskočení příležitosti k pravidelnému cvičení. Nastavte si malou kardio výzvu, pro začátek to nemusí být příliš namáhavé, můžete jednoduše naskočit na kolo a začít na kole svou cestu do fitness.

Vlády v celé Evropě dělají vše, co mohou, aby podpořily cyklistiku, nejen pro kondici, ale také pro zlepšení kvality ovzduší. To zahrnuje financování elektrických kol, díky nimž je jízda na kole do náročných kopců mnohem méně namáhavá a skvělý způsob, jak podpořit kardio fitness. Když se tedy vrátíte do práce, pokud dojíždíte do města, elektrokolo by mohlo být novou možností, jak zkrátit dobu cesty, ušetřit peníze na cestování a nadále přispívat ke své kondici. Nejen, že se skvěle procvičují vaše svaly, ale také děláte něco pro životní prostředí.

3. Jděte na místní pro vlasy a krásu

Vyhraďte si nějaký čas v rozvrhu pobytových pobytů na nějaké kosmetické procedury. Obličeje mohou být v některých zemích stále zakázány kvůli omezením COVID, ale existuje spousta dalších možností pro hýčkání od hlavy až k patě. To, že neodejdete do zahraničí, znamená, že byste mohli podpořit některé své místní podniky, které se během blokování mohly potýkat s problémy. Zamíříte-li do salonu a rozmotáte zatuhlé vlasy pomocí hydratační masky na vlasy, střih a styling, po kterém následuje manikúra a pedikúra, ve vás může zanechat pocit obnovené a osvěžené.

4. Relaxační masáž

Zintenzivnění lekcí jógy a cvičení během vašeho zdravého týdne doma vás může v polovině týdne nechat bolet svaly. Aby vám to nebránilo v dosahování cílů, které jste si stanovili, je dobré si dopřát jednu nebo dvě masáže, které vám pomohou uvolnit napětí z těla. Studie ukazují, že masážní terapie může významně pomoci snížit úzkost a depresi3. A co víc, masáž může pomoci vyrovnat krevní tlak a zmírnit stres4. Se vším, co se letos stalo, rozhodně stojí za to zařadit relaxační terapii na seznam domácích lázní.

5. Aromaterapeutické oleje

Aromaterapie existuje již více než 5000 let a využívá esenciální oleje k obnovení rovnováhy. Důkazy naznačují, že esenciální oleje, jako je levandule, mohou zlepšit kvalitu spánku a pomoci kompenzovat úzkost5. Navštivte svůj místní nezávislý obchod se zdravou výživou nebo najděte internetový obchod a pečlivě vyberte hrst aromaterapeutických olejů a pokojový difuzér, abyste si vytvořili skutečný domácí lázeňský zážitek.

6. Dejte si šťávu

Může se zdát, že odšťavňování je stará zpráva, ale proč zavrhovat něco, co může poskytnout tolik výživy jedním snadným hitem. Pokud přijímáte nadstandardní cvičební program, pak je nádoba plná čerstvě lisované zeleniny a ovocné šťávy dokonalým přenosným hydratátorem. Následující recepty na šťávu používají pouze tři ingredience, jsou chutné a snadné, pokud máte po ruce odšťavňovač lisovaný za studena. Pro extra dávku vitamínu C přidejte odměrku prášku Neutrient Total C.

Go Green

Jemný, sladký a super osvěžující s nutričním profilem, který obsahuje vitamíny B1, B2, B12, C, E, K, beta-karoten, betain, folát, vápník, cholin, měď, hořčík, mangan, draslík, vlákninu, flavonoidy a omega 36.

Ingredience

200 g listů baby špenátu
4 zelená jablka
4 střední mrkve
Metoda
Suroviny připravené pro váš odšťavňovač umyjte a nakrájejte. Začněte odšťavňováním špenátu, jablek a nakonec mrkve, vychlaďte a podávejte.

Ovocné snění

Možná nejste na dovolené na tropickém ostrově, ale tato šťáva vás během okamžiku přenese někam do horka a exotiky! Má nutriční profil, který zahrnuje B1, B2, B3, B6, C, E, K, beta-karoten, vápník, cholin, folát, železo, hořčík, draslík a fytosteroly.7.

Ingredience

2½ hrnku kousků ananasu
Šťáva z ½ limetky
1 šálek kokosové vody
Metoda
Ingredience odšťavněte a nalijte do dlouhé sklenice. Co by mohlo být jednodušší?

7. Detoxikujte svůj jídelníček

Možná jste se přistihli, že během uzamčení jíte všechny druhy zpracovaných potravin, abyste mohli během svého lázeňského pobytu dodržovat dietu ve stylu ústupu a vrátit se zpět do zóny zdravé výživy. Zkuste něco jednoduchého, jako je dieta bez pšenice, a zaměřte se na vyřazení zpracovaných potravin, kofeinu, alkoholu, nealkoholických nápojů a přidaného cukru. Je to podobné jako u diety, od které se očekává, že se budete držet na ústupu, takže můžete očekávat, že získáte nějaké zdravotní výhody.

Předpokládá se, že až 20 % populace trpí potravinovou intolerancí8 a jedním z nejběžnějších je pšenice. Můžete si být zcela neuvědomováni, že pšenice s vámi nesouhlasí, dokud ji nevyjmete ze svého jídelníčku a nevšimnete si pozitivního rozdílu ve svém zdraví a pohodě.

Pšenice vám může způsobit zamlženou hlavu, únavu, podrážděnost a depresi a může přispívat k nadýmání, větrům, poruchám trávení a dokonce ekzému. Nesnášenlivost pšenice může také zhoršit další zdravotní stavy, jako je chronická únava, artritida a PMS, důkazy naznačují, že to může být způsobeno přítomností lepku v pšenici, známé jako neceliakální citlivost na lepek.9. Odstraněním pšenice ze svého jídelníčku můžete zjistit, že máte méně nadýmání, čistou hlavu, povznesenou náladu, více energie a možná i trochu hubnutí.

Nápady na jídlo ve stylu ústupu

Začnete-li svůj den šťávou plnou živin, po níž následuje proteinová svačina, jako je vařené vejce nebo jogurt, může vám pomoci snížit pokušení svačit před obědem. Zde je několik nápadů na jídlo bez pšenice, které si můžete udělat před zahájením diety ve stylu ústupu:

 • Rýžové sušenky
 • Ovesné placky
 • Kukuřičné sušenky
 • Žitný chléb
 • Rýžový chléb
 • Chléb bez pšenice
 • Kukuřičná mouka
 • Kukuřičné těstoviny
 • Rýžové nudle
 • Brambory
 • Luštěniny
 • Čočka
 • Quinoa
 • Pohankové těstoviny
 • Bio maso a drůbež
 • Ryba
 • Ořechy
 • Ořechové máslo

Zvykněte si číst etikety, protože tolik zpracovaných potravin, jako je sójová omáčka, kostky vývaru, okurky, kari a instantní káva, obsahuje skrytou pšenici. Dávejte pozor na pšeničný škrob, suchar, pšeničné klíčky, mouku, zahušťovadlo, pšeničné otruby, potravinářský škrob, jedlý škrob a pšeničný protein.

8. Špičkové doplňky výživy pro zdravé domácí lázně

I když se díky odšťavňování a detoxikační dietě nakonec budete cítit dobře, vždy existuje možnost, že byste mohli o některé životně důležité živiny přijít. Dodatečné cvičení by také mohlo způsobit, že budete potřebovat vyšší hladiny některých klíčových vitamínů a minerálů. Je dobré doplnit svou dietu ve stylu ústupu o nějaké kvalitní, dobře vstřebatelné doplňky:

Vitamín C – myslete na podporu imunity, zdraví kloubů a úžasnou pleť. Výzkumy potvrzují, že vitamin C přispívá k normální funkci imunitního systému a ochraně buněk před oxidativním stresem, stejně jako přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek, kostí, cév a kůže.

Hořčík – pomáhá spát, podporuje tvorbu energie a zmírňuje stres. Studie podporují použití hořčíku k podpoře klidného spánku, odvrácení únavy a zvládání stresu v důsledku mnoha činností tohoto minerálu v těle. Bylo prokázáno, že hořčík přispívá k normální funkci nervové soustavy a normální psychické činnosti a také přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Vitamín B komplex – poskytuje výkonný balíček pro energii a kognitivní funkce. Vitamíny skupiny B hrají klíčovou roli při zvládání stresu a udržování vyrovnané nálady. Výzkumy ukazují, že vitamíny B1, B2, B6, biotin, niacin a kyselina listová přispívají k normální činnosti nervové soustavy a pokud jde o náladu, vitamíny B1, B6, B12, biotin a kyselina listová přispívají k normální psychické činnosti. Pro další podporu zdraví mozku přispívá vitamín B5 k normální duševní výkonnosti.

Jaké doplňky si vybrat?

Doplňky Altrient obsahují mikroskopické lipozomy, což jim dává výraznou výhodu oproti standardním perorálním doplňkům, pokud jde o přechod přes buněčné membrány. A co víc, velikost liposomů snižuje pravděpodobnost, že budou zničeny imunitním systémem. Tyto výhody jsou dále umocněny fosfolipidovou vnější vrstvou, která chrání obsah před degradací trávicími šťávami na cestě k cílovým buňkám a tkáním.

Pozoruhodná technologie zodpovědná za lipozomální doplňky, jako je Altrient Vitamin B, Altrient C a Altrient Magnesium Magtein, zajišťuje produkty, které jsou vysoce vstřebatelné, prakticky nezničitelné, rychle působící a mnohem déle vydrží.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *