7 nejúčinnějších tipů, jak omezit předčasné šedivění vlasů!

Úvod

Šedění vlasů je přirozenou součástí procesu stárnutí. Někdy však vaše vlasové folikuly předčasně začnou ztrácet svůj přirozený pigment v důsledku mnoha faktorů, jako jsou:

Ø oxidační stres

Ø příjem antioxidantů

Ø genetika

Ø obezita

Ø nedostatek vitamínů

Ø životní návyky

Ø vystavení stresu

Ø zdravotní stav.

Předčasné šedivění vlasů může mít negativní dopad na sebevědomí mladých lidí, zejména u těch s tmavším typem vlasů. V důsledku toho je kritická dlouhodobá a účinná léčba šedých vlasů. I když nemusí být možné tento proces zvrátit, bez ohledu na to, co někteří obchodníci tvrdí, dobrou zprávou je, že předčasné šedivění vlasů můžete omezit dodržováním několika jednoduchých tipů a domácích prostředků.

Čtěte dále a prozkoumejte několik jednoduchých tipů, jak zachovat přirozenou barvu vlasů.

Tipy, jak omezit předčasné šedivění vlasů

1. Zlepšete svůj jídelníček

Nejdůležitějším řešením každého zdravotního problému – včetně předčasného šedivění vlasů – je úprava jídelníčku. Existuje několik potravin, které musíte konzumovat, abyste získali zpět své černé, lesklé vlasy, mezi které patří:

A. Potraviny bohaté na měď stimulují syntézu melaninu a vedou ke zvýšené pigmentaci vašich vlasů. Potraviny jako kešu, brambory, cizrna a houby obsahují značné množství mědi. Podobně ořechy a semena, jako jsou mandle, vlašské ořechy a dýňová semínka, také pomáhají redukovat předčasné šediny.

b. Je také důležité zahrnout zdroje potravy bohaté na vitamín B, jako je tvaroh, paneer, banán, mrkev nebo dokonce zeleninová šťáva podle vašeho výběru. Tyto potraviny zvyšují zásobování těla kyslíkem, což pomáhá udržovat vaše buňky zdravé a aktivní, což má za následek silné a mazlavé vlasy.

C. Zvyšte příjem bílkovin. Dodává vlasům přirozený lesk a dobrou texturu.

d. Zařaďte do svého jídelníčku více minerálů. Mít potraviny bohaté na zinek, železo a měď,

Jednoduše řečeno, dobře vyvážená strava obohacená o základní živiny a minerály, jako je měď, vitamín B, omega 3, železo a jód, může zabránit předčasnému šedivění vlasů.

2. Přestaňte si poškozovat vlasy

Některé úkony péče o vlasy mohou způsobit poškození vlasů. Tyto zahrnují:

A. Odbarvování a barva vlasů

b. použití kartáče místo hřebene se širokými zuby, zvláště u mokrých vlasů

C. použití příliš velkého tepla pomocí žehličky, kulmy nebo fénu

d. používání mýdel a šamponů, které obsahují drsné detergenty, jako je laurylsulfát sodný.

E. příliš časté mytí vlasů

3. Proveďte úpravy životního stylu

Předčasné šedivění může být také způsobeno faktory životního prostředí a životního stylu. K předčasnému šedivění může přispívat řada faktorů, včetně nedostatku fyzické aktivity a kouření. Přestaňte kouřit a zařaďte cvičení do své každodenní rutiny, abyste podpořili správný krevní oběh vlasových folikulů.

4. Vyhněte se stresu

Nový výzkum naznačuje, že mezi stresem a šedými vlasy existuje přímá souvislost. Při depigmentaci neboli šedivění vlasů hraje klíčovou roli reakce těla na boj nebo útěk. Dopřejte si relaxační aktivity, jako je jóga a meditace, které pomáhají zbavit se stresu a omladit.

5. Dobře se vyspi

Nedostatek pravidelného spánkového cyklu může také způsobit, že vaše vlasy budou šedivět rychleji než obvykle. Je to proto, že hormonální nerovnováha způsobená nedostatkem spánku způsobuje, že vaše tělo produkuje méně eumelaninu (druh melaninu), pigmentu, který způsobuje, že vaše vlasy jsou černé. Dostat se mezi sedm až devět hodin spánku každou noc může mít pozitivní dopad na buňky, které jsou zodpovědné za udržování pigmentu ve vašich vlasových folikulech.

6. Odstraňte nedostatky pomocí doplňků

Nedostatek dostatečného množství železa, vápníku, vitamínů B12 a D3 ve vaší stravě může urychlit šedivění pramenů vlasů. I když doplňky mohou zaplnit mezery, je důležité, abyste se před zahájením jakýchkoli doplňků poradili se svým dermatologem.

7. Chraňte vlasy před sluncem

UV paprsky jsou škodlivé pro vaše vlasy, stejně jako pro vaši pokožku. Neustálé vystavení UV paprskům může časem vlasy odbarvit a zesvětlit. Nejúčinnějším a nejjednodušším způsobem, jak chránit své prameny před sluncem, je zakrýt je fyzickou bariérou, jako je čepice, šála nebo deštník, pokaždé, když vystoupíte na ostré slunce.

Závěrečné myšlenky

Předčasné šedivění vlasů je jedním z nejčastějších problémů s vlasy u mužů i žen kvůli špatným stravovacím návykům, stresujícímu životnímu stylu a používání chemických přípravků na vlasy. Pokud nejsou vaše vlasy silné a zdravé zevnitř. Vypořádat se s šedivěním vlasů může být mimořádně náročné. Proto prvním a hlavním způsobem, jak oddálit předčasné šedivění vlasů, je úprava jídelníčku a rutiny životního stylu. Chemikálie jako laurylsulfát sodný (SLS), laurethsulfát sodný (SLES), parabeny, silné vůně atd. vlasy vysušují a poškozují, proto je nejlepší se produktům, které tyto složky obsahují, vyhýbat.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *