7 lahodných zimních plodů a jejich zdravotních výhod

Úvod

Nejen, že zimní období je samo o sobě velmi pestré kvůli kvetoucím květinám, ale je také známo, že produkuje širokou škálu barevných a šťavnatých plodů, které jsou prospěšné pro vaše zdraví.

Vždy je ideální jíst sezónní ovoce, protože nabízí vašemu tělu specifické živiny, které vaše tělo potřebuje během tohoto období. Chladné počasí může způsobit řadu zdravotních problémů, včetně běžného nachlazení, virových infekcí a suché kůže.

Zahrnutí sezónního ovoce do vašeho jídelníčku posiluje imunitu a podporuje celkové zdraví v boji proti problémům, které sezóna přináší. Navíc jsou také cenově dostupné po celou sezónu díky jejich obrovské dostupnosti.

Proč jíst zimní ovoce?

Konzumace sezónního ovoce je nejlepší způsob, jak vstřebat základní vitamíny a minerály.

Vitamin C, antioxidant nezbytný v chladném počasí pro udržení tělesného tepla a posílení imunitního systému, je v tomto zimním ovoci hojný. Ovoce v zimní sezóně je nejen zdravější k jídlu, ale čerstvé ovoce má také neuvěřitelnou chuť a chuť.

7 zimních plodů, které byste měli jíst

Pomeranče

Pomeranč je nejoblíbenější zimní ovoce s nakyslou a sladkou chutí a obsahuje vitamín C, vlákninu, draslík, folát a thiamin. Přítomnost vitamínu C pomáhá udržovat zdravou pokožku a

posílit své imunitní systém takže můžete bojovat s nemocemi. Předpokládá se, že konzumace pomeranče snižuje riziko onemocnění ledvin a dokonce i rakoviny. Obsah folátu v pomerančích pomáhá při prevenci anémie.

Guava

Kvajáva mají sladkou chuť s kyselým podtónem. Mají vynikající nutriční profil, který obsahuje vlákninu, draslík, měď, folát a vitamín A, a konzumace guavy v zimě může snížit riziko poškození buněk a zánětu. Patří mezi ně pektin, který pomáhá při trávení a snižuje riziko rakoviny tlustého střeva.

Jahody

Sladkokyselé, svůdné červené bobule, zvané jahody, jsou nabité folátem, manganem, draslíkem, vitamínem C a antioxidanty. Některým chronickým onemocněním, včetně cukrovky, předcházejí antioxidanty, které se v nich nacházejí. Jelikož jahody pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi, jsou prospěšné pro diabetiky. Díky vysokému obsahu vody a nízkému obsahu kalorií jsou také vynikající při hubnutí.

Hrozny

Ať už si vyberete zelené, červené nebo fialové hrozny, všechny jsou to chutné a velmi zdravé ovoce. Hrozny jsou zdravé pro váš trávicí systém, protože mají vysoký obsah vlákniny. Obsahují antokyany a resveratrol, dvě přirozeně se vyskytující fytochemikálie, které snižují zánět a snižují riziko vzniku řady chronických zánětlivých onemocnění.

Kiwi

Kiwi, ovoce, které je často dostupné pouze v zimě, je elektrárnou vitamínů a minerálů, včetně železa, vlákniny, vitamínu C a antioxidantů. Kiwi podporuje zdravou pokožku a oddaluje nástup stárnutí pokožky. Jsou v nich přítomny také minerály včetně hořčíku, draslíku, vápníku, fosforu, mědi, zinku a železa.

jablka

Jedním z nejsnáze přístupných plodů v zimě jsou jablka indického původu z kopcovitých severních oblastí. Jablka obsahují spoustu vitamínů a minerálů a také vlákninu. Je v nich přítomen pektin, který podporuje zdraví střev. Obsah antioxidantů v jablkách snižuje riziko cukrovky a infarktu. Pomáhají také posilovat imunitu, protože obsahují vitamín C.

Švestka

Toto kyselé fialové ovoce je výživnou elektrárnou, včetně antioxidantů, vlákniny, mědi, manganu a vitamínů A, C a K. Švestky podporují zdraví srdce, trávení, krevní oběh a hlad. Kromě toho může koncentrace antioxidantů snížit úzkost. Draslík ve švestkách pomáhá tělu zadržovat méně soli, což snižuje krevní tlak.

Závěrečné myšlenky

V Indii je zima obdobím báječných pochoutek.

Zima přináší velké množství výživného čerstvého ovoce. Pomeranče, jablka, švestky, kiwi a jahody jsou některé sezónní ovoce, které vám zpříjemní zimu.

Sezónní ovoce pomáhá našemu metabolismu, trávení a celkovému zdraví. To v konečném důsledku pomáhá v naší schopnosti odrazit sezónní nemoci a udržet si úroveň aktivity po celý rok. Konzumujte jakékoliv zimní ovoce, které je v sezóně, abyste získali všechny základní vitamíny.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a k udržení různých onemocnění na uzdě.

Často kladené otázky (FAQ)

Q. Které ovoce je v zimě zdravé?

Citrusové plody a bobule jsou nejzdravější zimní ovoce.

Q. Které ovoce je dobré pro lesk pleti v zimě?

Pomeranče jsou obrovským zdrojem přírodního vitamínu C, a proto jsou jedním z nejúčinnějších plodů pro zářivou pleť.

Q. Které ovoce dělá váš obličej krásným?

Pomeranče jsou dobré pro zdraví pokožky.

Q. Které ovoce je dobré pro mozek?

Vitamin C je dobrý pro mozek. Existuje několik zimních plodů, které jsou bohaté na vitamín C, včetně pomerančů, papriky, guavy, kiwi a jahod. Vitamin C podporuje celkové zdraví mozku tím, že zabraňuje poškození mozkových buněk.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *