6 tipů, jak udržet rty v zimě jemné a hladké

Úvod

Zima může být pro vaše rty obzvláště náročným obdobím roku Navzdory vaší seriózní snaze o hydrataci vám drsné zimní počasí odvádí vlhkost z vašich rtů, takže jsou popraskané, šupinaté, rozříznuté, bolavé a další.

Vaše rty jsou vůči chladnému počasí zranitelnější než zbytek obličeje. Je to proto, že pokožka rtů je velmi tenká a jemná – což znamená, že opravdu vyžadují nějakou extra TLC (tender miling care). Rty také produkují méně mazu než zbytek obličeje a vysychají 10krát rychleji než zbytek pokožky na obličeji. Takže je opravdu důležité zařadit péči o rty do svého pravidelného kosmetického režimu.

Udržovat je hydratované pravidelným nanášením hydratačního balzámu na rty je nepochybně prvním vodítkem zimní péče o rty, ale existují i ​​jiné způsoby, jak je udržet zdravé, které nezahrnují nanášení spousty produktů. Zde je šest jednoduchých způsobů, jak udržet rty jemné a hladké bez použití balzámu na rty. Tyto návrhy můžete použít k ochraně svých rtů před chladem a k boji proti suchosti v zimě, aby byly vaše rty dobře vyživené, bez ohledu na to, jak jsou šupinaté, suché nebo popraskané.

6 tipů, jak udržet vaše rty měkké a hladké během zimy

1. Přestaň si olizovat rty

Náš první instinkt, když jsou naše rty suché, je dodat vlhkost jejich olizováním. Ale časté smáčení rtů slinami může ve skutečnosti suchost ještě zhoršit. Na krátkou chvíli mohou být vaše rty okamžitě zvlhčené, ale vzduch způsobí, že se sliny rychle odpaří, takže vaše rty budou sušší než předtím. Také enzymy, které se nacházejí v našich slinách, mohou dráždit již narušenou kožní bariéru.

2. Neodlupujte vysušenou kůži na rtech

Je sice normální cítit na popraskaných rtech silné nutkání oloupat nebo vytrhnout kůži, ale je to přísně zakázáno. Odlupování rtů může mít za následek puchýře a praskliny, které jsou nejen ošklivé, ale také velmi bolestivé. Stejně jako trhání pupínků způsobuje vaší pokožce více škody než užitku a může zanechat trvalé jizvy, může trhání na rtech způsobit puchýře a praskliny.

3. Zůstaňte hydratovaní během zimy

Vaše rty ukazují úroveň hydratace vašeho těla. Suché a poškozené rty obvykle znamenají, že vaše tělo potřebuje naložit více tekutin. Než přejdete na kosmetiku pro krásu, ujistěte se, že jste dobře hydratovaní, abyste zabránili vysychání rtů.

4. Pravidelně provádějte peeling

Rty mají špatnou funkci bariéry, což jim ztěžuje zadržování vlhkosti. Proto je použití peelingu na rty zásadní pro to, abyste měli měkké a zdravé rty. Peelingy na rty obvykle pomáhají při odstraňování odumřelých kožních buněk z vašich rtů. Navíc dodají vašim rtům krásný, hladký a hydratovaný pocit pro požadovaný šmrnc.

5. Zařaďte do svého jídelníčku čerstvé ovoce a zeleninu

Naložte si ovoce a zeleninu obsahující B3, B6 a beta karoten, protože pomáhají omlazovat kožní buňky a rty. Existuje celá řada potravin pro zdraví rtů, které můžete začlenit do svého jídelníčku. Přidejte listovou zeleninu, jako je špenát, brokolice a salát, abyste podpořili svůj jídelníček. Jezte okurku, protože obsahuje sloučeninu oxidu křemičitého, která zvyšuje pružnost pokožky a pomáhá udržovat rty hydratované. Vejce, mléko, mrkev, špenát, meruňky pomáhají rtům opravit poškození a udržet vlhkost. Pomerančový džus, jahody, citrusové plody, rajčata a sladké brambory pomáhají obnovit rty po poškození větrem a zachovat kolagen.

6. Vyhněte se agresivním chemickým přísadám na rtech

K doplnění rtů používejte kosmetické přípravky vyrobené z přírodních surovin. Používání mnoha chemických produktů s umělými konzervačními látkami na rtech je ztmavuje a vysušuje. Některé oblíbené kosmetické produkty, jako je matná rtěnka a plnicí lesk, mohou vaše rty ještě více vysušovat, proto si je schovejte na léto. Některé příměsi balzámu na rty, jako je mentol, máta a kafr, mohou být také příliš drsné pro syrovou citlivou pokožku.

Závěrečné myšlenky

Rty, stejně jako zbytek našeho těla, jsou nezbytnou součástí, kterou někdy přehlížíme. Mrazivé počasí a studené větry způsobují, že jsou extrémně suché a popraskané, což ztěžuje i ty nejjednodušší věci v životě; s úsměvem, jídlem a povídáním. Pečujte tedy o své rty, aby byly hladké, vyživené a zdravé, i když vám počasí nepřeje.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *