6 přirozených způsobů, jak se zbavit strií

Úvod

Když vaše tělo rychle změní tvar v důsledku přibírání na váze nebo těhotenství nebo fyzického růstu, vznikají strie. Tyto znaky se vyvíjejí, když se kůže natahuje a epidermis vytváří tenké linie kvůli špatnému kožnímu kolagenu.

Strie se mohou objevit jak u mužů, tak u žen. Je to běžný problém, který se může objevit v pase, stehnech, spodní části zad, boků, pažích, hýždích a prsou, ať už jsou způsobeny těhotenstvím, náhlým úbytkem a přibíráním na váze nebo pubertou.

Strie jsou také známé jako strie a často mohou postihnout lidi jakéhokoli věku. Ale nepropadejte panice, existuje několik přirozených metod, jak se zbavit strií nebo se jim vyhnout.

6 přírodních prostředků na vyblednutí strií:

Aloe Vera

Aloe vera je rostlina s vynikajícími hojivými schopnostmi, protože napomáhá regeneraci tkání v kůži. Čerstvým gelem extrahovaným z listů aloe vera masírujte oblast postiženou strií po dobu 20 až 30 minut a opláchněte teplou vodou. Pro dosažení nejlepších výsledků aplikujte denně.

Kakaové máslo

Kakaové máslo se používá ke zmírnění strií. Používání během těhotenství i po něm způsobí, že strie úplně zmizí. Nejlepší čas na nanášení kakaového másla je večer. Důkladně ho vmasírujte do pokožky a všimnete si, že strie se postupně zmenšují a mohou časem zmizet.

Citronová šťáva s okurkou

Přirozená kyselá povaha citronové šťávy pomáhá při hojení ran a redukci jizev a chladivý, relaxační účinek okurkové šťávy zanechá vaši pokožku svěží. Aplikujte směs na postižená místa, dokud ji pokožka nevstřebá, poté smíchejte stejné objemy limetkové šťávy a šťávy z okurek. Před opláchnutím teplou vodou byste jej měli nechat na kůži asi 10 minut.

Meruňková pasta a meruňkový olej

Díky svým vynikajícím exfoliačním vlastnostem jsou meruňky silným lékem na strie. Nakrájejte až tři meruňky a poté odstraňte semínka. Ovoce by mělo být rozdrceno na pastu, poté aplikováno na místa postižená striemi a ponecháno 15 minut. Opláchněte ji teplou vodou.

Aplikujte meruňkový olej denně alespoň po dobu jednoho měsíce, abyste dosáhli optimálních výsledků. Strie lze zmírnit díky omlazujícím vlastnostem čistého meruňkového oleje.

Cukr

Cukr je další zcela přírodní exfoliátor, který pomáhá léčit strie. Chcete-li se zbavit jizev a jiných tvrdých skvrn na kůži, smíchejte ji s esenciálními oleji. Pomoci může použití této úžasné látky, která je snadno dostupná v každé domácnosti a funguje jako exfoliant a zároveň stimuluje krevní oběh v postižené oblasti. Celá procedura urychluje přirozenou schopnost pokožky opravit.

Postup:

Na 1 polévkovou lžíci cukru je třeba přidat několik kapek esenciálního oleje. Dokonce i olej s vitamínem E funguje dobře. Chcete-li pokožku postižené oblasti jemně drhnout, rozmíchejte ji na pastu. Po několika minutách ponechání na postiženém místě jej opláchněte vodou.

Udržujte svou pokožku hydratovanou pitím velkého množství vody

Pijte hodně vody, abyste udrželi pokožku hydratovanou. Kožní buňky jsou lépe připraveny fungovat a opravovat se, když jsou vystaveny dostatečnému množství vody, což platí zejména v případě těhotenských strií. Doporučuje se vypít alespoň osm sklenic vody každý den, aby byly buňky pokožky zvlhčené a zdravé.

Závěrečné myšlenky

Ačkoli to může vyžadovat čas a úsilí, léčba strií přirozeně povede k pozitivním výsledkům. Začněte ihned používat tyto jednoduché a účinné přírodní léčby k léčbě přetrvávajících strií. Když už jste u toho, nezapomeňte ocenit i svou pleť.

Pokud léčíte strie v důsledku těhotenství, je vždy nejlepší poradit se se svým lékařem, abyste se ujistili, že je použití léčby bezpečné.

Téměř všechny strie časem vyblednou, i když je neléčíte. Málokdy zůstanou strie tak výrazné, jako když se objevily poprvé.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a udržení řady onemocnění na uzdě.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *