6 důvodů, proč se v zimě mohou zažívací potíže zhoršovat

Úvod

Zimní období s sebou přináší řadu zdravotních problémů, jako jsou zažívací potíže. Během zimy jsou časté nejen dýchací potíže, bolavé klouby a svaly a kožní infekce, ale také žaludeční potíže.

Pokud máte tuto zimu zažívací potíže, nejste sami. Pro ty, kteří to neznají, se zdraví střev týká rovnováhy mikroorganismů v trávicím traktu. Stav vašeho střeva může mít dopad na každou další část vašeho těla, včetně pokožky, imunitního systému, spánkového cyklu, srdce a mozku. V důsledku toho udržování těchto mikroorganismů v rovnováze a řízení zdraví střev pomůže zlepšit celkové zdraví. V důsledku toho je péče o vaše střeva zásadní, zejména během chladnějších měsíců, kdy trpí váš trávicí systém.

Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Důvody zažívacích potíží v zimě

Zimní bolesti žaludku mohou být pro mnoho lidí opakujícím se problémem. Mnoho lidí pociťuje nárůst problémů s bolestmi žaludku během chladných zimních měsíců z různých důvodů.

1. Pomalý metabolismus

Zdravotní experti tvrdí, že neustálé vystavování se nízkým teplotám signalizuje našemu tělu, aby šetřilo energií a teplem, což nakonec zpomaluje náš metabolismus. To většině lidí ztěžuje vyprázdnění žaludku a pravidelné vyprazdňování.

2. Konzumace přebytečných nezdravých potravin

V této sezóně je běžné dopřát si nadměrná komfortní jídla. Nezdravé jídlo však nejen zpomalí vaše trávení, ale také způsobí nadýmání a způsobí nesmírné škody na vašem trávicím zdraví. Nedostatek základních živin v nezdravém jídle může dále způsobit syndrom dráždivého tračníku. Vyhněte se zpracovaným potravinám kromě nezdravých potravin.

3. Pití nedostatečné vody

Při poklesu teploty máme tendenci pít méně vody. Pít dostatek vody na denní bázi je zásadní pro odstranění všech toxinů z těla. Při nedostatku dostatečného množství vody střeva znesnadňují průchod potravy, což může vést k zácpě. Abyste se v zimě vyhnuli zažívacím potížím, pijte hodně tekutin.

4. Sycené nápoje

Jakmile teplota klesne, nahraďte sodovku a další nápoje s plynem kávou nebo ovocným džusem. Bublinky v nealkoholických nápojích jsou známé tím, že dráždí stěny žaludku a způsobují ještě větší bolest. Kromě toho mohou být tyto nápoje škodlivé pro vaše zubní zdraví.

5. Úzkost

Chladný zimní vzduch může být stresující pro naše tělo, zejména trávicí systém. Může způsobit křeče, nadýmání, zánět a ztrátu chuti k jídlu. Pracujte tedy na odbourávání stresu prostřednictvím aktivit, jako je jóga, meditace nebo chůze. Stres můžete zmírnit i tím, že se budete věnovat jiným činnostem, jako je poslech hudby, vaření, fotografování nebo dokonce tanec.

6. Nedostatek spánku způsobuje zažívací potíže

Dobrý noční spánek funguje jako lék, který umožňuje našemu tělu opravit se a obnovit svůj špičkový výkon. Nedostatek spánku může zvýšit hladinu stresu, což je špatné pro zdraví střev. Lepší spánek znamená méně stresu, méně chutí na nezdravé jídlo a v konečném důsledku méně zažívacích problémů.

Jak se lze vyhnout problémům s trávením?

Během chladnějších měsíců pociťuje mnoho lidí břišní nepohodlí. Existuje pro to několik důvodů a naštěstí existuje několik jednoduchých věcí, které můžete udělat pro zmírnění příznaků.

  • Místo toho konzumujte vařenou zeleninu, celozrnné výrobky, luštěniny, čočku, čerstvé ovoce a semínka. Vyhněte se také kořeněným jídlům, které mohou způsobit pálení žáhy a bolesti žaludku.
  • Probiotika obsahují prospěšné bakterie, které pomáhají posilovat imunitní systém, snižují chronické záněty a léčí prosakování střev. Aby byl váš trávicí systém zdravý a váš žaludek čistý, konzumujte fermentované potraviny, jako je fermentovaná zelenina, kokosový kefír a probiotické doplňky.
  • Dávejte pozor na to, kolik jídla máte na talíři, protože přejídání je další příčinou zažívacích problémů. Jíst několik malých jídel během dne je pro váš trávicí systém jednodušší než jíst velká jídla jen několikrát denně.
  • Drž se dál od kořeněných jídel, protože taková jídla jsou velmi náročná pro trávicí systém a jsou nechvalně známá tím, že způsobují pálení žáhy a bolesti žaludku.
  • Vyhněte se syceným nápojům. Tyto bubliny mohou dráždit stěny žaludku a zhoršit bolest. Čaje nebo vody s ovocnou příchutí lze konzumovat místo sody a jiných šumivých nápojů.
  • Zůstat v teple může pomoci snížit bolesti břicha způsobené špatným trávením a žaludečními křečemi. Noste více vrstev oblečení a mějte po ruce další přikrývky. Teplo pomáhá zmírnit bolesti žaludku způsobené zažívacími potížemi a křečemi.
  • Cvičení je nezbytné pro správné fungování trávicího systému. Věda objevila souvislost mezi cvičením a střevní flórou, přičemž fyzickou aktivitu připisuje zvýšení butyrátu, bakterie, o které je známo, že pomáhá předcházet nadýmání a dokonce i rakovině tlustého střeva.

Závěrečné myšlenky

Zima může přispět k různým zažívacím problémům. Naštěstí udržování zdravého trávicího systému není žádná velká věda. Jednoduchými změnami ve stravě a životním stylu můžete zlepšit své zdraví střev a rozloučit se se zimními zažívacími potížemi. Pokud však pociťujete chronické, dlouhodobé nebo časté zažívací potíže, je vhodné se poradit se svým lékařem nebo zdravotníkem.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *