6 celoživotních tipů, jak praktikovat umění nacházet radost v maličkostech

Úvod

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se někteří lidé zdají být šťastní téměř po celou dobu, bez ohledu na to, co se v jejich životě děje? Zdá se, že přistupují k životu s grácií a vděčností, které mnozí z nás nerozumí, i když se objeví těžkosti. Naučili se vážit si jednoduchých věcí v životě, což je jeden z důvodů, proč mohou snášet těžké časy s takovou vděčností. A to je tajemství štěstí.

Umění nacházet radost v maličkostech ve svém životě je dovednost nacházet potěšení v jednoduchých věcech. Znamená to záměrně hledat dobré vlastnosti prostředí a situace, bez ohledu na to, jak nepatrné nebo zdánlivě triviální se mohou zdát.

Jsme lépe vybaveni, abychom zvládli výzvy a těžkosti, které život nevyhnutelně přináší, když dokážeme najít štěstí a smysl v maličkostech. Kromě toho může toto cvičení snížit stres a zvýšit potěšení a pohodu. Schopnost nacházet radost v jednoduchých věcech lze časem vypěstovat. Chcete-li si plně užít malé radosti, které život dává, znamená to vytvořit si postoj vděčnosti a uvědomění a být přítomný v daném okamžiku.

Nacházet radost v maličkostech můžete procvičovat následujícími způsoby:

6-Tipy, jak procvičit umění nacházet radost v maličkostech

Cvičte všímavost

Všímavost je uvědomění, které vzniká tím, že věnujete pozornost, záměrně, v přítomném okamžiku a bez posuzování.

Rozvoji všímavosti mohou napomáhat různé techniky, jako jsou různé formy meditace vsedě, cvičení nebo dokonce jen pobyt v přírodě. Obecně řečeno, jejich cílem je kultivovat tři klíčové aspekty všímavosti:

  • Touha rozvíjet vědomí (a vracet se k němu znovu a znovu)
  • Věnování pozornosti tomu, co se právě děje (prostě pozorování myšlenek, pocitů a vjemů, jak se objevují)
  • Přátelský, milý a neodsuzující přístup

Veďte si deník vděčnosti

Psaní deníku je opravdu dobrý zvyk cvičit. Každý den si zapište tři věci, bez ohledu na to, jak triviální se mohou zdát, za což jste vděční. Pomocí této techniky můžete pěstovat vděčnost a soustředit se na pozitivní části svého života.

Kdykoli se budete cítit špatně, můžete si přečíst tento deník vděčnosti a cítit se pozitivně a šťastně z maličkostí v životě.

Udělejte si čas ocenit krásu kolem sebe:

V našem každodenním životě zapomínáme vážit si skutečné krásy kolem nás. Udělejte si čas, abyste si opravdu užili krásu, která je všude kolem vás, ať už je to květina, západ slunce nebo přímočarý akt laskavosti. Může to být stejně snadné jako udělat si chvilku a užít si západ slunce nebo se zastavit a přivonět ke květinám.

Proč jít obtížnou cestou, abyste byli šťastní, když na vás čeká snadný a jednoduchý způsob, jak to sem dát.

Udělejte si čas na své blízké

V této hyperaktivní době se pomalu vzdalujeme od lidí, které opravdu milujeme. Technologie převzala pocit rodinných setkání v reálném čase a dotek lásky.

Zaměřte se na opětovné oživení této lásky. Vytváření a udržování pevných vazeb s přáteli a rodinou vám může přinést pocit štěstí a propojení. Trávte čas společně děláním věcí, které máte všichni rádi, a smysluplnými rozhovory.

Být milý

Dávání a přijímání skutků laskavosti může lidi dělat šťastnými. Tyto drobné skutky, ať už zahrnují výpomoc v sousedství, pomoc sousedovi s domácí prací nebo jen pochválení úplně cizímu člověku, mohou mít významný pozitivní vliv na vaši náladu.

Pomoc potřebným je ten nejkrásnější skutek laskavosti, jaký člověk může udělat.

Vydejte se za novými zážitky

Dělat to, co skutečně milujete a následovat své srdce, vás zevnitř dělá šťastnými. Můžete změnit způsob, jakým vidíte svět, a objevit vzrušení z neočekávaného zkoušením nových věcí. Navštivte muzeum, vydejte se na túru nebo si dejte kulinářskou lekci. Obrovské množství potěšení může pocházet ze vzrušení z učení se něčemu novému.

Závěrečné myšlenky

Hledání radosti v maličkostech vyžaduje cvik a pozornost, ale může to mít výrazně pozitivní vliv na váš celkový pocit pohody a štěstí. Můžete se naučit užívat si malých životních radostí tím, že budete praktikovat vděčnost a být v přítomnosti. Vyzkoušejte tyto tipy, jak si procvičit umění nacházet radost v maličkostech.

Pro většinu z nás je těžké najít v životě radost z jednoduchých věcí. Často si nevšimneme krásy, která je před námi, protože se snadno necháme rozptýlit a nespokojíme. Zaměřte se tedy na své myšlenky a snažte se být pozitivní duší a šířit kolem sebe radost a štěstí.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *