5 vynikajících zdravotních výhod vařených vajec

Úvod

Vejce, která jsou často označována jako bílkovinné elektrárny, mají řadu zdravotních výhod.

Kromě toho jsou vejce také ideální potravinou pro hubnutí. Mají malé množství téměř všech živin, které vaše tělo potřebuje.

Přišla zima a je vhodné jíst vařená vejce po celou sezónu, protože je lze přidat do polévek, salátů, kari a řady dalších jídel.

Nejjednodušší a nejzdravější způsob konzumace vajec je vařené. Jedí se jako součást polévky, salátu nebo kari, jsou vždy stylové. Zdravotní přínosy vaření vajec jsou četné. Zde vám pomůžeme s některými z 5 vynikajících výhod vařených vajec.

5 hlavních výhod vařených vajec

Vysoce kvalitní protein

Vařená vejce jsou potraviny s vysokým obsahem bílkovin. Proteiny jsou nezbytné pro udržení síly a opravy svalů a tkání, protože jsou stavebními kameny našeho těla. V jednom uvařeném vejci je přibližně 6,3 g bílkovin. Studie ukazují, že protein ve vařených vejcích, který obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin, nabízí značné zdravotní výhody. Tyto kyseliny podporují obnovu, udržení a růst svalů.

Vedení váhy

Nejlepší náhradou jídla při hubnutí jsou vařená vejce. Obsahují hodně kvalitních bílkovin a celkově jen málo kalorií. Kromě toho vysoká úroveň sytosti ve vejcích zvyšuje pocit plnosti a snižuje chuť k jídlu mezi jídly. Po vařených vejcích nebudete v pokušení jíst něco jiného.

Dobré pro oči a nehty

Vejce, která byla vařená, jsou zvláště dobrá pro oči. Protože vejce obsahují vitamíny lutein a zeaxanthin, konzumace jednoho vejce denně může pomoci zabránit makulární degeneraci (rozmazané vidění). Konzumace vařených vajec může také snížit riziko vzniku šedého zákalu. Jsou silným zdrojem vitamínu D a mají vysoký obsah síry. To podporuje silné vlasy a nehty.

Dobrý zdroj cholinu

Vitamin zvaný cholin řídí funkci mozku, neurologického systému a srdce. Pomáhá udržovat membránovou strukturu mozkových buněk, což pomáhá při přenosu signálů z mozku do nervů a svalů. Kromě toho pomáhá při vývoji plodu a chrání před porodními abnormalitami u nastávajících matek. Vařená vejce jsou jedním z nejlepších potravinových zdrojů cholinu.

Vynikající zdroj vitamínu D

Jednou z extrémně vzácných potravin s přirozenou přítomností vitamínu D jsou vaječné žloutky. Dvě vařená vejce jsou považována za nejlepší zdroj vitamínu D, který zajišťuje 82 % vaší denní potřeby. Fosfor a vápník jsou absorbovány vitamínem D. Vitamín D je proto nezbytný pro udržení zdravých kostí a zubů. Kromě toho vitamín D pomáhá při zachování imunity a svalového zdraví.

Závěrečné myšlenky

Lékaři a odborníci se shodují, že jíst vejce každý den je docela prospěšné. Nabízí vám několik výhod. Například každodenní konzumace vajec vám zaručí, že získáte potřebné živiny a minerály, které jsou zásadní pro zdravý životní styl, pomohou vám udržet si zdravou váhu a zlepší vaše celkové zdraví.

I když konzumace vařených vajec nemá žádné zvlášť škodlivé vedlejší účinky, nesprávné vaření vajec může mít za následek nadýmání, zvracení a další žaludeční problémy. Navíc konzumace příliš velkého množství vajec může poškodit vaše ledviny. Proto se doporučuje konzumovat je s mírou.

Často kladené otázky (FAQ)

Q Jaké jsou zdravotní přínosy každodenní konzumace vajec?

Vejce jsou skvělým zdrojem draslíku, kyseliny listové a vitamínů skupiny B, stejně jako dalších minerálů prospěšných pro srdce, a jsou nezbytností ve vaší každodenní stravě pro zdravý život. Podle několika studií konzumace až dvou vajec denně skutečně zlepšuje zdraví srdce. Jako u všeho je klíčem umírněnost, zvláště pokud často jíte vejce.

Q Je vařené vejce dobré pro pokožku?

Vejce obsahují protein, který pomáhá obnovovat a napínat pokožku, stejně jako lutein, který dokáže zlepšit hydrataci a vláčnost pokožky. Vaši pleť zcela vylepší vejce. Vzhledem k tomu, že vaječné žloutky jsou bohaté na mastné kyseliny, které hydratují pokožku, jsou vynikající pro zvýšení lesku vašeho obličeje.

Q Je vařené vejce dobré na vlasy?

Díky speciální kombinaci vitamínů, které vaječné žloutky obsahují, jsou známé jako superpotravina pro vaše vlasy. Studie propojily některé živiny s dobrým růstem vlasů a vlasů, včetně biotinu, folátu a vitamínů A a E.

Q Proč je důležité jíst vejce?

Vejce jsou dobrým zdrojem bílkovin (bílky a žloutek). Obsahují také nenasycené tuky prospěšné pro srdce a jsou skvělým zdrojem důležitých živin, jako je vitamín B6, B12 a vitamín D, které jsou dobré pro vaše celkové zdraví.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *