5 překvapivých zdravotních výhod kaštanu

Úvod

Vodní kaštan neboli singhara, který se tradičně jí v zimě, je téměř tady. Zde je několik důvodů, proč je dobré ho zařadit do zimního jídelníčku. Je to vodní bylina, která roste hlavně v chladnějších měsících v jezerech a rybnících a je známá pro své zklidňující a antioxidační vlastnosti. Používá se pro zvýšení plodnosti, regulaci krevního tlaku a neutralizaci kyselosti. Toto vodnaté ovoce má jedinečnou chuť a je lehce sladké a křupavé, když se konzumuje čerstvé.

I když nemáte rádi chuť tohoto ovoce, budete překvapeni, když víte o jeho zdravotních výhodách. Doporučuje se, vodní kaštany je nejlepší konzumovat nevařené. Před konzumací je třeba odstranit jejich silnou kůru, aby se uvnitř odhalilo neposkvrněné bílé ovoce.

Zde vám pomůžeme s 5 překvapivými zdravotními přínosy kaštanů.

5 zdravotních výhod kaštanu

Nízký obsah kalorií

Vodní kaštany by měly být na vašem seznamu, pokud pravidelně konzumujete ovoce a chcete z ovoce získat určité mikroživiny. Vzhledem k nízkému obsahu kalorií a extrémně minimálnímu obsahu tuku je tato superpotravina vynikající pro polední jídla, zvláště když se cítíte pod vlivem počasí. Toto ovoce je syté a má v sobě hodně vlákniny.

Zdravé srdce

Potraviny s vysokým obsahem draslíku jsou spojovány s nižším rizikem srdečních onemocnění, včetně vysokého krevního tlaku a mrtvice. Vodní kaštany totiž obsahují hodně draslíku, který může pomoci snižovat krevní tlak, čímž se snižuje riziko srdečních onemocnění.

Posiluje červené krvinky

Jedním z nejvýznamnějších typů buněk v lidské krvi jsou červené krvinky (RBC). Mají na starosti přenos kyslíku z plic do celého těla. Kaštany obsahují měď, která podporuje krevní oběh a metabolismus železa. Kromě toho také pomáhá podporovat tvorbu červených krvinek.

Zvyšuje se hustota kostních minerálů

Věk má dopad na mnoho našich tělesných systémů a dokonce i na náš kosterní systém. Jednou z hlavních starostí lidí s věkem je osteoporóza, která způsobuje ztrátu kostní hmoty a silné bolesti kloubů. Osteoporózu lze zvládnout a předcházet jí konzumací kaštanů. Hořčík, který se nachází v kaštanech, podporuje minerální hustotu kostí a pomáhá tak udržovat zdraví kostí. Kaštany obsahují také značné množství mědi, která zlepšuje vstřebávání železa v těle a podporuje zdraví kostí a posiluje klouby.

Zvyšuje úroveň imunity

Kaštany jsou nabité antioxidanty, které vám mohou pomoci přirozeně posílit vaši imunitu. Obsahuje třísloviny, fenolové, mastné kyseliny, vitamíny A a C, zinek a měď, které jsou životně důležité při prevenci poškození způsobeného volnými radikály přítomnými ve vašem těle.

Antioxidanty obsažené v kaštanech pomáhají přirozeně posilovat náš imunitní systém. Obsahuje třísloviny, fenolové, mastné kyseliny, vitamíny A a C, zinek a měď, které jsou všechny nezbytné pro omezení škod, které mohou volné radikály v našem těle způsobit.

Závěrečné myšlenky

Kaštany konzumují lidé po celém světě, zejména v zimě, kvůli jejich úžasným zdravotním přínosům. Obsahují významné množství vlákniny, vitamínu C, mědi, manganu, vitamínů B a antioxidantů. To vše poskytuje řadu zdravotních výhod. Mají také vynikající chuť a rozmanité odrůdy.

Kromě toho jsou kaštany velmi přizpůsobivé a lze je použít v široké škále receptů, aby byly chutné. Chcete-li využít jeho výhod, zkuste je od této chvíle zahrnout do své nutričně bohaté stravy.

Kaštany jsou nutností, aby vaše zimy byly zdravé.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a udržení řady onemocnění na uzdě.

Často kladené otázky (FAQ)

Otázka: Co dělají kaštany s vaším tělem?

Kaštany jsou skvělým zdrojem antioxidantů a minerálů, které pomáhají udržovat vaše tělo aktivní a zdravé.

Otázka Je kaštan superpotravina?

Ano, kaštan je také známý jako superpotravina.

Otázka Je kaštan dobrý na ledviny?

Ano, je to nejlepší ovoce pro ledviny a pacienty s onemocněním ledvin

Otázka: Jaký je nejlepší způsob, jak jíst kaštany?

Nejlepší způsob, jak jíst kaštany, je jíst je syrové.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *