5 největších chyb, kterých se při keto dietě dopustit

Pokud s ketózou začínáte, pak si dejte pozor na těchto pět jednoduchých chyb, když se usadíte v ketogenním životním stylu.

Co je to vlastně keto nebo LCHF dieta?

Konečným cílem keto diety je změnit svůj styl stravování tak, že nebudete konzumovat více než 20–50 g sacharidů denně (to je 5 % vašich denních kalorií ze sacharidů), čímž zvýšíte příjem tuků na alespoň 75 % z vás denně. kalorií a udržení příjmu bílkovin na 20 % denních kalorií.

Pět chyb, které je třeba udělat při keto dietě

Tento poměr tuků, sacharidů a bílkovin pomáhá podporovat ketózu a udržet vás v zóně spalování tuků. Zde je pět běžných chyb, které by vám mohly zpočátku bránit v jakémkoli pokroku…

1. Nedostatek omega-3

Jako nováček v keto dietě můžete skončit přílišným zaměřením svého jídelníčku na potraviny s vysokým obsahem nasycených tuků a zapomenout je vyvážit potravinami, které jsou přirozeně bohaté na omega-3. Zatímco nasycené tuky pomáhají rychle dostat vaše tělo do keto zóny, omega-3 tuky jsou velmi důležité pro váš nervový systém, mozek, srdce a kůži. Servírování několika porcí tučných ryb týdně nebo příprava salátových dresinků z organického lněného nebo konopného oleje lisovaného za studena je skvělý způsob, jak si udržet nadbytek omega-3.

2. Příliš mnoho kalorií

Je tak osvěžující dodržovat dietu, která vám umožní jíst hodně potravin s vysokým obsahem tuku. Ale nenechme se příliš unést! Vaším úkolem je zhubnout a dostat se do formy, že? Abyste toho dosáhli, stále musíte udržovat své kalorie na úrovni, která povzbudí vaše tělo, aby uvolnilo uložený tuk, abyste doplnili své denní energetické požadavky. Většina keto diet se pohybuje od 1500 do 2000 kalorií denně v závislosti na vaší tělesné hmotnosti, výšce a úrovni aktivity plus vaše cíle v oblasti hubnutí a váš časový rámec.

3. Příliš mnoho bílkovin

Mnoho lidí má tendenci navyšovat bílkoviny v raných fázích ketodiety tím, že jí velké porce ryb, masa, jogurtu, sýra a vajec ve více než jednom jídle během dne. Problém je v tom, že vaše ledviny přeměňují přebytečný protein na glukózu (cukr) procesem známým jako glukoneogeneze, který se aktivuje, když cukr ze sacharidů není k dispozici. Pamatujte, že vaším keto cílem je dodržovat dietu s vysokým obsahem tuků, nízkým obsahem sacharidů a středně bílkovinnou dietou, než abyste se dostali do pasti diety s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem bílkovin a středně tuků, protože by to mohlo zatížit vaše ledviny a zabránit spalování tuků.

4. Málo soli

Musíte si uvědomit, že ve stavu ketózy (spalování tuků) vaše tělo produkuje více moči, takže se můžete snadno dehydratovat. Mezi první známky toho, že možná nejste hydratovaní, patří mozková mlha, pocit točení hlavy, pocit žízně, sucho v ústech a pocit nevolnosti. Elektrolyty obsažené v mořské soli a himalájské soli pomáhají tělu rehydratovat a zadržovat vodu. Přidejte další špetku těchto solí do jídla a ujistěte se, že pijete alespoň 2 litry vody denně, abyste se v ketóze cítili co nejlépe.

5. Nedostatek spánku

Spánek je nejlepší přírodní regenerační prostředek. Věřte tomu nebo ne, vaše tělo je během spánku vysoce metabolicky aktivní. To je, když se tkáně opraví, hormony se resetují, proběhne jarní úklid a trávení si odpočine. Dobrá kvalita a množství spánku také souvisí s dobrými hladinami lidského růstového hormonu (HGH). Tento hormon proti stárnutí je důležitý pro svalový tonus, zářivou a tónovanou pokožku, snížení tělesného tuku a kondici těla. Je čas chytit se nové rutiny před spaním pro lepší spánek a nezapomínejte, že když spíte, vaše tělo hladuje – dobrá zpráva pro ketózu.

Udělejte si pořádek

Náš poslední keto tip je udělat si pořádek, než začnete, s trochou plánování jídla, průzkumem receptů a zásobami běžných keto svačinek, které vám umožní pustit se do práce a sladit svůj nový keto životní styl tak, aby byl úspěch.

Proč si Keto získává takovou popularitu?

Všichni bzučí o strategiích Ketogenic, Low Carb High Fat (LCHF) a Intermittent Fasting (5:2, 16:8, Fast800, The 5C Reset). Proč? Protože na rozdíl od módních yo-yo diet mohou tyto revoluční diety přinést rychlé a trvalé výsledky. Jsou novou normou pro rozpouštění břišního tuku, oživení hladiny energie a posun vašeho mozku zpět do zóny chytrého myšlení.

Pokud jste na keto párty pomalí, pak je zde pět dobrých důvodů, proč byste měli přehodnotit své denní sacharidy:

 1. 1. Hubnutí bez námahy
 2. 2. Optimalizujte spalování tuků
 3. 3. Ciťte se déle plnější
 4. 4. Získejte přehled o cukru v krvi
 5. 5. Resetujte ovládání porcí

Keto přátelské tuky

Neomezujte příjem sacharidů a tuků – budete jen unavení a frustrovaní. Tuky jsou neuvěřitelně keto přátelské, takže je životně důležité výrazně zvýšit množství potravin s vysokým obsahem tuků, které podporují ketogeniku.

MCT – dokonalé keto palivo!

Zatímco konzumace cukru vytváří inzulínové skoky, přibírání na váze, chutě, mlhavé myšlení a jízdu na horské dráze plných nálad a energetických vzestupů a pádů. MCT poskytují zdroj keto paliva, které vám pomůže cítit se déle sytí, podporuje strategie řízení hmotnosti a chytře pomáhá udržet vás v zóně chytrého myšlení.

Běžné keto výzvy

Všechny diety mají svá úskalí, a přestože se keto diety velmi snadno dodržují, v prvních týdnech se s nimi stále setkávají některé běžné problémy, protože si vaše tělo zvyká na přechod od sacharidů k ​​tukům.

 • Energie a poklesy nálady
 • Ranní návaly hladu
 • Pomalé střevo
 • Odpolední chutě
 • Zápach z úst

3 kroky k úspěchu Keto

Zavedením správné nutriční podpory budete vybaveni k překonání těchto běžných výzev a zabráníte jim v sabotování vašeho pokroku, přičemž vaše motivace zůstane nedotčená. Zde je postup:

 1. Ranní Keto Brew – přidejte odměrku Butterfat Keto do své ranní kávy nebo čaje, abyste se vyhnuli ranním bolestem z hladu a snadno se dostali až do brunch, aniž byste museli přemýšlet o jídle. Plné balení C8 MCT oleje, který se rychle vstřebává a snadno přeměňuje na ketony, které dodávají energii mozkovým a tělesným buňkám.
 2. Odpolední Protein Boost – přidejte odměrku pokročilého kolagenu do svého odpoledního čaje, kávy nebo smoothie pro kvalitní dávku hydrolyzovaných kolagenových peptidů (proteinů), které pomohou vyrovnat energetické propady, potlačit chutě a odvést vaši pozornost od odpoledního mlsání.
 3. TLC šetrná ke střevům – pomalé střevo a neklid ve střevech mohou způsobit nepohodlí, zápach z úst a bolesti hlavy. Neutrient chytře vytvořil Butterfat Keto a Advanced Collagen se dvěma odolnými tepelně stabilními sporami mikrobiomů, které zůstávají aktivní v horkých nápojích a poskytují extra porci TLC šetrné ke střevům s každým douškem.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *