5 hlavních zdravotních výhod tofu, o kterých jste pravděpodobně nevěděli

Úvod

Tofu je vycházející hvězda ve světě, kde chce každý jíst zdravě. Je také známý jako fazolový tvaroh a je to potravina vyrobená ze sójového mléka, která připomíná měkký sýr. Je to veganská alternativa paneeru, která je bohatá na vápník, bílkoviny a další živiny. Tofu je již dlouho základem asijských kuchyní, jako je čínská, thajská a japonská.

Je to vynikající jídlo pro ty, kdo sledují váhu, a díky své krémovosti, chuti a textuře je pochoutkou pro ty, kteří se snaží zhubnout. Kromě toho je tofu vynikajícím zdrojem vápníku, který podporuje celkové zdraví a imunitu a přitom má stále vysoký obsah bílkovin, což z něj dělá více než jen potravinu bohatou na bílkoviny. Na rozdíl od paneeru není konzumace tofu pro osoby s intolerancí laktózy nepříjemná.

Zde vám pomůžeme s některými zdravotními výhodami, o kterých byste měli vědět, díky nimž je tofu lepší alternativou k paneeru.

Podporuje zdraví srdce

Tofu je vynikající potravina, která podporuje zdraví srdce. Obsahuje mnoho minerálů, jako je vápník, selen a měď, které jsou nezbytné pro podporu zdraví srdce. Obsahuje také vlákninu a bílkoviny, které všechny přispívají ke zlepšení zdraví srdce. Doporučuje se také konzumovat sójové produkty, protože mohou zlepšit zdraví srdce snížením krevního tlaku, zvýšením dobrého cholesterolu a snížením špatného cholesterolu.

Podporuje zdravá játra

Antioxidanty obsažené v tofu mohou pomoci při odstraňování volných radikálů. Antioxidanty mohou pomoci snížit oxidační stres v těle neutralizací těchto volných radikálů. Kromě toho se odborníkům doporučuje, abyste konzumovali tofu, protože jeho antioxidační vlastnosti mohou pomoci léčit poškozená játra.

Může snížit riziko některých druhů rakoviny

Bohatá strava sóji může také snížit pravděpodobnost vzniku některých druhů rakoviny, zejména u žen po menopauze. Podle zjištění výzkumu snižuje riziko rakoviny o 27 % a recidivy rakoviny prsu o 28 %. Některé studie také tvrdí, že riziko rakoviny prostaty, tlustého střeva, žaludku a endometria lze snížit konzumací tofu.

Může snížit riziko cukrovky

Vysoký obsah bílkovin a další živiny obsažené v tofu pomáhají lidem s diabetem 2. typu kontrolovat hladinu cukru v krvi.

Pokud chcete být na nízkotučné a nízkokalorické dietě, pak je tofu ideální. Pokud máte cukrovku, nebo i když ji nemáte, měli byste si být opravdu vědomi toho, že se má za to, že tofu významně snižuje inzulínovou rezistenci, což zase sníží pravděpodobnost vzniku cukrovky 2. typu.

Potenciální využití tofu pro regulaci hmotnosti

Tofu je levný zdroj vysoce kvalitních bílkovin a je elektrárnou vitamínů, minerálů a antioxidantů, snadno se tráví, neobsahuje cholesterol a nasycené tuky. Je účinný pro rovnoměrné hubnutí, a proto je skvělý. Tofu je také bohaté na peptidy, které pomáhají spalovat tuky a brání vstřebávání mastných kyselin do buněk těla. Aby bylo možné kontrolovat obezitu, studie naznačují, že by člověk měl začít zařazovat tofu do své pravidelné stravy, aby efektivně řídil svou váhu.

Závěrečné myšlenky

I když je známo, že živočišné produkty jsou nejlepšími zdroji bílkovin, tofu je nejlepší dostupná vegetariánská volba.

Díky své lahodné chuti a uspokojivé struktuře může tofu zvýraznit chuť jakéhokoli nevýrazného pokrmu. Vzhledem k tomu, že tofu obsahuje všechny aminokyseliny, které potřebujete přijímat z potravy, slouží jako kompletní zdroj bílkovin. Udržet si zdravou váhu a svalovou hmotu znamená jíst vhodné množství bílkovin. Zahrnutím tofu do svého jídelníčku můžete splnit své denní požadavky.

Kromě toho byste měli absolvovat také preventivní zdravotní prohlídky. Tyto zdravotní prohlídky poskytují kompletní zprávu o vašem zdraví, což vám umožní přijmout nezbytná preventivní opatření ke zlepšení vašeho zdraví a k udržení různých onemocnění na uzdě.

Často kladené otázky

Q Proč je tofu superpotravina?

Tofu má velmi vysoký obsah bílkovin a obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, které vaše tělo potřebuje. Poskytuje také tuky, sacharidy a širokou škálu vitamínů a minerálů, které z něj dělají superpotravinu.

Q Je tofu dobré pro váš mozek?

Ano, pravidelný příjem tofu může pomoci vašemu mozku zabránit ztrátě paměti.

Q Je tofu dobré pro zdraví střev?

Je známo, že tofu obsahuje jak prebiotika (vláknina, kterou se živí střevní bakterie), tak probiotika (střevní bakterie), které jsou dobré pro střeva.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *