5 důvodů, proč užívat hořčík na PMS

Odhaduje se, že až 30 % žen může zažít středně těžký až těžký PMS, přičemž 5–8 % (asi 800 000 ve Spojeném království) trpí závažným PMS. Až počátkem 40. let se PMS stalo zdokumentovaným jako zdravotní stav a nyní o více než 50 let později výzkum odhalil soubor 150 příznaků spojených s tímto syndromem. Vědci pokračují v odhalování pozitivních výsledků studií, které se zaměřují na přírodní doplňky (botanické extrakty, vitamíny a minerály), které pomáhají podporovat hormonální rovnováhu, rekalibrovat neurotransmitery a usazovat zánětlivé prostaglandiny, z nichž všechny jsou základem fyziologie PMS. Jedna konkrétní živina, která se objevuje v mnoha studiích, je hořčík, zde je důvod, proč vám tento minerál může pomoci snížit objem vašich měsíčních premenstruačních dramat.

Ženy s PMS mívají nízký stav hořčíku

Během 7-10 dnů (luteální fáze) vedoucích k ženské menstruaci kolísání estrogenu a progesteronu, nedostatek živin a nerovnováha neurotransmiterů, to vše spouští širokou škálu emocionálních, fyzických a behaviorálních symptomů. Věda stále objevuje mechanismy PMS, ale nedostatek hořčíku během luteální fáze je považován za přispívající faktor. Jedna italská studie odhalila, že nedostatek hořčíku je běžný u žen trpících PMS a ve dvouměsíční klinické studii zdůraznila, že doplňování 360 mg hořčíku denně od 15. dne do prvního dne menstruačního cyklu pomohlo zmírnit menstruační potíže. Další studie Dr. Guye Abrahama a Joela Hargrovea, MD, také ukázala, že ženy s PMS zaznamenaly nízké hladiny hořčíku v červených krvinkách a dospěla k závěru, že rostoucí stresové hormony rychle vyčerpávají zásoby hořčíku, což umožňuje eskalaci PMS.

Lipozomální hořčík poskytuje vynikající absorpci

Existuje mnoho studií spojujících hořčík s mnoha různými aspekty PMS, které ukazují, že hořčík je žádaným doplňkem pro hormonální rovnováhu. Mnoho klinických studií používá oxid hořečnatý, ale vědci dobře vědí, že tato forma hořčíku je správně absorbována. Vývoj ve vědě a technologii umožnil technologii lipozomálního zapouzdření vytvořit lipozomální formu hořčíku, což je mnohem lepší způsob, jak dodávat vysoce vstřebatelný a bioaktivní doplněk hořčíku, ideální volbu pro osoby trpící PMS.

1. Bolesti hlavy a menstruační migrény

Vědci objevili silné spojení mezi estrogenovými hormony a migrénovými bolestmi hlavy, což je důvod, proč ženy mívají větší dopad na migrény než muži. Epizody skupinových bolestí hlavy a menstruační migrény (konkrétní podtyp migrény vyskytující se 2-3 dny před menstruací) mohou být pro mnoho žen pravidelným a vysilujícím faktorem PMS. Nízké hladiny estrogenu mají tendenci nechat ženu zranitelnou vůči bolestem hlavy a migrénám, ale je to skutečný pokles estrogenu, který spouští tyto bolestivé příznaky. Mnoho žen, které trpí menstruačními migrénami, zjišťuje, že se během těhotenství nebo po menopauze stanou bez migrény, protože během těchto období zůstávají hladiny estrogenu konstantní. Mezi přírodními produkty existují určité důkazy pro suplementaci hořčíkem, fytoestrogeny a ginkgolidem B, ale zdá se, že nejlepší výsledky dosahuje hořčík. Vědci zjistili, že nižší práh migrény může existovat kvůli nedostatku hořčíku a že doplňování hořčíku pomáhá snižovat intenzitu migrenózních bolestí a zlepšuje předmenstruační bolesti hlavy.

2. Touhy a chuť k jídlu

Přibližně 40 % žen s PMS pociťuje zvýšenou chuť k jídlu a touhu po cukru nebo škrobových potravinách. Studie naznačují, že tyto ženy produkují během této fáze svého cyklu vyšší množství inzulínu, což zesiluje nesprávné řízení krevního cukru. Dodržování GI nebo GL diety může být přínosem. Studie naznačují, že suplementace hořčíkem pomáhá podporovat produkci inzulínu, řídí citlivost na inzulín a pomáhá podporovat kontrolu hladiny cukru v krvi, což zase pomáhá utišit chutě a chuť k jídlu.

3. Přibývání na váze a nadýmání

Odhaduje se, že 66 % pacientů trpících PMS pociťuje předmenstruační nárůst hmotnosti, nadýmání, citlivost prsou a otoky rukou, nohou nebo obličeje. Nízký obsah hořčíku v luteální fázi má za následek zvýšené hladiny kortikosteroidního hormonu aldosteronu, který je zodpovědný za vodní rovnováhu. Vysoká hladina aldosteronu spouští retenci sodíku, potencuje další ztrátu hořčíku a krátce následuje zadržování tekutin. Důrazně se doporučuje omezit stres a pustit se do diety s nízkým nebo žádným přidaným sodíkem (sůl) a suplementace hořčíkem a GLA (pupalkový olej) pomáhá tělu obnovit rovnováhu sodíku a uvolnit vodu z těla.

V roce 1998, dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná stezka Dr. Ann Walker zveřejněná v Journal of Women’s Health, po dvou měsících suplementace hořčíkem, výsledky odhalily snížení zadržování tekutin před menstruací, citlivost prsou a nadýmání o 40 % a výrazné snížení přírůstku hmotnosti. a otoky rukou a nohou.

4. Úzkost a změny nálad

Zdaleka jedním z nejčastějších premenstruačních problémů je úzkost, která postihuje odhadem 80 % žen s PMS. To je často doprovázeno napětím, změnami nálad, podrážděností a nervovým napětím způsobeným zvýšenými hladinami „stimulačních“ faktorů, jako je estrogen, serotonin a adrenalin, bez dostatečného „uklidnění“ dopaminu a glutamátu. Existuje souvislost mezi nízkým obsahem hořčíku a způsobem, jakým se v mozku uvolňují neurotransmitery – když jsou hladiny hořčíku nízké, snižuje se také uvolňování dopaminu a glutamátu. Nedostatek těchto dvou neurotransmiterů zvyšuje premenstruační symptomy související s úzkostí.

Vyloučení kofeinu, omezení potravin s vysokým obsahem nasycených tuků a snížení stresu je dobrým místem, kde začít, ale prospěšné je také doplňování hořčíku. Studie z roku 2000 publikovaná v Journal of Women’s Health and Gender-Based Medicine zjistila, že kombinace vitaminu B6 a suplementace hořčíkem vytvořila znatelný synergický efekt, který měl pozitivní dopad na premenstruační úzkost, změny nálad, podrážděnost a nervové napětí.

5. Nízká nálada a deprese

Dalším příznakem souvisejícím s náladou, který je spojován s méně než 30 % žen s PMS, je deprese často doprovázená slzavostí, pocitem zahlcení, nespavostí, nemotorností a pocitem uzavřenosti. Vápník a hořčík pracují jako tým v mnoha oblastech zdraví. Má se za to, že nízký obsah hořčíku v luteální fázi také vytváří nízký obsah vápníku, což snižuje uvolňování acetylcholinu a glutamátu, spouští změny nálady a vytváří scénu pro nízký serotonin a depresi. Ve studii z roku 1991 publikované v Porodnictví a gynekologii vědci zkoumali, zda suplementace hořčíkem může zlepšit náladu žen trpících PMS. Výsledky skutečně odhalily, že suplementace hořčíkem přinesla zlepšení pro ty, kteří trpí „negativní náladou“. Zahrnout do jídelníčku potraviny bohaté na tryptofan je také chytrý nápad – banány, vaječný bílek, krůtí maso, kuřecí maso, ryby, jogurt, tvaroh, arašídy, oves a dýňová semínka.

PMS je multifaktoriální stav ovlivněný nutričními nedostatky, faktory životního stylu, rovnováhou neurotransmiterů a hormonálními fluktuacemi, se kterými se pravděpodobně v určité fázi svého života setkají všechny ženy. Udržování hormonů v rovnováze pomáhá změna stravy, omezení příjmu alkoholu a zvýšení pohybu. Suplementace hořčíkem nabízí obrovskou podporu v dobách, kdy životní stres narušuje přirozený rytmus vašeho menstruačního cyklu. Ukázalo se, že tento minerál je užitečný pro mnoho příznaků spojených s PMS.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *