4 tipy pro zdravou letní přípravu

Teď, když je léto za dveřmi, jsme si řekli, že bychom se mohli podělit o pár tipů, jak přenést svou pleť, tělo a životní styl do nové sezóny. Stejně jako máme tendenci měnit své šatníky v závislosti na počasí, měli byste každých pár měsíců přehodnotit svou rutinu – a nic takového jako nová sezóna dělat nemůže.

Věděli jste, že vaše tělo a jeho potřeby se mění s ročním obdobím? Vše od vašeho imunitního systému a hormonů až po kůži a nehty může být ovlivněno sezónním cyklem.

Zde je návod, jak se o sebe v tomto ročním období starat.

1. Podpořte sennou rýmu pomocí Neutrient Total C

Jaro je synonymem alergií. Jedním ze způsobů, jak udržet rýmu, svědění očí a další příznaky senné rýmy na uzdě, je pomocí vitaminu C. Tento nezbytný vitamin přispívá k normální funkci imunitního systému a pomáhá chránit buňky před oxidativním stresem a poškozením volnými radikály. Výzkumy naznačují, že vitamin C může pomoci snížit množství produkovaného histaminu – proto doporučujeme přidat Neutrient Total C do vaší jarní rutiny.

2. Pečujte o své vlasy s vitamínem B

Sezónní vypadávání vlasů je skutečná věc, a zatímco se ukazuje, že teplejší počasí napomáhá růstu vlasů, věci jako vystavení slunci, slané vodě a chlóru mohou způsobit poškození a rozbití vlasů. Nyní je ideální čas zastřihnout si ty zimní roztřepené konečky a začít svěží – také vám doporučujeme přidat do vaší rutiny vitamín B. Je to jeden z nejlepších vitamínů pro růst vlasů, protože vitamíny B komplexu, jako je biotin, B1, B3, B5 a B6, jsou životně důležité pro metabolismus mastných kyselin, které pomáhají udržovat vlasy silné a lesklé.

Množství biotinu, které potřebujete, je obvykle kolem 30 mcg pro dospělé – snadno dosažitelné prostřednictvím stravy. Altrient B je super vstřebatelný lipozomální doplněk obsahující celou řadu vitamínů B, plus zinek a selen – to vše může letos na jaře pomoci vašim vlasům zůstat zdravé.

3. Jezte podle ročních období

Není to jen dobrá rada pro váš týdenní obchod – vašemu zdraví může prospět i sezónní strava. Příjem energie a metabolismus se mohou mezi sezónami měnit, stejně jako vaše nutriční potřeby – proto máme v létě tendenci toužit po hydratačních potravinách, jako jsou okurky, meloun a bobule. I když je důležité mít vyváženou stravu po celý rok – zvláště pokud dodržujete keto nebo LCHF dietu – sezónní produkty bývají levnější, chutnější a výživnější. Studie z roku 2008 zjistila, že produkty vypěstované a spotřebované během správné sezóny mají vyšší nutriční hodnotu než po zbytek roku.

Na jaře vrcholí chřest, kadeřávek, mrkev a rebarbora. Léto je mezitím ideální čas zařadit do jídelníčku zelené fazolky, cukety, květák, rajčata, jahody, borůvky a švestky.

4. Změňte svou rutinu péče o pleť

Věděli jste, že rozdíly v teplotě, změny počasí, vlhkost a vystavení slunci ovlivňují vaši pokožku? Je důležité dodržovat rutinu, která funguje s vaším fototypem pleti, ale obvykle jaro a léto vyžadují vyšší faktory SPF, lehčí hydratační přípravky a samozřejmě hodně hydratace.

Ke svému každodennímu rituálu můžete dokonce přidat několik doplňků. Vitamin C je základním kamenem produkce kolagenu, napomáhá procesu syntézy elastinu, může pomoci redukovat jemné linky a vrásky a přispívá k pružnosti pokožky. Oceněný Liposomal Vitamin C společnosti Altrient poskytuje vynikající vstřebávání a navíc může pokožku zpevnit až o 61 %.

Doporučujeme také Neutrient Advanced Collagen, který pomáhá doplňovat zásoby kolagenu, stejně jako Altrient Glutathion k ochraně buněk před oxidačním stresem způsobeným přetížením volnými radikály.

About admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *